مشاهده خبر

پنج شنبه 9 آذر 1402

نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: بر اساس برنامه‌ای که داریم اواخر امسال و سال آینده نهضت بهره‌برداری از طرح نهضت ملی مسکن را خواهیم داشت.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب ۲۴ ساعت گذشته به این خبرها اشاره شد: تحقق ۹۵ درصدی برنامه اشتغال در خراسان جنوبی، گازرسانی به ۵۰۰ کارخانه و ۱۴ روستای استان سمنان، بهره‌مندی ۷۹۹ خانوار روستایی و عشایری از شبکه ملی اطلاعات، آزادی سه زندانی با کمک یک خیر یزدی، اجرایی شدن هشت کیلومتر شبکه آبرسانی در استان مرکزی

در بخش میز اصلی برنامه به موضوع وعده ساخت مسکن در دولت سیزدهم و با حضور ابوالفضل نوروزی، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: در دولت گذشته دو و نیم میلیون مسکن عقب افتاده بود و پس از ابلاغ قانون جدید نیز یک میلیون به آن اضافه شد و ما راه سختی را برای جبران گذشته داشتیم.

نوروزی افزود: با روی کار آمدن دولت سیزدهم برنامه‌ریزی جامعی برای برطرف‌کردن مشکل مسکن انجام و اقدامات بسیاری انجام شد و سامانه‌‌ای برای ثبت‌نام راه‌اندازی شد.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: یکی از اقداماتی که بی‌سابقه بوده است، الحاق ۵۲ هزار هکتار زمین برای اجرای این طرح بوده است.

وی گفت: برای آماده‌سازی هر واحد دولت باید بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان هزینه کند.

نوروزی افزود: کسانی که واحد شرایط دریافت طرح‌های حمایتی خانه هستند باید دارای چهار شرط سبز بودن فرم ج، تاهل، سکونت در آن منطقه و عدم مالکیت را دارا باشند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: تا کنون یک میلیون و نهصد هزار واحد مسکونی شروع به کار شده است. در برخی از استان‌ها مانند لرستان، کردستان و برخی شهرهای شمالی تامین زمین بسیار دشوار است زیرا از یک طرف به کوه نزدیک و از طرق دیگر به زمین‌های کشاورزی نزدیک است که کار را سخت می‌کند.

وی گفت: آمارهایی که دیگران درباره این طرح می‌دهند نادرست است. واجدین شرایط دریافت این طرح یک میلیون و نیم نفر بوده که ششصد سی و دو هزار نفر از آنان چهل میلیون تومان واریزی را داشته‌اند.

نوروزی افزود: حدود پنجاه هزار واحد مسکونی حمایتی دولت درحال انجام است.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: بر اساس برنامه‌ای که داریم اواخر امسال و سال آینده نهضت بهره‌برداری از طرح نهضت ملی مسکن را داشته باشیم.

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به کنگره ملی سر به داران و با حضور سید نورالله رضوی، دبیر اجرایی کنگره سر به داران پرداخته شد.

وی گفت: قیام سر به داران از آن جهت اهمیت دارد که اولین قیام مردمی ضد حکومت است و سر به داران اولین کسانی هستند که توانستند حکومت شیعی را به وجود بیاورند.

وی افزود: این کنگره اولین بار در سال ۹۴ برگزار شد اما تا کنون و به دلیل دیدگاه‌های مدیریتی دانشگاه حکیم سبزواری که متولی این کنگره است دیگر برگزار نشده است.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها