مشاهده خبر

یک شنبه 27 خرداد 1403

دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» شنبه 26 خردادماه با عنوان انتخاب چهاردهم، گفت‌وگویی پیرامون مولفه‌های مهم انتخابات ریاست جمهوری، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

مهمان این برنامه، محمد اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بود؛ او در گفت‌وگو با محمدرضا باقری مجری جهان آرا ابراز کرد: پیش از انقلاب، آمریکا و شوروی در ایران و به خصوص در بین نمایندگان مجلس سهم داشتند و از قبل از انتخابات، آنها را تعیین می‌کردند، نظام طاغوت هم تا حد زیادی افراد را انتخاب می‌کرد البته اواخر دوره اما به صورت نمایشی، انتخاباتی برگزار کردند که برندگان آن هم از قبل مشخص بودند.

کوثری افزود: آن موقع نه رسانه‌ای به آن صورت وجود داشت و نه فضای مجازی، تعداد روزنامه‌ها هم کمتر از انگشتان دست بود و اصولا حاکمیت نمی‌خواست مردم آگاه باشند.

ناگفته‌هایی از اولین انتخابات ریاست جمهوری در ایران و ماجرای بنی صدر

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: یک شب مانده به پایان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در اوایل انقلاب، اسناد و مدارک مربوط به قطب‌زاده از لانه جاسوسی منتشر شد که در نهایت انتخابات به پیروزی بنی صدر منجر شد اما او به نصایح امام خمینی(ره) عمل نکرد.

او ادامه داد: آن انتخابات نخستین تجربه مردم برای انتخاب رئیس جمهور بود که در زمستان 1358 صورت گرفت، مردم هم پای کار آمدند ولی رئیس جمهوری که اعتماد مردم را داشت و باید قدردان ملت می‌بود، نه تنها کار خاصی انجام نداد بلکه اقداماتی داشت که دشمن را حریص کرد تا به ایران حمله کند؛ خیانت او با سند و مدرک قابل اثبات است و مهمترین آنها هم فرار او همراه با مسعود رجوی به خارج از کشور بود.

نقش ریاست جمهوری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مدیریت جنگ و کشور

کوثری با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در مدت زمان ریاست جمهوری، هشت سال کشور را در سخت‌ترین شرایط اداره کردند خاطرنشان کرد: سال‌هایی که کشور درگیر جنگ بود و صادرات نفت هم به 100 هزار بشکه کاهش یافته بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: با این حال و به لطف خدا و اقتدار رئیس جمهور که تابع محض حضرت امام(ره) بود، هم کشور و هم جنگ به خوبی اداره شد ضمن اینکه آن دوره، نقطه شروع خودکفایی ایران در بسیاری از زمینه‌ها و پیشرفت‌های بزرگ هم بوده است.

نظر صریح اسماعیل کوثری در مورد دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی

او افزود: احمدی‌نژاد در چهار سال اول به خوبی کار کرد ولی در چهار سال دوم، مردم چندان رضایت نداشتند؛ دولت امید هم که بر سر کار آمد در حد نام خود نبود و مردم بیشتر دچار یأس شدند.

رئیسی در عمل «امید» را زنده کرد

کوثری ادامه داد: شهید رئیسی در عمل و به معنای واقعی کلمه، «امید» را در جامعه ایجاد کرد که بیشتر به رفتار و عملکرد خود او بر می‌گردد هر چند وزرا هم جای خود را دارند ولی این رئیس جمهور است که اعضای کابینه، استانداران و حتی مدیران کل را حرکت می‌دهد؛ اصولا رئیسی بود که جلو می‌رفت و دیگران باید پشت سرش حرکت می‌کردند، حضور فیزیکی او در استان‌ها و برخوردهای صادقانه‌اش با مردم او را محبوب دل‌ها کرد.

رئیس جمهوری اصلح است که هم تصمیم‌گیرنده باشد هم مرد میدان

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه روسای جمهوری در ایران موفق بوده‌اند که هم در طراحی و هم در میدان، عملکردی مشابه مدیریت دوران جنگ داشتند گفت: کسی که در رأس امور اجرایی قرار می‌گیرد، باید در میدان هم باشد و این مسئله مختص ایران نیست.

می‌گفتند بچه‌های سپاه فقط خاکریز بلدند ولی همان‌ها سد کرخه را ساختند

او تصریح کرد: مردم در انتخابات پیش رو باید فردی را انتخاب کنند که در صحنه باشد، وقت بگذارد و به توانمندی‌های داخلی به خصوص قدرت مردم اعتقاد داشته باشد و بتواند ظرفیت‌های پنهان را به فعلیت برساند.

کوثری عنوان کرد: دولت هاشمی، دولت سازندگی نام گرفته بود اما برای توسعه به دنبال توانمندی خارجی‌ها بودند و می‌گفتند بچه‌های سپاه فقط می‌توانند خاکریز بسازند، اما وقتی با تدبیر رهبری، به آنها اعتماد شد، سد کرخه به عنوان یازدهمین سد حجمی دنیا توسط همین بچه‌ها ساخته شد.

او افزود: گاهی بچه‌های خودی هم می‌گفتند شنیده شده سد کرخه نشتی دارد و پیگیری که می‌کردیم می‌فهمیدیم BBC شایعه را به راه انداخته است.

سه ویژگی رئیسی که الگوی ریاست جمهوری تراز است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: شهید رئیسی واقعا به ولایت‌مداری اعتقاد داشت، چون تجربه به ما ثابت کرده نه امام راحل و نه رهبر معظم انقلاب چیزی جز سربلندی ملت ایران و پیاده کردن احکام الهی و تمدن‌سازی اسلامی نمی‌خواهند؛ او همچنین با پایین‌ترین رده‌های اجرایی و عملیاتی کشور ارتباط برقرار می‌کرد و به همین دلیل مشکلات را از نزدیک لمس می‌کرد، صحنه را دقیق مد نظر داشت و خودش آنچه باید را دیده بود بنابراین رئیس جمهوری موفق خواهد بود که اینگونه باشد.

از تحریم تا شرکت فعال بعضی جناح‌ها در انتخابات

او ادامه داد: امام خمینی(ره) و شهدا، کاری کردند که شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» به عینه تحقق پیدا کرد، حالا موقع پیشرفت است و اگر برخی افراد مدعی دارای تشکیلات سیاسی، انتخابات را تحریم کنند، مردم آنها را طرد خواهند کرد.

به گفته او، هر کس حرفی دارد بیاید بزند، نه اینکه فقط خودش را طلبکار بداند، این کشور و این مردم به هیچ کس باج نمی‌دهند و البته همه در آینده این مملکت سهیم هستند و باید کشور را از آن خود بدانند.

آخرین اخبار

روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها