مشاهده خبر

سه شنبه 29 خرداد 1403

برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است

انصاری گفت: «انتخاب ایران» با پخش گزارشات مردمی، سعی دارد مردم را درگیر کند تا به انتخاب خردمندانه بدون جهت گیری از جانب ما برسند.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق؛ حمید انصاری، سردبیر برنامه «انتخاب ایران»، در رابطه با این برنامه انتخاباتی گفت: برنامه انتخاب ایران یک برنامه‌ای است که بعد از شهادت آیت الله رئیسی به خاطر انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، شرایط فوری و اضطراری پیش آمد که بر خلاف روند گذشته که برنامه ساز‌ها چند ماه فرصت داشتند ایده پردازی کنند تا به تولید محتوا برسند، اینگونه نبود.

وی افزود: با وجود اینکه جلسات ستاد انتخابات چند روز بعد از شهادت آیت الله رئیسی تشکیل شد، اما فرصت کمتری در اختیار برنامه سازان بود.

انصاری با اشاره به هدف برنامه «انتخاب ایران»، بیان کرد: بحث اصلی برنامه کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است. در حال حاضر خیلی از مردم در انتخابشان تردید دارند یا حتی افرادی وجود داشته باشند که عدم مشارکتشان به خاطر بحث انتخاب باشد و نمی‌دانند بین این گزینه‌ها چه شخصی را انتخاب کنند.

سردبیر برنامه «انتخاب ایران» با بیان مردمی بودن فضای برنامه، اذعان داشت: این برنامه می‌خواهد کمک کند با یکسری شاخص‌هایی مردم با شاخص‌های یک رئیس جمهور تراز و کارآمد آگاه شوند و از زبان خود مردم کمک گرفته شود تا افرادی که تردید دارند به گزینه رئیس جمهور کارآمد برسند.

انصاری در رابطه با چرایی تولید این برنامه، گفت: خیلی از برنامه‌های تلویزیونی به خاطر بیانات صریح مشارکت حداکثری و این یکی از ماموریت‌های اصلی برنامه‌های صدا و سیما هست، شاید برخی از برنامه‌ها به این سمت حرکت می‌کنند تا بحث مشارکت را مطرح کنند یا برخی به مشکلات مردم می‌پردازند.

وی ادامه داد: در عین اینکه هر دو ماموریت مهم است، اما کمک به انتخاب مردم هم اهمیت دارد. ما این فضای خالی را در برنامه‌های تلویزیونی دیدیم که  زبان خود مردم کمک کند تا یکسری شاخص‌ها بیشتر تبین شود و ذهن مخاطب درگیری بیشتری برای انتخاب شاخص‌های رئیس جمهور اصلح داشته باشد.

سردبیر برنامه «انتخاب ایران» با اشاره به تیم تولید این برنامه گفت: به علت شرایط فوری و اضطراری که ایجاد شد مراحل پیش تولید بسیار محدود بود. اما قالب برنامه به این صورت است که تیم‌های پرتابل و گزارشگری جمع شدند و فضای کلی برنامه گزارش مردمی محور است.

وی افزود: ما ماموریت و هدف برنامه را برای تیم‌های پرتابل شرح دادیم تا در کمک به انتخاب آگاهانه با یک نگاه سناریویی فضای کارگردانی و هنری را مد نظر گرفتند تا این سناریو را در مکان‌های مختلف در حالت‌های مختلف با قالب گزارش‌های مختلف مردمی آماده می‌شود.

انصاری با اشاره به روند این برنامه، گفت: تقریبا ۳ الی ۴ آیتم گزارش مردمی هر روز به آنتن شبکه می‌رسد و مجری با تشریح فرایند و موضوع برنامه کار را شروع می‌کند و با پخش گزارشات مردمی، سعی کند مردم را درگیر کند تا به انتخاب خردمندانه بدونه جهت گیری از جانب ما برسند.

ویژه برنامه «انتخاب ایران» به تهیه کنندگی محمد علی بازی با هدف کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم در انتخابات از شنبه ۲۶ خرداد ماه ساعت ۲۳ به صورت زنده به روی آنتن شبکه افق می‌رود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار

روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها