مشاهده خبر

شنبه 16 تیر 1403

کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» شنبه شب 16 تیرماه با عنوان وظیفه دینی و انقلابیِ مردم پس از انتخابات، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

حاج حسین یکتا مهمان این برنامه بود و در گفت‌وگو با محمدرضا باقری اظهار کرد: امام راحل فرمودند میزان رأی مردم است و جمهوری اسلامی هم نظام «امام» و «امت» است؛ این حال و هوا را من در دوره کرونا هم دیده بودم که چقدر مردم پای کار بودند.

یکتا افزود: وقتی بنای این کشور روی فلسفه امام و امتی گذاشته شده و مردم اهمیت دارند، مشکلات هم همیشه با حضور مردم در میدان حل می‌شود.

فتنه 1401 جنگ جهانی همه جانبه علیه ایران بود

این فعال فرهنگی و اجتماعی خاطرنشان کرد: فتنه هیبردی 1401 جنگ جهانی همه جانبه علیه ایران بود، بعد از مدتی حادثه بالگرد شهید رئیسی پیش می‌آید و دشمن دوباره وارد نبرد می‌شود تا مردم پای صندوق نروند، اینجاست که اهمیت جهاد تبیین مد نظر رهبری معنا پیدا می‌کند، نبرد تن به تن با دشمن است و در همین شرایط اقتصادی و گرانی، پای کار آمدند.

ایرانیان خارج‌نشینی که رأی دادند دنیا را گشته‌‌اند و قدر کشور را می‌دانند

او ادامه داد: دل‌ها دست خدا و امام زمان(عج) است، به همین دلیل است می‌بینیم ایرانیان مقیم خارج از کشور در عین تهدید و خطراتی که بیخ گوششان وجود دارد، می‌روند و رأی می‌دهند؛ و باز هم اینجاست که معنای نامه رهبر معظم انقلاب را خطاب به جوانان غربی و همچنین خطاب ایشان به دهه هشتادی‌ها را می‌فهمیم.

در میانه «مشارکت» دیروز «مجاهدت» را دیدم

یکتا خاطرنشان کرد: باید به خاطر داشتن چنین مردمی که پای کار آمدند، سجده شکر بجا بیاوریم، مردمی که به فکر تمدن‌سازی هستند و خود را نزدیک قله می‌بینند. رخدادهایی که امروز می‌بینیم اتفاقات آخرالزمانی هستند، مثل این روزها که یکی مثل من جا می‌ماند و آن دهه هشتادی و آن جوان یمنی، جلو می‌رود.

توصیه جدی حاج حسین یکتا به پزشکیان

این فعال فرهنگی با بیان اینکه تا دیروز مأموریت ما حضور حداکثری بود و از امروز مأموریت جدیدی داریم گفت: رقابت باید به رفاقت و مناظره به مشاوره تبدیل شود؛ آقای پزشکیان بداند جوانان و نخبگانی وارد میدان شده‌اند که راه زیادی را پیموده‌اند و با نگاه فراجناحی و تمدنی، می‌توان از ظرفیت آنها استفاده کرد.

جهادی یعنی جریانی که نفوذ و نفاق در آن راه ندارد

او ادامه داد: نقشه راه ما بیانیه گام دوم انقلاب است، رهبر معظم انقلاب هم می‌فرمایند گام دوم محقق نمی‌شود مگر با «تحول جهشی» و «تفکر جهادی» و «نگاه تمدنی» و ما می‌خواهیم اینها را محقق کنیم؛ در شرایطی که بوروکراسی سنگین دولتی و اداری اجازه نمی‌دهد مسیرهای مردمی هموار شود، و البته استکبار جهانی هم جلوی چنین هدفی ایستاده است.

یکتا خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم نهضت اسلامی به سرانجام برسد و امروز که چشم مردم دنیا به سمت ایران است، باید تفکر جهادی را که شروع کرده‌ایم ادامه بدهیم چون خداوند به آدم جهادی یعنی جهادگر همراه با تحقیق و نبرد برای حل مسئله، توجه می‌کند.

راز موفقیت دولت چهاردهم کار جهادی است

این فعال اجتماعی و فرهنگی گفت: اگر دولت چهاردهم می‌خواهد در مسیر گام دوم انقلاب موفق شود، باید همان مسیری را پیش برود که شهید رئیسی شروع کرد، یعنی تشکیل دوباره شورای عالی جهادی؛ تفکر جهادی یعنی هر جا باری وجود دارد همت کنیم و آن را برداریم، هر جا که باشد و هر زمانی که هست.

بایدن «شُل» نکرد، «رها» کرد چون کاری از دستش ساخته نبود

یکتا خاطرنشان کرد: بایدن کار را رها کرد نه اینکه کم و شُل کرده باشد، او دید کاری نمی‌تواند بکند و کار را رها کرد و تحریم‌ها بی اثر شدند و به این میزان توانستیم نفت بفروشیم.

آخرین اخبار

روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها