مشاهده خبر

یک شنبه 27 خرداد 1403

نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» یکشنبه شب 27 خردادماه با موضوع آینده جنگ غزه، وضعیت نتانیاهو و ارتش صهیونیستی و احتمال جنگ اسرائیل و حزب الله، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط اینترنتی با حاتم یاووز – تحلیلگر سیاسی در ترکیه – برقرار شد؛ او با اشاره به تجمعات ضد صهیونیستی در کشورهای مختلف جهان اظهار کرد: باید از هر مناسبتی برای ابراز حمایت از مردم و آرمان فلسطین استفاده کرد البته اعتراضات ضد صهیونیستی هم می‌توانند در روزهای مختلف حتی در کشورهای غیر اسلامی برگزار شوند که اکنون شاهد چنین تجمعاتی در آمریکا، انگلیس و دیگر کشورهای غربی هستیم.

اسرائیل توان مقابله با حزب الله را ندارد

یاووز افزود: فکر نمی‌کنم اسرائیل شانسی در برابر حزب الله لبنان داشته باشد، بیشتر تحلیلگران هم همین نظر را دارند چون اسرائیل در وضعیت دفاعی شکننده‌ای قرار دارد ضمن اینکه نه تنها ایران، بلکه جنبش فراگیر منطقه‌ای، پشتیبان حزب الله است.

وقتی هیچ حد و مرزی در این جنگ نیست

در ادامه گزارش اختصاصی به افق فلسطین از غزه پخش شد؛ مازن بلبیسی خبرنگار اختصاصی شبکه افق در غزه با مردمی گفت‌وگو که در خانه‌هایشان، هدف حملات هوایی صهیونیست‌ها قرار گرفته‌اند، آنها به او گفته‌اند بدون اینکه هشداری داده شود، ناگهان بمباران شروع شده و جنایات صهیونیست‌ها هر روز بیشتر می‌شود.

ایهود باراک درست گفته است!

گفت‌وگوی اینترنتی با رابرت فانتینا - استاد دانشگاه در کانادا – بخش بعدی برنامه بود؛ او در گفت‌وگو با سید حسین حسینی اظهار کرد: صهیونیست‌ها از همان روز اول طوفان الاقصی به دنبال نابودی حماس بودند و گمان می‌کردند این کار طی نهایتا دو هفته به انجام می‌رسد ولی وارد باتلاقی شدند که دستشان هر روز بیشتر به خون بی گناهان آلوده شد.

فانتینا افزود: اسرائیل آبروی نداشته خود را در این جنگ به طور کلی از دست داد و می‌توان گفت در حال حاضر فقط آمریکا کنار آنها ایستاده و چند دولت غربی که تعدادشان کم است.

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: آنچه ایهود باراک گفته درست است چون رژیم که دستش به خون زنان و کودکان آلوده است چگونه می‌تواند ژست پیروزی بگیرد؟

نتانیاهو حتی رضایت کابینه خود را هم ندارد

او با بیان اینکه نتانیاهو نه تنها جنگ را باخته، بلکه همه چیز را از دست داده است گفت: خشونت بالا و عدم توافق برای آتش بس، صداهایی را از درون کابینه او بلند کرده که ادامه کارشناسان منتقد اوست.

این استاد دانشگاه ادامه داد: نخست وزیر رژیم صهیونیستی حتی نتوانسته رضایت کابینه خودش را جلب کند البته اعتراض علیه او پیش از جنگ غزه هم شروع شده بود و پرونده‌های قضایی علیه او زیاد هستند، شاید همین جنگ است که موجب شده نتانیاهو هنوز به زندان نیفتاده باشد.

اسرائیل «شادی» را در غزه خفه کرده است

در ادامه ارتباط اینترنتی با مازن بلبیسی – خبرنگار اختصاصی برنامه در غزه – برقرار شد؛ او اظهار کرد: عید قربان در غزه با غم و اندوه فرا رسیده البته برخی مردم سعی کرده‌اند با ابزارهای ساده، شادی را برای فرزندان خود فراهم کنند.

بلبیسی افزود: تنها در یکی از حملات امروز، هفت فلسطینی که در بین آنها کودک هم بود به شهادت رسیدند؛ در جنگی هستیم که اسرائیل به هیچ مناسبت و به هیچ ارزشی احترام نمی‌گذارد و مدام غیر نظامیان را هدف قرار می‌دهد.

اقدام ناجوانمردانه اسرائیل در توزیع آرد بین اهالی غزه

خبرنگار اختصاصی شبکه افق خاطرنشان کرد: کمک‌های بشردوستانه به غزه می‌رسد ولی مقدار آن بسیار کم اما نیاز مردم بسیار زیاد است؛ روزانه فقط تعداد کمی کامیون حامل کمک از گذرگاه ابوسالم عبور می‌کنند و اسرائیل اجازه ورود بیشتر آنها را نمی‌دهد؛ بر اثر این اقدام شاهد شرایطی شبه قحطی در غزه به خصوص شمال هستیم.

او ادامه داد: صهیونیست‌ها اجازه ورود مقداری آرد را داده ولی مردمی که برای بردن کیسه‌ها می‌روند را هدف گلوله قرار می‌دهد، آنها از ورود کامیون‌ها فیلم می‌گیرند و منتشر می‌کنند ولی عملا این کمک‌ها به دست مردم نمی‌رسد.

احتمال جنگ چند روزه بین اسرائیل و حزب الله وجود دارد

در ادامه گفت‌وگویی اینترنتی با محمد تقی آقایان - کارشناس مسائل راهبردی – برقرار شد؛ او هم در گفت‌وگو با حسینی ابراز کرد: رژیم صهیونیستی بعد از طوفان الاقصی به اهداف خود نرسیده و تنها زمین را تصرف کرده، نه اسرا آزاد شده‌اند و نه حماس نابود شده ولی با شروع حملات حزب الله در حمایت از فلسطین، اسرائیل مقاومت لبنان را بارها به انتقام تهدید کرده است.

آقایان افزود: این احتمال وجود دارد که شاهد درگیری چند روزه بین اسرائیل و حزب الله باشیم چه اینکه هم اکنون هم حملات دو طرف افزایش یافته است.

نقش عملیات وعده صادق در بهبود وضعیت نظامی و سیاسی ایران در سوریه

این کارشناس مسائل راهبردی با بیان اینکه بعد از عملیات وعده صادق، ورق برگشته و اوضاع سیاسی و نظامی در سوریه به نفع ایران تغییر کرده است گفت: روند ترور علیه مستشاران ایرانی قطع شده و حتی شاهد پرواز هواپیماهای شناسایی آمریکا و اسرائیل هم بر فراز منطقه نیستیم.

او ادامه داد: درگیری‌هایی البته بین عشایر و طوایف با پشتیبانی اسرائیل در شرق سوریه رخ داده ولی در مجموع شرایط بعد از عملیات وعده صادق برای ایران خوب است.

نقشه آمریکا برای آینده حشدالشعبی چیست؟

آقایان با بیان اینکه بسیاری از خبرها راجع به عملیات مقاومت عراق رسانه‌ای نمی‌شوند در حالیکه قدرت بازدارندگی حشدالشعبی بیشتر شده است گفت: آمریکا معتقد است حشدالشعبی باید زیر نظر وزارت دفاع عراق که نفوذ ایالات متحده در آنجا بالاست اداره شود تا عملکرد این نیروی مردمی بر اساس دیکته نوشته شده توسط آمریکا باشد.

به گفته او، حتی اگر حشدالشعبی هم نباشد، گروه‌های مقاومت کوچک و بزرگ در عراق وجود دارند که تاکنون با اهداف خود رسیده‌اند.

توصیف اسرای آزاد شده فلسطینی: زندان‌های اسرائیل گورستان زنده‌هاست

بخش پایانی برنامه، ارتباط اینترنتی با ابراهیم برناط – شهروند فلسطینی – برقرار شد؛ او در پاسخ به سوال حسینی در ارتباط با تعامل رژیم صهیونیستی با زندانیان فلسطینی اظهار کرد: زندانیان فلسطینی در اسارتگاه‌های اسرائیلی با درد و رنج زیادی روزگار می‌گذرانند و اسرائیلی‌ها اقدامات وحشتناکی انجام می‌دهند، زندانیان آزاد شده این اسارتگاه‌ها را گورستان افراد زنده نامیده‌اند.

برناط افزود: رژیم صهیونیستی همه تلاش خود را انجام داده تا مقاومت را از مردم جدا کند و برای تحقق این هدف، بر حجم جنایات خود افزوده است ولی نتیجه عکس گرفته و اتفاقات مردم غزه بعد از هفتم اکتبر بیش از گذشته حامی مقاومت شده‌اند.

آخرین اخبار

روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها