مشاهده خبر

پنج شنبه 3 خرداد 1403

انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است

ویژه برنامه «شهید جمهور» پنجشنبه شب سوم خردادماه و به مناسبت شهادت خادم الرضا آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در این برنامه حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان به عنوان مهمان حضور داشت؛ او اظهار کرد: یکی از خبرنگاران هندی حاضر در مراسم تشییع پیکر شهید آیت‌الله رئیسی از واژه «سونامی مردم» استفاده کرده، هم روی زمین و هم زیر زمین در خطوط مترو؛ همه آنهایی که در این ماجرا شهید شدند انسان‌های بی بدیلی بودند و رئیسی هم شخصی بود که تراز ریاست جمهوری را ده‌ها رتبه بالا برد.

شهید رئیسی گام در همان مسیر اولیه انقلاب گذاشته بود

شریعتمداری افزود: آذرماه 1358 خبرنگار مجله تایم با امام راحل مصاحبه‌ای داشت و به ایشان گفت شما از روابط بین‌المللی و تعاملات اقتصادی اطلاعی ندارید پس چگونه می‌خواهید حکومت کنید؟ امام هم فرمودند نه مطلع هستم نه می‌خواهم مطلع باشم ولی مسیری که در پیش گرفته‌ایم نظم موجود در جهان را تغییر خواهد داد چون ما سازمان مللی که حامی مستکبران باشد را قبول نخواهیم داشت.

مدیرمسئول روزنامه کیهان خاطرنشان کرد: کاش خبرنگار تایم الان بود و می‌دید آنچه امام راحل پیش‌بینی کرده بود محقق شده است؛ رئیسی هم همان مسیر را دنبال کرده و در همین راه گام برداشت.

«خستگی» از دست رئیسی خسته بود

او با بیان اینکه از همان زمان که شهید رئیسی به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شدند، تحول در خدمت‌رسانی مشهود بود گفت: رئیسی انسانی سخت‌کوش بود به حدی که «خستگی» از دست او خسته شده بود!

رئیسی با نمره 20 از رساله دکتری خود دفاع کرده بود

شریعتمداری تصریح کرد: برخی در جریان مناظرات در مورد تحصیلات شهید رئیسی تشکیک کردند ولی من خودم دیده بودیم که رساله دکتری را با نمره بیست به پایان رسانده بود البته برای او، این چیزها مهم نبود.

حضور 68 هیئت خارجی در مراسم گرامیداشت رئیسی نشان‌دهنده عدم انزوای ایران است

مدیر مسئول روزنامه کیهان ادامه داد: رسانه‌های مشهور بین‌المللی بارها به شهید رئیسی حمله کردند و نقطه اتکای آنها این بود که او ایران را منزوی کرده است، ولی حضور گسترده مردم در تشییع پیکر او نشان داد نه تنها آنها دروغ می‌گفتند بلکه حرفشان 180 درجه با واقعیت تفاوت داشت.

او گفت: باید به این نکته توجه کرد کجای دنیا وقتی یک رئیس جمهور از دنیا می‌رود، این تعداد شخصیت و هیئت عالی رتبه خارجی در مراسم گرامیداشت او شرکت کنند؟ کجای چنین چیزی انزوای جهانی است؟

شاید رئیسی بی نظیر نبود ولی کم نظیر بود

شریعتمداری با بیان اینکه امثال شهید بهشتی و شهید رئیسی، شاید بی نظیر نباشند ولی کم نظیر بودند به همین دلیل فقدان آنها مشهود است خاطرنشان کرد: شخصیتی مثل امیرعبداللهیان هم مثل رئیسی، شب و روز نداشت و برای خدمت به مردم و نظام تلاش می‌کرد.

مردم در انتخابات پیش رو به شخصی مثل رئیسی رأی می‌دهند

مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: مردم به دنبال الگویی مثل رئیسی هستند و قطعا به دنبال کسی که با شیوه او زاویه دارد نخواهند رفت بلکه سراغ کسی را می‌گیرند که بینش و منش او در همین مسیر باشد.

ملاک انتخاب هم سابقه افراد است هم حال فعلی آنها

او با تاکید بر اینکه حضرت امام(ره) فرمودند میزان حال فعلی افراد است ولی بر سوابق آنها هم تاکید می‌کرد عنوان کرد: چون منظور این بود که اگر کسی قبلا با انقلاب بوده و حالا زاویه و فاصله گرفته، دیگر نباید مورد اعتماد باشد.

شریعتمداری افزود: کسانی که برای ریاست جمهوری ثبت نام می‌کنند ناشناخته نیستند و مردم سابقه آنها را می‌دانند و اگر دیدند کسی حرف‌های مشابه رئیسی می‌زند ولی سوابقش با این سخنان همخوانی ندارد، قبول نمی‌کنند مگر اینکه کسی سابقه قبلی و حرف امروزش یکی باشد.

در نظام جمهوری اسلامی «کودتا» غیر ممکن است

مدیر مسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی کودتا غیر ممکن است چون کودتاگران همیشه کانون قدرت را هدف می‌گیرند ولی در ایران اینگونه نیست و قدرت بین همه مردم پخش است و تمامی آنها هستند که تصمیم می‌گیرند.

انتقاد حسین شریعتمداری از رسانه‌های داخلی در ارتباط با دولت سیزدهم

او افزود: همه رسانه‌ها در رساندن پیام دولت سیزدهم به مردم عملکرد خوبی نداشتند چون مردم باید بدانند دولت چه کاری برایشان انجام می‌دهد ولی رسانه‌های ما آن طور که باید به این مسئله وارد نشدند.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها