مشاهده خبر

چهار شنبه 2 خرداد 1403

زندگی شهدا تجلی شهادتشان است

ویژه برنامه تلویزیونی «راز شهادت» چهارشنبه شب دوم خردادماه با موضوع ابعاد پیدا و پنهان تلخی‌ها و شیرینی‌ها برای یک جامعه و راز شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در این برنامه هم استاد علی فروغی به گفت‌وگو با وحید یامین‌پور نشست؛ او با اشاره به اینکه باید معنای حادثه‌های تاریخی و توحیدی را بشناسیم و جایگاه خود را در آنها پیدا کنیم اظهار کرد: هیچ چیز تصادفی نیست و همانگونه که شهید مدرس گفته بود دیانت ما عین سیاست ماست و سیاست و حوادث در در طول تاریخ معنا و پیام‌هایی داشته است.

فروغی افزود: حضور گسترده مردم طی دو روز گذشته در تشییع پیکر شهدای خدمت، معنایی دارد، آنها وظیفه خود را در این روز تشخیص دادند و به آن عمل کردند.

قاعده‌ای برای متصل شدن به منبع حیات

این استاد حوزوی گفت: می‌توان به عالم بزرگان توحید وارد شد و با آنها هم دنیا شد؛ این همان قاعده «إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَيْهِ رَاجِعونَ» است، همان جریان اصلی حیات که آدمی را به معدن خوبی‌ها متصل می‌کند.

چرا رهبری شهید امیرعبداللهیان را «مجاهد» نامیدند؟

او ادامه داد: رهبر معظم انقلاب از شهید امیرعبداللهیان به مجاهد میدان سیاست و خدمت یاد کردند، مجاهد نه فقط سرباز در میانه جنگ است بلکه در دیگر عرصه‌ها هم می‌توان در راه خدا مجاهدت کرد.

هنر آدمی در رسیدن به مقام انتخاب حیات و مرگ است

فروغی تصریح کرد: حیات ابدی انسان در همین دنیای مادی شکل می‌گیرد، جایی که هنر انسان سبب می‌شود او بین حیات و مرگ یکی را انتخاب کند.

شهدا از خدا می‌خواهند به دنیا برگردند

این استاد حوزوی با بیان اینکه در روایت است که شهدا از خدا می‌خواهند دوباره به دنیا بازگردند عنوان کرد: چون آن قدر از شهادت کرامت دیده‌اند که دوست دارند دوباره آن را تجربه کنند.

مرگ هر انسان همرنگ زندگی اوست

او تاکید کرد: کسی که می‌خواهد بداند مرگش چگونه است، باید ببیند چگونه زندگی می‌کند، مرگ هر کس هم رنگ زندگی اوست به خاطر همین است که می‌گویند چگونه زیستن را بیاموز چون همانگونه خواهی مُرد.

فروغی گفت: انسان‌هایی که امر الهی را اطاعت کنند، خداوند هم زندگی برتر را به آنها می‌آموزد و ارزانی می‌دارد.

زندگی برخی آدم‌ها تجلی شهادتشان است

این استاد حوزوی با بیان اینکه زندگی برخی، تجلی‌گاه شهادتشان است گفت: چون خود را در مقابل خداوند مسئول می‌دانند؛ آنها جز صدق و راستی در زندگی‌شان ندارند و پیمانی را که امضا کرده‌اند صادقانه به سرانجام می‌رسانند.

او ادامه داد: جامعه توحیدی اینگونه است و چنین انسان‌هایی در آن پرورش می‌یابند.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها