اخبار

مستند «تازه نفس» به افق آمد

مجموعه مستند «تازه نفس» قصه جوانان دهه شصتی و هفتادی است که در رشته و تخصص خود از مفاخر ایران زمین محسوب می شوند.؛ مجموعه مستند تازه نفس از تولیدات گروه مستند شبکه افق چهارشنبه ها ساعت 20:00 روی آنتن شبکه می رود.

بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت»

مستند «عراق نابودی یک ملت» روایت تلویزیون ملی فرانسه از اقدامات صدام حسین طی ۴ دهه حکمرانی او در عراق، امروز و فردا به روی آنتن شبکه افق می‌رود.

«تازه نفس» قصه جوانان دهه شصتی و هفتادی

تهیه کننده مستند «تازه نفس» گفت: در هر قسمت از این مجموعه مستند با یک جوان متولد شده پس از انقلاب که در زمینه‌ای خاص به موفقیت رسیده، آشنا می‌شویم.

عقب‌ماندگی عجیب کشور انقلاب ۵۷ را رقم زد/ تاریخی که فراموش شد

مستند «برای تاریخ» به بررسی ابعاد و علل وقوع جنگ و همچنین تاریخچه انقلاب و عملیات‌های دفاع مقدس از شروع تا پایان جنگ می‌پردازد که روایت شاهدان عینی، نکته قابل توجه این مستند است.

نسل آینده‌ای قوی با این غذاها

استاد طب سنتی گفت: برای داشتن یک نسل قوی، پایه اصلی آن تا دو سالگی نوزاد است. اگر نسل قوی می‌خواهیم باید پایه سلامت و قوت انسان را تا دو سالگی تنظیم کنیم تا بعدها نیازی به درمان‌های زیادی نباشد.

نقش آفرینی روستاییان در افزایش تولید ناخالص داخلی

رئیس ستاد ملی روز روستا و عشایر گفت: متاسفانه طی سال‌های گذشته روند جمعیتی روستا رو به کاهش بوده و ۲۶ درصد از کل جمعیت را تشکیل می‌دهند‌. اما نکته حائز اهمیت این است که سهم آن‌ها در تولید ناخالص داخلی ۲۷.۵ درصد است. به اندازه جمعیت خود و حتی بیشتر در تولید ناخالص داخلی نقش دارند و در واقع توانسته‌اند مولد باشند.

گیاهی که کلیه را تقویت و سنگ کلیه را دفع می‌کند

یک محقق طب سنتی گفت: خارخاسک یکی از گیاهان دارویی مناسب برای تقویت کلیه است و مُدِر است و برای از بین بردن سنگ کلیه نیز استفاده می‌شود و حتی برای ناباروری آقایان نیز استفاده می‌شود.

هرمزگان الگوی وحدت میان شیعه و اهل سنت

امام جمعه اهل سنت بندر پل هرمزگان گفت: در هرمزگان برادران اهل سنت و شیعه به صورت خیلی مسالمت‌آمیز و رفیق‌گونه و برادروار زندگی می‌کنند. این استان به عنوان یک الگوی وحدتی است و هیچ وقت اختلافاتی میان ما و برادران شیعه وجود نداشته است.

کریدورهای پول‌ساز در راه ایران

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: به دلیل اینکه حدود 10 تا 30 درصد هزینه تمام شده یک کالا را حمل و نقل تشکیل می‌دهد. بنابراین مساله کریدورها بسیار حائز اهمیت است.

«عالی نسب» مهمان افق می‌شود

مستند «عالی‌نسب»، روایتی زندگی و فعالیت سید میر‌مصطفی عالی‌نسب، یکی از چهره‌های مهم اقتصاد معاصر ایران در دهه 30، سه شنبه 11 مهر ماه به روی آنتن شبکه افق می‌رود.

>> > ... 56 57 58 59 60  ... < << 

پربازدیدترین

سریالی از کره جنوبی به افق رسید! «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید مردان دیپلماسی و میدان او مردم را باور داشت و مردم او را مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق او که شهید خدمت بود و خادم جمهور نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم رازهای زندگی مرد موشکی ایران «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) زندگی شهدا تجلی شهادتشان است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد شهید رئیسی و جدیت در خدمت سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» او به تک تک ایرانیان توجه دارد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی