مشاهده خبر

یک شنبه 27 اسفند 1402

کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» یکشنبه شب با موضوع کمپین اخراج رژیم صهیونیستی از کمیسیون مقام زن سازمان ملل، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط زنده اینترنتی با رابرت فانتینا - استاد دانشگاه در کانادا – برقرار شد؛ او در گفت‌وگو با حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: به نظر می‌رسد کم کم برخی‌ها تعارفات سیاسی را کنار گذاشته‌اند به خصوص در مورد هفتم اکتبر آن هم پس از زمانی که نتانیاهو رسما نسل‌کشی در غزه را شروع کرد.

آیا آمریکا در مورد جنگ غزه اشتباه کرد؟

او افزود: شاید آمریکا گمان می‌کرد جنگ غزه خیلی زود تمام شود به همین دلیل سلاح‌های درخواستی اسرائیل را ارسال کرد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: باید اعلام کرده دیگر با اسرائیلی‌ها همکاری نمی‌کند به خصوص در مورد عملیات احتمالی صهیونیست‌ها در غزه؛ چون بایدن آینده نزدیک و انتخابات در آمریکا را می‌بیند و می‌داند اگر اسرائیل همه خطوط قرمز را رد کند، برایش مشکل‌ساز خواهد شد.

کمپین اخراج رژیم صهیونیستی از کمیسیون مقام زن

در ادامه، بهار اخوان - تحلیلگر بین‌الملل و فعال حقوق بشر – در استودیوی شبکه افق حضور یافت.

او اظهار کرد: واکنش خاصی از سوی مجامع بین‌المللی در قبال جنگ غزه ندیدیم، صرفا یک سری بیانیه محکومیت بدون اقدامی عملی بود به همین دلیل پویش «اخراج رژیم صهیونیستی از کمیسیون مقام زن سازمان ملل» در سطح جهانی به راه افتاد که تاکنون 10 هزار امضا از بین فعالان حقوق بشری پای آن به ثبت رسیده است.

اخوان خاطرنشان کرد: در ایران هم از این کمپین حمایت شده و برای جمع‌آوری امضا و اطلاع‌رسانی آن تلاش می‌شود.

این فعال حقوق بشر گفت: کمیسیون مقام زن 45 عضو دارد ولی درگیر سیاسی‌کاری شده چه اینکه سال گذشته آمریکا کمپینی برای لغو عضویت ایران به راه انداخت و این اتفاق هم افتاد ولی حقیقت این است که رژیم صهیونیستی، نباید در چنین نهادهایی که مدافع حقوق زنان است حضور داشته باشد، چون خودش ناقض حقوق زنان است.

اعلامیه جهانی حقوق بشر؛ 75 سال خاک خوردن یک سند

او تصریح کرد: 75 سال از تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشر می‌گذرد و سازمان ملل هم بر اساس همین شعار تاسیس شده ولی می‌بینیم در عمل، استانداردی دوگانه حاکم است.

اخوان با بیان اینکه کشورهای صاحب ثروت و قدرت، می‌توانند تصمیم‌های سازمان ملل را تحت تاثیر قرار بدهند گفت: به عنوان مثال کشورهای مستقل مثل ایران را مورد اتهامات حقوق بشری قرار می‌دهند ولی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی ساکتند.

زن فلسطینی، قهرمان میدان و مادر یک ملت

این فعال حقوق بشر خاطرنشان کرد: زنان فلسطینی، کنشگران اصلی حمایت از حقوق مردم خود هستند و در کنار پدران، همسران و برادرانشان، هم در مبارزه شرکت دارند و هم نقش مادری و همسری را بر عهده گرفته‌اند.

کمپین اخراج رژیم صهیونیستی از کمیسیون مقام زن

پس از آن ارتباط اینترنتی با مازن بلبیسی - خبرنگار اختصاصی به افق فلسطین در غزه – برقرار شد.

او در گفت‌وگو با حسینی اظهار کرد: تنها تعداد اندکی از مساجد در غزه فعال هستند و بقیه یا ویران شده‌اند یا در مناطق خطرناکی هستند که ممکن است هر لحظه مورد اصابت قرار بگیرند.

بلبیسی افزود: در عین حال فلسطینی‌ها دوست دارند در ماه رمضان، به مساجد بروند و حتی بر روی ویرانه برخی مساجد، نماز جماعت برگزار می‌کنند.

او ادامه داد: رمضان امسال، صدای اذان بیشتر از پنجره خانه‌ها و چادر آوارگان به گوش می‌رسد.

نخستین کاروان مواد غذایی به شمال غزه رسید

خبرنگار شبکه افق در غزه گفت: اولین کاروان کمک‌های انسان‌دوستانه به غزه رسیده ولی مقدار کمک‌ها نسبت به نیازهای مردم بسیار کم است؛ برای نخستین بار بود که کاروان کمک‌ها بدون کشتار صهیونیست‌ها، به شمال غزه رفت.

او افزود: آنروا برای هر خانواده، 5 کیلوگرم آرد در نظر گرفته که فقط کفاف یک یا دو روز نیاز خانواده‌ها را می‌دهد.

سایه جنگ بر سر رفح

بلبیسی با بیان اینکه بیش از یک میلیون و پانصد هزار آواره فلسطینی در رفح، در ترس حمله قریب الوقوع ارتش اسرائیل به سر می‌برند عنوان کرد: سوال اساسی خیلی‌ها این است که این مردم باید کجا بروند؟ برخی گفته‌اند می‌توانند به ویرانه خانه‌هایشان در دیگر نقاط برگردند ولی این مسئله هم مبهم است.

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها