مشاهده خبر

دو شنبه 18 تیر 1403

این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» دوشنبه شب با عنوان رفتارشناسی هراس جریانات معاند خارج کشور از صندوق‌های رأی روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، محمدرضا باقری مجری جهان آرا با بشیر بی آزار - هنرمند آزاد شده از زندان فرانسه – به گفت‌وگو نشست.

بشیر بی آزار در فرانسه چه می‌کرد و چرا بازداشت شد؟

او در ارتباط با دلیل بازداشت خود در فرانسه اظهار کرد: ابتدای ماه ژوئن احضاریه‌ای از طرف وزارت کشور فرانسه برایم صادر شد که خودم را معرفی کنم، لحن احضاریه هم تند و تیز بود و از من خواسته بودند مدارک هویتی و اقامتی‌ام را نیز همراه داشته باشم؛ دلیل حضور من در فرانسه، تحصیل همسرم در مقطع دکتری بود.

بی آزار افزود: وکلای فرانسوی به من گفتند دلیل احضارت، گذاشتن پست‌هایی در حمایت از فلسطین در فضای مجازی است.

این فعال فرهنگی گفت: می‌دانستم غربی‌ها به هیچ کدام از قواعد انسانی که مدعی آن هستند پایبند نیستند ولی به محض ورود تحت بازداشت قرار گرفتم و هیچ توضیحی هم به من ندادند.

او ادامه داد: بازنشر یک پست در شبکه X هم جزو مدارکی بود که علیه من جمع کرده بودند!

بازداشت من در فرانسه هشدار به فعالان حقوق فلسطین بود

بی آزار خاطرنشان کرد: شاید دلیل بازداشت من آن هم در آستانه برگزاری المپیک پاریس، این باشد که به همه هشدار بدهند که رژیم صهیونیستی خط قرمز آنهاست و هیچ کس اجازه ندارد حرفی بزند؛ کارشان تاثیر هم داشت و دیدم دوستانی در اروپا فعال بودند ولی فعالیتشان را کم کردند.

تظاهرات غربی‌ها رنگ ضد صهیونیستی به خود گرفته است

این هنرمند کشورمان گفت: تاکنون در غرب، تظاهراتی علیه اسرائیل نداشتیم ولی بعد از طوفان الاقصی، راهپیمایی‌ها از حمایت از فلسطین فراتر رفت و تجمعات بیشتر ضد صهیونیستی بودند.

او افزود: در این دوره، حضور فرانسوی‌ها در تجمعات ضد اسرائیلی پر رنگ‌تر بود در حالیکه پیش از این بیشتر مهاجران در این تظاهرات شرکت می‌کردند.

شهروندان فرانسوی به ظن شرکت در تظاهرات ضد اسرائیلی جریمه می‌شوند

بی آزار خاطرنشان کرد: در فرانسه، برخی افراد جلوی ایستگاه‌های مترو ایستاده بودند و شهروندان را تنها به ظن حضور یا قصد شرکت در تظاهرات ضد صهیونیستی جریمه می‌کردند؛ دیدیم که این بار آنها همه قواعد و اصول خودشان را هم به این شکل زیر پا گذاشتند.

ماجرای جنجال خبری ایران اینترنشنال برای تعطیلی سفارت‌خانه‌های ایران

این هنرمند ایرانی گفت: وزارت کشور فرانسه به من اتهام زده بود که با فیلمی که از خبرنگار ایران اینترنشنال گرفته بودم، موجب نا امنی خانواده او در ایران شده‌ام! آن هم در حالیکه آن خبرنگار جلوی دوربین زنده در حال تهیه گزارش بود و همه او را می‌شناختند.

معاندان خارج‌نشین یک سرشان به اسرائیل وصل است

او تصریح کرد: بسیاری از معاندین که تصاویر و فیلم‌های فحاشی آنها را در کشورهای خارجی علیه شهروندان ایرانی می‌بینیم، با اسرائیل رابطه دارند و یک سر آنها به صهیونیست‌ها وصل است؛ وقتی اقدامات آنها را به پلیس هم گزارش می‌کنیم می‌گویند همه شما ایرانی هستید و مسائل شما به ما ربطی ندارد.

غربی‌ها بزرگ‌ترین ادعای خود را زیر پا گذاشتند

بخش بعدی برنامه به گفت‌وگو با کیان عبداللهی- تحلیلگر مسائل فرهنگی – اختصاص داشت.

او در ارتباط با تجمعات منافقین در کشورهای مختلف و ایجاد مزاحمت آنها برای شرکت‌کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: یک ایده و اندیشه را باید با مهمترین مدعای آن مورد قضاوت قرار داد که یکی از مهمترین مدعاهای غربی‌ها، دموکراسی و حق انتخاب است؛ اینک می‌بینیم کشورهای مثل کانادا که ایرانیان زیادی هم در آنجا ساکن هستند، اجازه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران را ندادند، در کشورهای دیگر هم به معاندین و اخلالگران آزادی عمل دادند و برخوردی هم با آنها نشد.

برای معاندین با حجاب و بی حجاب فرقی ندارد

عبداللهی افزود: حتی اگر نامزدی در ایران می‌گفت می‌خواهم به شیوه دموکراتیک، آنچه معترضان خارج‌نشین می‌گویند را اجرایی کنم، باز هم آنها اجازه نمی‌دهند کسی در انتخابات شرکت کند، چون اصولا معاندین با همزیستی مسالمت‌آمیز ایرانیان مشکل دارند و نمی‌خواهند چنین شیوه‌ای حتی شکل بگیرد.

آیا اقدامات معاندین خارج‌نشین موقع انتخابات قابل پیگیری قضایی است؟

او ادامه داد: اگر ما و طرف غربی معتقد باشیم که باید با تروریسم مقابله کنیم، به نظرم عملکرد معاندین در برخورد با رأی دهندگان ایرانی در کشورهای خارجی مصداق عمل تروریستی است و قابلیت پیگیری دارد هر چند بعید است طرف غربی همکاری کند البته باز هم می‌توانیم اقداماتی انجام دهیم تا چنین کارهایی برای آنها چندان هم بدون هزینه نباشد.

بازداشت بشیر بی آزار در فرانسه پروژه موساد بود

عبداللهی خاطرنشان کرد: اینکه بشیر بی آزار به خاطر فیلم گرفتن از خبرنگار ایران اینترنشنال بازداشت شده، به خاطر این است که این پروژه مربوط به موساد است و اصولا این شبکه هم پروژه موساد و صهیونیست‌هاست.

دولت رئیسی نشان داد کار دیپلماتیک علیه معاندین جواب می‌دهد

این تحلیلگر سیاسی گفت: دولت شهید رئیسی نشان داد با اقدامات قضایی و دیپلماتیک می‌توان کارهایی در خارج از کشور انجام داد و برای معاندین هزینه ایجاد کرد چه اینکه آثار چنین اقداماتی را در آلبانی و فرانسه دیدیم.

به گفته او، شبکه‌های معاند، همان قدر که علیه اصولگرایان مطلب منتشر می‌کنند، علیه اصلاح‌طلبان هم هستند چون اصولا آنها می‌خواهند انسداد را تبلیغ کرده و کار را به ارتجاع (سلطنت) یا ویرانی بکشانند.

معاندان فحاش خارج‌نشین داعشی‌های فعلا بدون تفنگ هستند!

در بخش بعدی، ارتباط اینترنتی با قیس قریشی – تحلیلگر مسائل سیاسی – بود؛ او هم درباره عملکرد معاندین در این دوره از انتخابات و رفتار زننده آنها با رأی دهندگان ایرانی اظهار کرد: مهمترین کاری که سفارتخانه‌های ایران در کشورهای غربی می‌توانند انجام دهند، حمایت حقوقی از شهروندان ایرانی است؛ آنها باید اقدامات معاندین را مستند کرده و مشاوران حقوقی را به آزاردیدگان معرفی کنند چون اینگونه معاندین داعشی‌های بالقوه‌ای هستند که هنوز دستشان به اسلحه نرسیده است.

قریشی افزود: این میزان از خشونت معاندین علیه ایرانیان، می‌تواند فردا گریبان شهروندان اروپایی را هم بگیرد.

آخرین اخبار

روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها