مشاهده خبر

جمعه 10 فروردین 1403

همه اینها بچه مسجدی هستند

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» جمعه شب با موضوع نقش مساجد در هم افزایی مردمی برای اعلام حمایت از غزه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط اینترنتی با یوسف الفروی - کارشناس مسائل سیاسی در سوریه – برقرار شد.

او در پاسخ به سوال حسینی مجری به افق فلسطین درباره اقدام نتانیاهو و دستور به شاباک و موساد برای بررسی مذاکرات آتش بس اظهار کرد: با توجه به دستور نتانیاهو برای اعزام تیم مذاکره‌کننده با مقاومت، به نظر می‌رسد وضعیت کابینه جنگ رژیم صهیونیستی بسیار به هم ریخته است، ضمن اینکه قطعنامه شورای امنیت هم صادر شده و جامعه جهانی هم به اسرائیل فشار آورده است.

الفروری خاطرنشان کرد: هر چند نتانیاهو مذاکرات را از سر گرفته، ولی به برقراری آتش بس و اتمام جنگ خوشبین نیستم چون اسرائیل آمادگی پذیرش آتش بس و خواسته‌های مقاومت را ندارد.

او ادامه داد: ارتش اسرائیل خسته شده و سربازانش به دنبال توقف جنگ هستند ولی نتانیاهو و کابینه‌اش اگر بخواهند هم نمی‌توانند آتش بسی که مد نظر گروه‌های مقاومت است را اجرایی کنند.

چرا غزه و بیت المقدس برای مسلمانان مهم است؟

در ادامه، حجت‌الاسلام کمال خداداده - رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد – مهمان برنامه به افق فلسطین شد.

او در گفت‌وگو با سید حسین حسینی اظهار کرد: در مساجد اربعه، هر رکعت نماز ثواب هزاران رکعت را دارد که یکی از آنها مسجدالاقصی است ضمن اینکه قبور مطهر بسیاری از انبیای الهی هم در همین مکان قرار دارد.

خداداده افزود: غزه علاوه بر اینکه یک کشور اسلامی و ناموس مسلمانان است، جایی است که پیامبر اکرم(ص) از آنجا به معراج رفته و قبله نخست مسلمانان هم بوده است که نشان‌دهنده اهمیت این مکان برای ماست.

آیا مساجد در قضیه جنگ غزه، عملکرد مناسبی داشتند؟

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساج با بیان اینکه یکی از مهمترین مشکلات مساجد این است که دوربین‌ها روی مسجدها زوم نیستند گفت: دوربین‌های ما دیگر اماکن را بیشتر نشان می‌دهند و سپس مساجد متهم می‌شوند که کاری انجام نمی‌دهند.

او ادامه داد: بسیاری از پویش‌های مذهبی و فرهنگی از مساجد شروع می‌شوند یا اینکه بین بچه‌های مسجدی، تبلیغ می‌شوند و گسترش می‌یابند.

خداداده خاطرنشان کرد: جایگاه مسجد، در واقع همین جامعه ایمانی ماست که کارهای بزرگی انجام می‌دهند ولی نتوانسته‌ایم کارکرد مساجد را به درستی نشان بدهیم.

عقلانیت جمهوری اسلامی در حمایت از مقاومت در جنگ غزه

این مقام مسئول در حوزه مساجد گفت: جمهوری اسلامی در مدیریت واکنش‌ها نسبت به جنگ غزه، عقلانیت به خرج داده و با کمترین هزینه، کار با پیش برده است.

او افزود: برنامه‌ریزی ایران برای محور مقاومت، بلندمدت است و بر همین اساس نمی‌توان با اقدامات احساسی و زودهنگام، مدیریت افکار عمومی و حمایت از مقاومت را انجام داد.

وقتی از انسان بودن خود شرم می‌کنیم

خداداده با تاکید بر اینکه درد غزه، تکراری نمی‌شود هر چند اگر به برخی صحنه‌ها و اخبار عادت کرده باشیم تصریح کرد: با مشاهده جنایات صهیونیست‌ها، از انسان بودن خود شرم می‌کنم، اینکه نمی‌توانیم برای مردم مظلوم غزه کاری کنیم.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ادامه داد: در عین حال همچنان برخی کشورهای اسلامی، نفت و گاز و غذای اسرائیل را تامین می‌کنند؛ مردم فلسطین با اسرائیل نمی‌جنگند بلکه با همه دولت‌ها در حال مبارزه هستند.

اعدام میدانی مردم فلسطین، جنایت عادی شده صهیونیست‌ها

پس از آن با مازن بلبیسی – خبرنگار اختصاصی به افق فلسطین در غزه – ارتباط اینترنتی برقرار شد؛ او در گفت‌وگو با حسینی اظهار کرد: اعدام میدانی، جنایت همیشگی صهیونیست‌ها علیه فلسطینی‌هاست و برای آنها تفاوتی هم بین زن و مرد و کودک وجود ندارد.

بلبیسی افزود: آوارگانی که از شمال به جنوب غزه آمده‌اند و پرچم سفید هم در دست گرفته‌اند، توسط سربازان اسرائیلی به دام می‌افتند و به صورت میدانی اعدام می‌شوند.

تجمع اعتراضی مردم زنجان در اعتراض به جنایات اسرائیل

بخش انتهایی برنامه هم به گفت‌وگوی اینترنتی با حسین محمدی - مسئول ناحیه بسیج دانشجویی زنجان – اختصاصی داشت.

او در گفت‌وگو با حسینی ابراز کرد: بعد از اتفاقات تلخ بیمارستان شفا، دانشجویان و مردم زنجان به تلاطم افتادند و خواستار انجام کاری بودند، ولو اینکه در حد یک تجمع اعتراضی باشد.

محمدی افزود: بر این اساس فراخوانی برای برگزاری تجمع در گلزار شهدای زنجان اعلام شد چون عقیده داریم شهدا، پیشقراولان مقاومت بوده و هستند.

او ادامه داد: بعد از هفتم اکتبر، با سوالات زیادی در دانشگاه‌ها مواجه شدیم، اینکه آیا طوفان الاقصی به این همه سختی و رنج می‌ارزید یا نه و جنبش دانشجویی هم وظیفه خود دانست که به روشنگری در این زمینه بپردازد و شبهات نسل امروز و دیروز را پاسخ دهد در حقیقت به جهاد تبیین در این زمینه پرداخت.

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها