مشاهده خبر

چهار شنبه 8 فروردین 1403

مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین»، چهارشنبه شب با حضور عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط زنده اینترنتی با گرک سیمون – تحلیلگر مسائل سیاسی در سوئد – برقرار شد.

او در گفت‌وگو با حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: قطعنامه‌های سازمان ملل الزام‌آور هستند ولی متاسفانه این قطعنامه‌ها عملا و به خاطر حمایتی که آمریکا از اسرائیل دارد، الزامی در پی ندارند.

سیمون افزود: در مورد رژیم صهیونیستی، شاهد آسان گرفتن شورای امنیت و کشورهای غربی هستیم و در این بین اقدام کلمبیا و تهدید به قطع رابطه در مورد عدم تمکین اسرائیل به قطعنامه شورای امنیت، قابل تقدیر است.

او ادامه داد: استانداردهای دوگانه در عرصه بین‌المللی حاکم هستند و اگر کشور دیگری غیر از اسرائیل بودند، حتما علیه آنها سخت گرفته می‌شد.

پس از آن بخش اخبار با اجرای مهدی آقا موسی طهرانی و سپس گزارشی اختصاصی از غزه پخش شد.

مهمان ویژه برنامه به افق فلسطین هم ابوشاهین از اعضای دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین بود.

جنگ غزه فریبکاری دولت‌ها و رسانه‌های غربی را خنثی کرد

او در استودیوی شبکه افق و در گفت‌وگو با حسینی اظهار کرد: ما چهره واقعی اسرائیل را می‌شناختیم ولی امروز افکار عمومی در کشورهای غربی هم با این چهره وحشتناک آشنا شده‌اند، همان مردمی که به خاطر مواضع سیاسی دولت‌ها و اقدامات رسانه‌هایشان، فریب می‌خوردند.

ابوشاهین افزود: وحشی‌گری صهیونیست‌ها در جنگ غزه، قابل توصیف نیست و آنچه علیه فلسطینی‌ها روا داشته شده، زندگی دشواری را برای آنها رقم زده است.

چرا مقاومت به اندیشه حاکم در فلسطین تبدیل شده است؟

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی با بیان اینکه کشتار مردم فلسطین چه در غزه و چه در کرانه باختری ادامه دارد گفت: ایمان والای مردم فلسطین، آنها را مقاومت نگه داشته است چه اینکه راهی جز مقاومت هم نداریم.

او ادامه داد: بیش از 70 سال از اشغال فلسطین می‌گذرد و همه راه‌ها هم امتحان شده، از جمله مذاکره با آمریکا و رژیم صهیونیستی که نتیجه نداده و امروز به خوبی می‌دانیم هیچ گزینه‌ای جز مقاومت برای حفظ کرامت خود نداریم.

ارتباط حضور نمایندگان مقاومت در تهران با قطعنامه شورای امنیت چیست؟

ابوشاهین خاطرنشان کرد: سفر رهبران گروه‌های مقاومت به تهران، امری طبیعی است که به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و ارتباطی هم به صدور قطعنامه شورای امنیت ندارد.

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی افزود: رایزنی بین گروه‌های مقاومت در منطقه با مقامات جمهوری اسلامی همیشه وجود داشته است؛ از ابتدای جنگ غزه هم در همه سطوح، شاهد رایزنی جمهوری اسلامی با گروه‌های مقاومت منطقه بوده‌ایم.

عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی: به نظر نمی‌رسد آتش‌بس محقق شود

او تصریح کرد: مذاکرات برای آتش بس ادامه دارد ولی با کارشکنی صهیونیست‌ها مواجه هستیم، این رژیم همیشه علیرغم نرمشی که مقاومت نشان می‌دهد، همواره اهل تندروی و جنایت بوده است.

ابوشاهین گفت: اسرائیلی‌ها به همه مکان‌ها از جمله مراکز درمانی و بیمارستان‌ها حمله می‌کنند که نمی‌تواند به آتش بس ختم شود.

انتقاد شدید عضو سیاسی جهاد اسلامی از سران کشورهای اسلامی و عربی

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی با بیان اینکه نمی‌توانیم به نظام‌های رسمی عربی اعتماد کنیم عنوان کرد: آنها در آزمون حمایت از ملت فلسطین رد شدند و هیچ اقدام عملی از آنها ندیدیم حتی از مسئولان رژیم صهیونیستی استقبال کردند.

به گفته او، کشورهای عربی می‌توانستند به رژیم صهیونیستی فشار بیاورند، حداقل این بود که گذرگاه‌ها را برای ما باز می‌کردند البته ما از نظام‌های عربی و اسلامی درخواست کمکی نداریم و از آنها نا امید شده‌ایم.

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها