مشاهده خبر

پنج شنبه 9 فروردین 1403

برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند

حامد عسگری، نویسنده و شاعر آیینی، به عنوان مجری برنامه «وقت سحر» شبکه افق گفت: برنامه‌های سحرگاهی یک برنامه لب تیغ محسوب می‌شود که با یک لحظه غفلت یا ایستادن در سمت خاصی، برنامه را به جبهه‌گیری و جهت‌گیری متهم می‌کنند؛ مخصوصا این روزها که کشور ما اسیر بیماری مهلک چندقطبی شده است.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، شبکه افق هرساله در مناسبت‌های آیینی ویژه برنامه‌هایی برای مخاطبان خود در نظر می‌گیرد. در ایام ماه مبارک رمضان، نیز شبکه افق ویژه برنامه‌هایی در قالب برنامه‌های سحرگاهی و افطاری برای مخاطبان خود تدارک دیده است؛ برنامه‌هایی که متناسب با حال و هوای لحظات معنوی ماه مبارک رمضان برای پخش در مدت زمان یک ماهه تولید می‌شود و در جدول پخش این شبکه قرار می‌گیرد. 

«وقت سحر» ویژه برنامه سحرگاهی ماه مبارک رمضان شبکه افق با مشارکت مرکز هنری رسانه‌ای نهضت است که با اجرای حامد عسگری و محمد قاسمی و با حضور حاج حسین یکتا، حجت الاسلام طباخیان و علی غلامی برای روزه‌داران پخش می‌شود.

حامد عسگری، نویسنده و شاعر آیینی با عنوان مجری برنامه، در رابطه با شرایط برنامه‌های سحرگاهی برای این شب‌ها، گفت: برنامه‌های سحرگاهی یک برنامه لب تیغ محسوب می‌شود که با یک لحظه غفلت یا ایستادن در سمت خاصی، برنامه را به جبهه گیری و جهت گیری متهم می‌کنند. مخصوصا این روزها که کشور ما اسیر بیماری مهلک چند قطبی شده است و به دلیل همین مسئله سعی کردیم که فضایی ایجاد شود تا همگان با آن تعامل کنند. 

وی افزود: فضای طراحی شده دکور برنامه نیز فضای همگانی و فراگیر است؛ یک گوشه آن تداعی‌کننده یک خانه و اتاق است تا گوشه‌ای دیگر که محرابی دارد و پنجره‌ای به سوی حرم حضرت امیر المومنین (ع) و در قسمتی دیگر پله‌هایی تداعی‌کننده خانه‌های روستایی در شهرستان است.

مجری و شاعر آیینی برنامه «وقت سحر» اظهار کرد: من هم به عنوان مجری سعی کردم یک‌ پوشش عرف را انتخاب کنم که از عالم مجری کت و شلوار، شق و رقِ یقه بسته با ادبیات شعارزدگی و کلیشه‌ای فاصله بگیرم. 

عسگری در رابطه با محوریت مسائل برنامه وقت سحر گفت: در رابطه با انتخاب کارشناسان هم به نیازهای مردم و جامعه نگاه شده است. در این برنامه به مسائلی که یک جامعه و مردمش به آن نیاز دارد و به آن مبتلا است، پاسخ می‌دهیم. 

مجری برنامه با اشاره به حال و هوای معنوی برنامه‌های سحرگاهی و حس و حال شخصی خودش، اذعان کرد: حس و حال خودم نسبت به برنامه حس و حال خوبی است که مردم انتخاب کرده‌اند و پیامک می‌دهند و توانستند ارتباط نسبتا مناسبی با برنامه بگیرند. 

وی ادامه داد: اینکه بتوانم تا پایان ماه مبارک رمضان ۳۰ شب بیدار باشم و تمام سحر را درک کنم و حال خواسته یا ناخواسته توفیقی شده است تا حرف‌های خوب هم بشنوم که این به رشد شخصیتی خودم هم خیلی کمک می‌کند. 

عسگری درباره استقبال افکار عمومی گفت: بنده استقبال خیلی خوبی را از مخاطبان در فضای شخصی خودم و پیامک‌های برنامه دیدم و با بازخورد مثبتی روبه‌رو شدم. 

وی در پایان با اشاره به نحوه اجرای برنامه «وقت سحر» شبکه افق اظهار کرد: من به شخصه تلاشم بر این بود که اولا خیلی به صحبت‌ها توجه و دقت داشته باشم یعنی صرف سر تکان دادن و تایید کردن نباشد و ثانیا مباحث را با قصه آمیخته کردم؛ یعنی قصه‌مند کردن گفت‌وگو و نگین کاری با بچه قصه‌ها به نظرم مخاطبان را پای گفت‌وگوهای کارشناسان می‌نشاند.

 

منبع: خبرگزاری میزان

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها