مشاهده خبر

سه شنبه 27 تیر 1402
وارونگی

چرا سلبریتی‌ها اثرگذارند؟

برخی از افرادی که به اسم سلبریتی هستند، سهمی در فرهنگ کشور ندارند و انتظاری که از یک سلبریتی می‌رود این است که در گلوگاه‌های مهم فرهنگی به کمک مردم آمده و روشنگری کنند.

0

برنامه وارونگی با موضوعات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه که به اخبار جعلی منتشر شده از سوی رسانه‌های معاند اختصاص داشت به خبرهای جعلی منتشر شده در 24 ساعت گذشته پرداخته شد که برخی از این خبرها از جمله موارد زیر است: گرانی و چند نرخی شدن قیمت بنزین، تغییر برخی از اعضای کابینه هیئت دولت مانند وزیر ورزش، همکاری کریم باقری با تیم تراکتورسازی، مخالفت اداره کل گردشگری قم با برگزاری تور...

در بخش شبهه این برنامه به موضوع برخورد نظام با سلبریتی‌ها پس از آرام شدن اوضاع و باحضور علی اکبر عبدالعلی‌زاده، کارشناس فرهنگی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: برخورد با متخلفان یک امر رایج در هر کشوری است و این موضوع بار اولی نیست که در کشور اتفاق می‌افتد. برای مثال تا چند وقت پیش و قبل از اغتشاشات به دلیل تخلف برخی از این سلبریتی‌ها از قوانین کشور و حضور غیرقانونی در جشنواره‌های خارجی، با عوامل آن برخورد جدی شد.

این کارشناس فرهنگی افزود: اینکه برخی ادعا می‌کنند که برخورد با سلبریتی‌ها افزایش پیدا کرده نادرست است و باید گفت که تخلفات این افراد افزایش پیدا کرده و به اسم سلبریتی اقدامات متعددی انجام می‌پذیرد و با آنان برخورد می‌شود.

عبدالعلی‌زاده گفت: برخی از سلبریتی‌ها که سابقه چندانی نیز در اجرای نقش ندارند، در صفحات مجازی خود که دارای تصاویر پر از تخلف است، اقدام به تهدید پلیس کرده و در ویدیوهای خود به بانوان توصیه می‌کند که بجای بستن روسری دور گردن خود باید سلاح یا قمه با خود به همراه داشته باشید و اگر درگیری اتفاق افتاد با نیروهای انتظامی برخورد فیزیکی داشته باشید.

وی خاطرنشان کرد: برخی از افرادی که به اسم سلبریتی هستند، سهمی در فرهنگ کشور ندارند و انتظاری که از یک سلبریتی می‌رود این است که در گلوگاه‌های مهم فرهنگی به کمک مردم آمده و روشنگری کنند.

این کارشناس فرهنگی افزود: پاک کردن صورت مسئله کاری را حل نمی‌کند. شما اگر از ظرفیت‌های اجتماعی سلبریتی‌ها در راستای فعالیت‌های اجتماعی استفاده کنید، نتیجه بیشتری می‌گیرید و حذف این افراد اگر شدنی هم باشد، کار درستی نیست. ما معمولا با پدیده‌ها مانند تخلف سلبریتی‌ها به صورت یک دفعه‌ای برخورد می‌کنیم و این باعث می‌شود آن نتیجه مطلوب و اثرگذاری در جامعه میسر نشود.

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها