مشاهده خبر

سه شنبه 27 تیر 1402
وارونگی

چرا سلبریتی‌ها اثرگذارند؟

برخی از افرادی که به اسم سلبریتی هستند، سهمی در فرهنگ کشور ندارند و انتظاری که از یک سلبریتی می‌رود این است که در گلوگاه‌های مهم فرهنگی به کمک مردم آمده و روشنگری کنند.

0

برنامه وارونگی با موضوعات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه که به اخبار جعلی منتشر شده از سوی رسانه‌های معاند اختصاص داشت به خبرهای جعلی منتشر شده در 24 ساعت گذشته پرداخته شد که برخی از این خبرها از جمله موارد زیر است: گرانی و چند نرخی شدن قیمت بنزین، تغییر برخی از اعضای کابینه هیئت دولت مانند وزیر ورزش، همکاری کریم باقری با تیم تراکتورسازی، مخالفت اداره کل گردشگری قم با برگزاری تور...

در بخش شبهه این برنامه به موضوع برخورد نظام با سلبریتی‌ها پس از آرام شدن اوضاع و باحضور علی اکبر عبدالعلی‌زاده، کارشناس فرهنگی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: برخورد با متخلفان یک امر رایج در هر کشوری است و این موضوع بار اولی نیست که در کشور اتفاق می‌افتد. برای مثال تا چند وقت پیش و قبل از اغتشاشات به دلیل تخلف برخی از این سلبریتی‌ها از قوانین کشور و حضور غیرقانونی در جشنواره‌های خارجی، با عوامل آن برخورد جدی شد.

این کارشناس فرهنگی افزود: اینکه برخی ادعا می‌کنند که برخورد با سلبریتی‌ها افزایش پیدا کرده نادرست است و باید گفت که تخلفات این افراد افزایش پیدا کرده و به اسم سلبریتی اقدامات متعددی انجام می‌پذیرد و با آنان برخورد می‌شود.

عبدالعلی‌زاده گفت: برخی از سلبریتی‌ها که سابقه چندانی نیز در اجرای نقش ندارند، در صفحات مجازی خود که دارای تصاویر پر از تخلف است، اقدام به تهدید پلیس کرده و در ویدیوهای خود به بانوان توصیه می‌کند که بجای بستن روسری دور گردن خود باید سلاح یا قمه با خود به همراه داشته باشید و اگر درگیری اتفاق افتاد با نیروهای انتظامی برخورد فیزیکی داشته باشید.

وی خاطرنشان کرد: برخی از افرادی که به اسم سلبریتی هستند، سهمی در فرهنگ کشور ندارند و انتظاری که از یک سلبریتی می‌رود این است که در گلوگاه‌های مهم فرهنگی به کمک مردم آمده و روشنگری کنند.

این کارشناس فرهنگی افزود: پاک کردن صورت مسئله کاری را حل نمی‌کند. شما اگر از ظرفیت‌های اجتماعی سلبریتی‌ها در راستای فعالیت‌های اجتماعی استفاده کنید، نتیجه بیشتری می‌گیرید و حذف این افراد اگر شدنی هم باشد، کار درستی نیست. ما معمولا با پدیده‌ها مانند تخلف سلبریتی‌ها به صورت یک دفعه‌ای برخورد می‌کنیم و این باعث می‌شود آن نتیجه مطلوب و اثرگذاری در جامعه میسر نشود.

آخرین اخبار

نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها