مشاهده خبر

چهار شنبه 8 شهریور 1402

پیاده‌روی اربعین در بارداری

پژوهشگر طب سنتی گفت: یکی از موارد مهمی که برای بانوان باردار در پیاده‌روی اربعین توصیه می‌شود، پیاده‌روی‌های نه چندان طولانی و استراحت هر نیم ساعت یک بار داشته باشند. بوداده شده دانه بارهنگ نیز می‌تواند از خونریزی جلوگیری کند و خطر سقط را کمتر می‌کند

0

برنامه انارستان با موضوع پیاده‌روی اربعین در بارداری با حضور رامین تاجبخش، استاد و محقق طب سنتی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: یکی از موارد مهمی که برای بانوان باردار در پیاده‌روی اربعین توصیه می‌شود، پیاده‌روی‌های نه چندان طولانی و استراحت هر نیم ساعت یک بار داشته باشند. بوداده شده دانه بارهنگ نیز می‌تواند از خونریزی جلوگیری کند و خطر سقط را کمتر می‌کند. پوست میوه بلوط به صورت پودر مانع خون ریزی‌ها می‌شود. همچنین ترکیب صمغ عربی، پوست میوه بلوط، سماق، پودر گل ارمنی، گلنار فارسی، تباشیر، عدس و دانه بارهنگ و برگ مورد به میزان 100 گرم مخلوط شود و یک قاشق چای خوری با آب یا آب سیب مصرف شود.

وی افزود: یکی از موارد مهمی که باید برای خانم‌های باردار دقت شود این است که حتما در غذاهایی که مصرف می‌کند، دقت لازم را داشته باشد. همچنین هرگز به تنهایی سفر نکنند و در گروه‌هایی باشند که حتما پزشک یا کمک‌های اولیه وجود دارد و تا حد امکان اطرافیان او وسایل و بارهای او را حمل کنند.

تاجبخش گفت: غذاهایی که دارای ترکیب کنجد، ارده و روغن کنجد دارد، برای خانم‌های باردار اصلا خوب نیست و می‌تواند باعث خون ریزی شود. یکی دیگر از چیزهایی که به عنوان خیرات در میان مردم پخش می‌کنند ترکیب خرما و رطب است که چون گردوغبار محیط را به خود می‌گیرد، بسیار برای همه خصوصا زنان باردار غیرمفید است.

این پژوهشگر طب سنتی گفت: یکی دیگر از مواردی که در پیاده‌روی اربعین باید به آن توجه داشت، شربت‌هایی است که پایه زعفران دارند که زمینه سقط را فراهم می‌کنند. همچنین مصرف سبزیجات نیز باید با دقت یا با سرکه روی سبزی بپاشند و مصرف کنند.

وی خاطر نشان کرد: برای پیاده‌روی حتما از لباس‌های نخی و گشادتر استفاده شود و یک حوله را مرطوب کنند و زیر حجاب بگذارند که مانع از گرمازدگی می‌شود. یک چیز ترش مانند لیمو عمانی را در دهان نگه بدارند که هم مانع از حالت تهوع و هم مانع از گرمازدگی می‌شود.

تاجبخش گفت: حد پیاده‌روی به نحوی باشد، که به دست، کمر و پاها فشار نیاید زیرا باعث می‌شود زمینه سقط فراهم شود. میوه به و سیب حافظ جنین است. همچنین سبزی نعناع و میوه سنجد به اندازه 5 عدد جوشانده شود و میل شود، زمینه‌های سقط را برطرف می‌کند.

وی افزود: اسهال، استفراغ، تاول، آفتاب سوختگی، استخوان درد، قارچ‌های پوستی و مشکلات گوارشی از عمده بیماری‌های رایج در این ایام است.

وی گفت: اگر پودر برگ مورد و پودر برگ سنجد، سدر و نشاسته به نقاط عرق خیز بدن پاشیده شود مانع بوی بد عرق و جلوگیری از عرق سوزی می‌شود.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها