مشاهده خبر

سه شنبه 3 مرداد 1402

هر شغلی داشته باشید بیرون زدگی دیسک گردن در کمین شماست!

یک متخصص طب سنتی گفت: به صورت کلی ایستادن یا قرار داشتن در یک حالت ثابت در هر شغلی و کاری، باعث بیرون زدگی دیسک و دردهای گردنی می‌شود.

0

برنامه انارستان با موضوع دردهای ناحیه گردن و با حضور دکتر گرایلی ملک، پزشک و متخصص طب سنتی به عنوان مهمان برنامه روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: وظیفه اصلی گردن، محل اتصال سر به بدن است یعنی باید وزن سر را گردن تحمل کند. بیشترین دردهای موجود در گردن ناشی از عضلات است که از جمله دلایل آن دردهای عضلانی و اسپاسم‌های عضلانی است که امری شایع است. که شایان ذکر است که این دردها جای نگرانی آن چنانی ندارد اما چنانچه این دردها 24 ساعت تا 48 ساعت بیشتر طول کشید، حتما باید به پزشک مراجعه کرد.

گرایلی ملک افزود: کسانی که دارای فشار خون داشته باشند، ممکن است باعث خون ریزی در ناحیه گردن شود که این موضوع در آن 24 ساعت اولیه حایز اهمیت است که به پزشک مراجعه شود.

وی گفت: به صورت کلی ایستادن یا قرار داشتن در یک حالت ثابت در هر شغلی و کاری، باعث ایجاد دیسک و دردهای گردنی می‌شود. برای اینکه دچار درد گردن نشویم باید ورزش‌های خاصی داشته باشیم. اولین چیزی که باید مورد توجه قرار گیرد، تحرک داشتن است.

این متخصص طب سنتی گفت: باید باور کرد که هر چقدر سن بالاتر می‌رود، میزان کارایی انسان کمتر می‌شود و بیشتر بیماری‌های مفاصل در آقایان بالای پنجاه سال و برای خانم‌ها بالای 40 سال است اتفاق می‌افتد.

وی افزود: تمام بیماری‌ها دارای درمان هستند اما باید توقع خود را از درمان کردن باید تعریف کرد. برای مثال کسی با هشتاد سال سن نباید توقع داشته باشد که با دادن درمان‌هایی مانند یک جوان حرکت کند.

گرایلی ملک گفت: یکی از اسباب ایجاد درد، استرس است یعنی فشار روانی که روان بر جسم وارد می‌کند و این درد را بر جسم منتقل می‌کند. ما باید سطح توقع خود را از خودمان تعیین کنیم و بین از حد به خودمان فشار نیاوریم. برای مثال منی که برای بیست تلاش می‌کنم اما 12 می‌گیرم توان و سطح من همینقدر است و نباید از خودمان انتظار بی‌جا داشته باشیم. اگر ما سطح انتظار از خود را با سطح توانی که داریم در یک سطح قرار دهیم، خیلی وقت‌ها گرفتار این مشکلات روانی نخواهیم شد.

وی گفت: ما باید همواره به کاهش وزن درد ملایم همواره توجه داشته باشیم. اگر کسی کاهش وزن دهد، می‌تواند بر عناصر داخلی بدن نیز اثر مثبت بگذارد. چنین وضعیتی برای گردن نیز وجود دارد. اگر گردن چاق شود، باعث آزار و اذیت می‌شود اما اگر وزن کم شود، می‌تواند بر دردهای گردن اثر بگذارد.

وی افزود: گاهی اوقات ممکن است برای برخی این مشکل به وجود بیاید که دست یا گردن آن‌ها دچار مشکل است و تکان نمی‌خورد و حرکت‌های عادی خود را نمی‌تواند انجام دهد، به آن شانه یخ زده گفته می‌شود. کسانی که دارای بیماری دیابت دارند یا کار زیاد و استرس زیاد، کم‌کاری تیروئید و... باعث می‌شود که این کسی دچار شانه منجمد شود.

این پزشک طب سنتی خاطر نشان کرد: یکی از درمان‌های بسیار ساده برای شانه یخ زده، رگ گیری است که می‌تواند بسیار بسیار در این بیماری موثر باشد.

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها