مشاهده خبر

شنبه 10 تیر 1402
صنعت انیمه و مانگا در شرق

۶۰ درصد انیمیشن‌های دنیا در این کشور ساخته می‌شود

در حال حاضر بیش از 430 استودیوی طراحی انیمه در ژاپن فعال هستند و از سال 2016 به بعد بیش از 60 درصد انیمیشن‌های جهان در دست ژاپنی‌ها بوده است.

4

برنامه 360 درجه با موضوع صنعت انیمیشن روز پنجشنبه از شبکه افق پخش شد.

مانگا یک هنر قدیمی ژاپنی است که به تعبیری به عنوان پدر انیمه‌های ژاپنی به حساب می‌آید. قدمت این هنر در ژاپن به قرن 19 میلادی بر می‌گردد که بر اساس فرهنگ ژاپنی طراحی و نسل به نسل به مردم منتقل شده است.  منظور از مانگا، تصویری و نقاشی کردن داستان‌ها به صورت دستی است.

ژانرهای مختلفی برای این هنر وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به قصه‌های دخترانه، پسرانه، کودکانه و... اشاره کرد و تقریبا می‌توان گفت برای هر رده سنی، یک مانگا وجود دارد.

پس از اشغال ژاپن توسط آمریکا فرهنگ این کشور بر صنعت مانگا نیز تاثیر گذاشت و ژاپنی‌ها توانستند این هنر را به عنوان یک هنر پرسود تبدیل کنند و به کشورهای دیگر صادر کنند.

هنر دیگری در ژاپن وجود دارد که برخی از آن‌ها با اقتباس از سبک مانگا‌ها است و به آن انیمه گفته می‌شود.

اصلی که در این انیمه‌ها وجود دارد و باعث می‎شود با بقیه انیمیشن‌ها تفاوت داشته باشد، این است که در هر چیزی اغراق شود از تصویر و شخصیت‌ها گرفته تا طراحی ظاهر و...

هدف از این همه اغراق در انیمه‌ها، نمایشی کردن احساسات است. انیمه کارها حاضرن هر نوع اغراقی را در انیمه‌های خود انجام دهند.

اغراق در چشم‌ها، رنگ موها و سایر اعضای بدن دارای نمادها مختلفی است که همگی نمایشی کننده احساسات هستند. انیمه‌های ژاپنی همچنان به صورت دستی و اندکی با روش‌های کامپیوتری طراحی می‌شوند.

صنعت انیمه از صنعت مانگای ژاپنی خیلی موفق‌تر بود و در حال حاضر بیش از 430 استدیوی طراحی انیمه در ژاپن فعال هستند و از سال 2016 به بعد بیش از 60 درصد انیمیشن‌های جهان در دست ژاپنی‌ها است.

آخرین اخبار

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم «جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی بیداری انسانی در دانشگاه‌های برتر آمریکا آقای خاص برای اولین بار در سیمای ملی به آنتن افق رسید مداخله آمریکا در ایران؛ از دوره رضاخانی تا امروز آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟ عملیات وعده صادق و تغییر تاکتیک در جنگ سایه‌ها «به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم مدیر شبکه افق و برنامه وقت سحر در مجلس تقدیر شدند راز فروپاشی سیاسی رژیم صهیونیستی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها