مشاهده خبر

جمعه 3 آذر 1402

آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران گفت: وظیفه بیمه‌ای کارگر با اتحادیه نیست، کارگر برای شکایت درباره بیمه و قرارداد باید به ارگان مورد نظر مراجعه کند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب به این خبرها اشاره شد: تولید ۲ هزار قطعه هواپیما در کشور، بومی‌سازی ماده مورد استفاده در پیوند قرنیه، حضور یک گروه جهادی پزشکی در مناطق محروم تربت حیدریه، اتصال ۸۰ خانوار روستای رشت‌رود به شبکه ملی اطلاعات، ایجاد ۱۵ هزار فرصت شغلی در کردستان.

در بخش میز فرهنگ و هنر، به موضوع بسیج و با حضور  حجت الاسلام علی رضایی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج پرداخته شد

وی گفت: بسیج دانشجو و طلبه چند وظیفه مهم دارد که از طرف امام خمینی (ره) پیدا کردند، در مراکزشان از انقلاب دفاع کنند، از اسلام دفاع کنند، از اصول نه شرقی نه غربی دفاع کنند و مراقب نفوذ دشمن باشند. این چهار وظیفه اصلی بسیج طلبه و دانشجو است و حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها متصدی تغذیه معنوی و علمی همه بسیجیان ایران اسلامی در همه اقشار هستند. واسطه بین حوزه علمیه و بسیج، بسیج طلبه و واسطه بین دانشگاه و بسیج، بسیج دانشجو است.

رضایی افزود: تنها قشری که توسط شخص امام بعد از جنگ تحمیلی صدور فرمان انجام شد این دو قشر است. بعد از تشکیل این دو بسیج در سراسر کشور، وظیفه‌شان تغذیه فکری و اندیشه بسیجیان است.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها در کل کشور همراه با مردم و انقلاب هستند، حوزه علمیه در تمام رویدادهایی که اتفاق افتاد همراه با انقلاب هستند بنابراین هم بسیج طلبه و هم دانشجو وظیفه‌اش را انجام می‌دهد.

در بخش میز سیاسی و اقتصادی برنامه به موضوع مشکلات تعمیرکاران خودرو و باحضور علیرضا نیک‌آئین، رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران پرداخته شد.

وی گفت: پذیرش نیرو در واحدهای صنفی تعمیرکاران خودرو به دو دوسته انجام می‌شود، یک دسته تخصصی در این کار ندارد و دسته‌ای هستند که تحصیل کرده این حرفه هستند و برای کار میدانی حذب می‌شوند. قانون حکم کرده است برای پذیرش نیرو حتما باید قرارداد باشد و ضوابط بیمه رعایت شود.

وی افزود: در واحدهای تولیدی تعرفه بیمه کم است اما در واحد خدماتی، تعرفه بیمه بالا است ولی خدماتی که کارگرهای این صنف باید بگیرند خدمات مطلوبی نیست و میزان خدمات درمانی خیلی کم است.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران گفت: مشکلی که در صنف ما وجود دارد این است که طرف اول واحد صنفی خود را راه می‌اندازد اگر در تور برخورد ما قرار گرفت، قوانین را رعایت می‌کند، خیلی از واحدهای صنفی مقطعی هستند و زود به زود مکانشان را تغییر می‌دهند و یک تعقیب و گریزی بین اتحادیه و واحد صنفی بوجود آمده است که به یک معضل بزرگ برای این اتحادیه تبدیل شده است.

نیک‌آئین خاطرنشان کرد: وظیفه بیمه‌ای کارگر با اتحادیه نیست و ارگان‌های خاصی دارند. کارگر برای شکایت درباره بیمه و قرارداد و غیرهم باید به ارگان مورد نظر مراجعه کند.

وی ادامه داد: ۹۰ درصد شکایاتی که به اتحادیه ارجاع می‌شود از واحدهای صنفی بی‌مجوز است. شکایات از واحدهای دارای مجوز خیلی خیلی کم و به ندرت اتفاق می‌افتد. مردم برای دیدن واحدهای صنفی دارای مجوز می‌توانند به سایت اتاق اصناف مراجعه کنند و همه اصناف دارای مجوز‌ها را ببینند. علاوه بر این اپلیکیشنی برای این اتحادیه وجود دارد که شخص به راحتی می‌تواند از طریق آن واحد صنفی نزدیک خود را پیدا کند.

وی افزود: پذیرش نیرو در شغل‌های سخت به شدت کم است و جوان امروزی به دنبال کارهای سهل و بدون ریشه می‌رود.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها