مشاهده خبر

یک شنبه 5 شهریور 1402

خرید اجباری گازوئیل از قاچاقچی‌ها

رئیس اتحادیه ماشین های کمپرسی و راهسازی درباره بحث سوخت این ماشین آلات گفت: به دلیل زمانبر بودن دریافت گازوئیل از طریق سامانه هایی که برای راننده های ماشین های سنگین تعبیه شده است، راننده ها مجبور هستند سوخت 300 تومانی را از قاچاقچی با قیمت 7 تا 10 هزار تومان خریداری کنند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب و امیدبخش به خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در میهن اسلامی ایران پرداخته شد که از جمله آن‌ها می‌توان به این خبرها اشاره کرد: بهره برداری از معدن سنگ آهن آریز در یزد، انشعابات رایگان برای 34 هزار خانوار نیازمند خراسان جنوبی، اتصال 800 روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات در سه ماه گذشته.

بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه به موضوع تاثیر پیاده روی اربعین بر سبک زندگی اختصاص داشت و حجت ‌الاسلام و المسلمین محمد سعیدی آریا، کارشناس مذهبی در این خصوص صحبت کرد.

حجت الاسلام سعیدی آریا گفت: فرهنگی واقعی اسلامی این است که در پیاده روی اربعین می بینیم. در این پیاده روی اصلا مهم نیست عرب و عجم باشی چه مذهبی داری یا از کدام قومیتی هستنی. هیچ مرزی شناخته شده نیست و اخوت و دوستی برقرار است. این دقیقا همان چیزی است که پیامبر اسلام آن زمان آن را از میان برداشت.

وی افزود: اصل فرهنگ دینی همان اخوت و کنار هم بودن و بر مبنای دوستی، ایثار و فداکاری زندگی کردن است. در دنیای امروز که پر از ظلم است، همیشه خدا برای ما حجتی دارد، شاید اربعین هم حجت خدا برای ماست. دیدن اربعین مثل یک پنجره برای دیدن حکومت حضرت حجت (عج) است.

وی گفت: خصلت خیمه امام حسین(ع) تغییر کردن و توبه کردن است، حال کردن با خیمه و روضه امام حسین خوب است اما نیت و هدف باید توبه کردن و بهتر شدن آداب و اخلاق است.

بخش بعدی برنامه به موضوع شغل رانندگان ماشین آلات راهسازی، کمپرسی و خاکبرداری اختصاص داشت و سید حسن هاشمی، رئیس اتحادیه ماشین های کمپرسی و راهسازی به عنوان مهمان برنامه در این باره گفت و گو کرد.

هاشمی درباره وضعیت بیمه رانندگان و کمک رانندگان این مشاغل گفت: پیش از این سایت سازمان تامین اجتماعی باز بود و کسانی که جواز اتحادیه داشتند و عواملی که تحت پوشش افراد مجوز دار بودند، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار داشتند. متاسفانه سایت سازمان تامین اجتماعی از سال 93 بسته شد و راننده های جدید ماشین آلات سنگین، بعد از آن سال دیگر بیمه نشدند.

وی افزود: طی پیگیری های متعدد که با استانداری و تامین اجتماعی و سازمان دهیاری و شهرداری داشتیم، به هیچ نتیجه ای نرسیدیم و توجیه تامین اجتماعی طی این پیگیری ها این بود که دولت به ما میلیاردها بدهکار است و چون بودجه اش تامین نیست ما نمی توانیم رانندگان شما را بیمه کنیم.

رئیس اتحادیه ماشین های کمپرسی و راهسازی درباره بحث سوخت این ماشین آلات گفت: بحث سوخت به دو صورت است، بحث سوخت ماشین آلات سنگین و سوخت کامیون های کمپرسی. به دلیل زمانبر بودن دریافت گازوئیل از طریق سامانه هایی که برای راننده های ماشین های سنگین تعبیه شده است، راننده ها مجبور هستند سوخت 300 تومانی را از قاچاقچی با قیمت 7 تا 10 هزار تومان خریداری کنند.

معضل دیگری که نیز وجود دارد، ساعت کار جایگاه هایی که سوخت توزیع می کنند، است. با توجه به محددودیت هایی که راهور برای دارندگان ماشین آلات سنگین در نظر گرفته اند، ساعت 10 شب تا 5 صبح می توانند تردد کنند اما جایگاه های سوخت دقیقا در این ساعات از شب تعطیل هستند.

 وی در ادامه درباره حمل بار بیش از حد مجاز یک کامیون توسط برخی گفت: خاک را براساس تر مکعب تهیه کردند و خاک مندرج در ماشین تناج است. یک کامیون 10 چرخ به طور مثال 14 تن بار مجازش است ولی اتاقی که روی کامیون است حدود 12-13 متر مکعب بالای 20 تن بار می زند. پیمان کار هم خاک را براساس متر مکعب از کارفرما می گیرد به همین دلیل برای اینکه ضرر نکند یا سود بکند دو برابر بیشتر از ظرفیت به کامیون بار می دهد. ما بارها درخواست دادیم که وقتی کارفرما کار را تحویل می گیرد او را موظف کنند که خاک را براساس تناج مندرج در کارت ماشین به کامیون دار بدهد، اما متاسفانه نتیجه ای حاصل نشد.

رئیس اتحادیه ماشین های کمپرسی و راهسازی درباره موضوع تخریب ساختمان های فرسوده گفت: این کار در حوزه تخصص این اتحادیه است اما برخی اتباع بیگانه که هیچ تخصصی ندارند، با ورود به موضوع تخریب ساختمان ها با قیمت ارزان، کارفرما را وسوسه می کنند که این کار را با قیمت ارزانتر انجام بدهد. این موضوع باعث حوادث مالی و جانی می شود که در روزهای اخیر شاهد آن بودیم.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها