مشاهده خبر

سه شنبه 17 مرداد 1402
فرامتن

آیا زور سازمان هواپیمایی به متخلفان می‌رسد؟!

سرپرست نظارت بر فرودگاه ها و شرکت های هواپیمایی گفت: با توجه به اینکه سازمان هواپیمایی کشور در این موضوع ذی نفع نیست، متخلفان اعم از شرکت هواپیمایی، دفتر خدمات مسافرتی، سایت و چارترکننده را شناسایی و بررسی می‌کند.

0

برنامه تلویزیونی فرامتن با محوریت موضوعات اجتماعی و فرهنگی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد. در بخش نخست این برنامه به خبرهای خوب و امیدبخش در نقاط مختلف ایران اختصاص داشت که می توان به اخباری چون: راه اندازی حمل بار هوایی در مازندران برای صادرات محصولات کشاورزی، ورود 346 دستگاه ناوگان ریلی توسعه سافته به شبکه ریلی کشور، افزایش 26 درصدی صادرات آبزیان هرمزگان، اشاره کرد.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع مستند «مرگ ماسایوچی» با حضور حسین صفرزاده، مستند ساز پرداخته شد.

وی درباره این مستند گفت: در این مستند به جایی می رسیم که دیگر مردم شرافتشان را از دست می دهند. بعد از جنگ جهانی دوم و اشغال 7 ساله، ملی گرایی را کاملا زیرپا می گذارند تا به تمام دستاوردهایی که جدید و مدرن است را بدست بیاورند. ژاپن فعلی یک کشوری است که هیچ قدرت سیاسی، نظامی و اقتصادی از خودش ندارد.

صفرزاده درباره راوی و موقعیت فیلمبرداری این مستند گفت: لوکیشن در مازندران بوده و تصاویر همه آرشیوی است و شخص راوی تماما ایرانی بوده است.

وی افزود: اسناد و تحقیقاتی وجود دارد که نشان میدهد که ژاپنی ها الان کاملا تحت تاثیر آمریکا هستند و کاملا با عمل آمریکا و بمب اتمی موافق هستند و معتقدند که آنها یک قوم وحی بودند و با این کار آمریکا نجات پیدا کرده اند. همینطور نظام آموزش و پرورش ژاپن کاملا به دست آمریکا افتاد.

در بخش گفت وگو به موضوع «بلیط های چارتری» با حضور رضا صدیق نیا، سرپرست نظارت بر فرودگاه ها و شرکت های هواپیمایی پرداخته شد.

صدیق نیا درباره بی نظمی در بازار فروش بلیط گفت: یکی از علل اصلی و بی نظمی ها که اخیرا در این بازار مشخصا بعد از عید شاهد بودیم، عرضه و فروش بلیط در مجاری و کانال های غیررسمی بود و متاسفانه سوء رفتار چارترکنندگان و فعالیت های چارتری منشأ این ایرادتی است که در فضای کسب و کار ایجاد شده است.

وی افزود: فعالیت های چارتری و چارتر کردن پرواز در این صنعت وجود دارد و قابل انکار نیست و در همه جهان وجود دارد، ما به عنوان یک سازمان بین المللی زیر نظر ایکائو هستیم و این سازمان اسنادی دارد که برای ما لازم الاجراست در سیاست گذاری ها باید لحاظ شود. یک سند به نام سند 9626 وجود دارد که مختص موضوع چارتری است و ادبیات چارتری را توضیح می دهد.  این سند در میان مدل های چارتری سه مدل شاخص را در حوزه فعالیت چارتری عنوان می کند، چارتر همراه تور، چارتر عمومی و چارتر مسیر معینه.

مصداق های چارتر معینه را در بخشنامه اخیر این سازمان مشاهده می کنید که مناطق نفتی را از مبحث ممنوعیت چارتری، مستثنی کردیم. چارتر همراه تور خیلی مشخص است و برای همه تعریف شده است و چارتری است که در یک بسته مسافرتی قرار میگیرد.

محل بحث ما مدل سوم است که مشمول این ممنوعیت ذیل آن بخشنامه بیان کردیم، بحث چارتر عمومی است. در این مدل آنجایی که برابری عرضه و تقاضا وجود ندارد باعث می شود که بی نظمی و هرج و مرج ایجاد شود.

سرپرست نظارت بر فرودگاه ها و شرکت های هواپیمایی  گفت: شرکت های هوایی در وضع بنیان های مالی، تحت فشار بودند که حتی در تامین هزینه های جاریش و حقوق پرسنلش مشکل داشت. به همین دلیل به سمت فردی تحت عنوان چارترکننده کشش پیدا می کرد. و این فرد هزینه هنگفت در اختیار این شرکت قرار می داد و کل صندلی ها آن را یک جا می خرید و به نوعی اختیار بازرگانی آن شرکت هواپیمایی هم دست آن چارترکننده می افتد.

وی در ادامه گفت: ما از چند ماه است که یک تیم رصد داریم و مشخصا نرخ ها را رصد می کنند. وقتی به موارد گرانفروشی برمی خوریم، قریب به اتفاق به این نتیجه می رسیم شرکت هواپیمایی هیچ بهره ای از این گرانفروشی نمی برد و یا اگر هم ببرد؛ بهره برخوردایش بسیار کم تر است از کسی که چارتر کننده است.

وی تاید کرد: خیلی از کسانی که در بازار عرضه و فروش بلیط اخلال ایجاد می کنند، هیچ دفتر، جای ثبتی و هیچ جایی که بتوان به آن مراجعه کرد و یا رصدش کرد ندارند، افرادی هستند که به صورت تلفنی فروش می کنند و برای خودشان یک شبکه فروش ایجاد کرده اند.

صدیق نیا افزوود: یک اصلی وجود دارد، پول قدرت می آورد. با توجه به اینکه سازمان هواپیمایی کشور در این موضوع ذی نفع نیست، متخلفان اعم از شرکت هواپیمایی، دفتر خدمات مسافرتی، سایت و چارترکننده را شناسایی و بررسی می کند. این سازمان با دست باز می تواند برای رسیدگی به اخلالگران در نظام اقتصادی هواپیمایی کشور فعالیت کند.

صدیق نیا تاکید کرد: مشخصا در پرواز های اربعین و برنامه زمانی که برای اربعین تعیین کردیم، بلیط چارتری نداریم.

وی در ادامه گفت: سایت های جعلی که با نام سایتهای عراقی برای فروش بلیط با نرخ دلاری فعالیت می کردند را شناسایی کردیم و آزانس های متخلف تعلیق شدند.

همینطور این سازمان یک سامانه جامع ایجاد کردیم، یک نمونه بحث پروازی چارتری است و یکی از الزامات بود برای رسیدن به هدف نهایی و اصلی تحت عنوان شناسه دار کردن بلیط هایی که به دست مردم می رسد.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها