مشاهده خبر

چهار شنبه 11 مرداد 1402

2 برابر شدن ذخایر خونی ایران

معاون اجتماعی سازمان انتقال خون در برنامه فرامتن شبکه افق گفت: ذخایر خونی ایران قبلا در حد سه چهار روز بود اما در حال حاضر دو برابر شده و به 9 روز رسیده است.

0

برنامه تلوزیونی فرامتن با محوریت موضوعات اجتماعی و فرهنگی روز شنبه از شبکه افق پخش شد. در بخش نخست این برنامه به خبرهای خوب و امیدبخش در نقاط مختلف ایران اختصاص داشت که می توان به اخباری چون اهدای بیش 100 بار خون توسط  10 شهروند قزوینی، افزایش 41 درصدی تولید واکسن در شمال غرب کشور، جایگاه هفتم تولید فولاد دنیا برای ایران، ابداع روش‌های جدید درمان ناباروری در ایران

در بخش بعدی این برنامه و در میز فرهنگ و هنر به موضوع نذر اهدای خون و با حضور فردین بلوچی، معاون اجتماعی سازمان انتقال خون به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت:  100 درصد نیاز کشور به خون در بخش‌های مختلف توسط همکاران من در سازمان انتقال خون و اهدای خون از سوی مردم انجام می‌شود. ذخایر خونی ایران قبلا در حد سه چهار روز بود اما الان که با شما صحبت می‌کنم، ذخایر خونی ما دو برابر شده و به 9 روز رسیده و شرایط ما شرایط ایده‌آلی است.

بلوچی افزود: هرکسی که خون اهدا می‌کند، این خون به سه فراورده پلاکت، پلاسما و گولبول قرمز تقسیم ‌می‌شود و کسی که اهدای خون می‌کند یا جان سه نفر را نجات می‌دهد و یا جان سه نفر که به این خون نیازمند هستند را بهبود می‌بخشد.

بخش بعدی برنامه به موضوع برق و کمبود آن با حضور هادی بیگی‌نژاد، عضو کمیسیون انرژی مجلس به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی افزود: در سال 1402 بیشترین میزانی که برق در پیک زمانی تقاضا شده است، 72 هزار مگاوات بوده است ما حدود 62 هزار مگاوات توان تولید داشته‌ایم و حدود 10 هزار مگاوات کسری داشته‌ایم ولی اینکه چه اتفاقی در 10 سال گذشته افتاده است این بوده که 3 درصد به توان تولید برق اضافه شده و 5 درصد به نیاز به برق اضافه شده است.

بیگی نژاد گفت: ناترازی 10 هزار مگاوات کسری برق تا سال‌ها خواهد بود. به صنایع به اسم مدیریت، خاموشی می‌دهند تا یک روز در هفته برق مصرف نکنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس: گزارشی در مرکز پژوهش‌های مجلس انجام شده است مبنی خاموشی‌هایی که به اسم مدیریت، به بخش صنابع داده می‌شود، 109 هزار میلیارد تومان ضرری است که به کشور وارد شده است.

بیگی نژاد گفت: ما یک نظام رایانه‌ای در کشور داریم برای اینکه سختی زیادی که به مردم نیاید، این نظام قرارداده شده است. دولت در قالب رایانه برق مناسب‌تری را به مردم می‌دهد و به تولید کننده می‌گوید مابه تفاوت مبلغ برق تولیدی و مبلغی به که به دست مردم می‌رسد را من پرداخت می‌کنم و این کار را نمی‌کند و دلیلش هم بسیار ساده است زیرا پول ندارد.

وی افزود: صنعت اگر برق می‌خواهد باید نیروگاه بسازد. چار‌ه‌ای جز انتخاب اجباری نداریم تا برق قطع نشود. ضرر در حوزه گاز سالانه هفت میلیارد دلار است. مصرف برق مردم، در سالیان اخیر تغییر کرده و افزایش یافته است. تولید برق به پول نیاز دارد؛ ما انقدری پول نداریم که بتوانیم برق تولید کنیم.

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها