مشاهده خبر

چهار شنبه 11 مرداد 1402

2 برابر شدن ذخایر خونی ایران

معاون اجتماعی سازمان انتقال خون در برنامه فرامتن شبکه افق گفت: ذخایر خونی ایران قبلا در حد سه چهار روز بود اما در حال حاضر دو برابر شده و به 9 روز رسیده است.

0

برنامه تلوزیونی فرامتن با محوریت موضوعات اجتماعی و فرهنگی روز شنبه از شبکه افق پخش شد. در بخش نخست این برنامه به خبرهای خوب و امیدبخش در نقاط مختلف ایران اختصاص داشت که می توان به اخباری چون اهدای بیش 100 بار خون توسط  10 شهروند قزوینی، افزایش 41 درصدی تولید واکسن در شمال غرب کشور، جایگاه هفتم تولید فولاد دنیا برای ایران، ابداع روش‌های جدید درمان ناباروری در ایران

در بخش بعدی این برنامه و در میز فرهنگ و هنر به موضوع نذر اهدای خون و با حضور فردین بلوچی، معاون اجتماعی سازمان انتقال خون به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت:  100 درصد نیاز کشور به خون در بخش‌های مختلف توسط همکاران من در سازمان انتقال خون و اهدای خون از سوی مردم انجام می‌شود. ذخایر خونی ایران قبلا در حد سه چهار روز بود اما الان که با شما صحبت می‌کنم، ذخایر خونی ما دو برابر شده و به 9 روز رسیده و شرایط ما شرایط ایده‌آلی است.

بلوچی افزود: هرکسی که خون اهدا می‌کند، این خون به سه فراورده پلاکت، پلاسما و گولبول قرمز تقسیم ‌می‌شود و کسی که اهدای خون می‌کند یا جان سه نفر را نجات می‌دهد و یا جان سه نفر که به این خون نیازمند هستند را بهبود می‌بخشد.

بخش بعدی برنامه به موضوع برق و کمبود آن با حضور هادی بیگی‌نژاد، عضو کمیسیون انرژی مجلس به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی افزود: در سال 1402 بیشترین میزانی که برق در پیک زمانی تقاضا شده است، 72 هزار مگاوات بوده است ما حدود 62 هزار مگاوات توان تولید داشته‌ایم و حدود 10 هزار مگاوات کسری داشته‌ایم ولی اینکه چه اتفاقی در 10 سال گذشته افتاده است این بوده که 3 درصد به توان تولید برق اضافه شده و 5 درصد به نیاز به برق اضافه شده است.

بیگی نژاد گفت: ناترازی 10 هزار مگاوات کسری برق تا سال‌ها خواهد بود. به صنایع به اسم مدیریت، خاموشی می‌دهند تا یک روز در هفته برق مصرف نکنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس: گزارشی در مرکز پژوهش‌های مجلس انجام شده است مبنی خاموشی‌هایی که به اسم مدیریت، به بخش صنابع داده می‌شود، 109 هزار میلیارد تومان ضرری است که به کشور وارد شده است.

بیگی نژاد گفت: ما یک نظام رایانه‌ای در کشور داریم برای اینکه سختی زیادی که به مردم نیاید، این نظام قرارداده شده است. دولت در قالب رایانه برق مناسب‌تری را به مردم می‌دهد و به تولید کننده می‌گوید مابه تفاوت مبلغ برق تولیدی و مبلغی به که به دست مردم می‌رسد را من پرداخت می‌کنم و این کار را نمی‌کند و دلیلش هم بسیار ساده است زیرا پول ندارد.

وی افزود: صنعت اگر برق می‌خواهد باید نیروگاه بسازد. چار‌ه‌ای جز انتخاب اجباری نداریم تا برق قطع نشود. ضرر در حوزه گاز سالانه هفت میلیارد دلار است. مصرف برق مردم، در سالیان اخیر تغییر کرده و افزایش یافته است. تولید برق به پول نیاز دارد؛ ما انقدری پول نداریم که بتوانیم برق تولید کنیم.

آخرین اخبار

او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها