مشاهده خبر

دو شنبه 9 مرداد 1402

آیا متهم اصلی افزایش قیمت دارو، سازمان غذا و داروست؟

نایب رییس سندیکای تولیدکنندگان دارو : سال گذشته داروسازان درخواست افزایش قیمت یک شربت از 12 هزار تومان به 16 هزار تومان را داشتند که دولت مخالفت کرد.

0

ویژه برنامه تلوزیونی فرامتن با محوریت موضوعات اجتماعی و فرهنگی روز شنبه از شبکه افق پخش شد. در بخش نخست این برنامه به خبرهای خوب و امیدبخش در نقاط مختلف ایران اختصاص داشت که می توان به اخباری چون: راه اندازی نخستین مرکز دولتی درمان ناباروی در استان البرز، افتتاح 100 کلاس درس تا مهرماه امسال در کرمانشاه، احیای 2 کارخانه تولید فولاد با ظرفیت اشتغال 400 نفر توسط دادگستری، ظرفیت تولید برق ایران به 91 هزار و 131 مگاوات اشاره کرد.

بخش بعدی این برنامه و در میز فرهنگ و هنر به موضوع یک شهید نوجوان والا مقام با نام شهید احمد روستایی و با حضور لیلا گودرزیان فر، نویسنده کتاب شهید الکرخ به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: این شهید والا مقام در سن 17 سالگی و در عملیات مطلع الفجر وارد جبهه می‌شوند و در این عملیات از چند ناحیه مجروح می‌شود و همراهان فکر می‌کنند که او شهید شده است و خبر شهادت ایشان را به خانواده اعلام می‌کنند در حالی که پس از 35 سال که پیکر ایشان از زندان الکرخ بغداد تفحص می‌شود و به کشور باز می‌گردد، مسئول تفحص شهدا اعلام می‌کند که ایشان اسیر بوده است.

بخش بعدی این برنامه به موضوع صنعت دارو مشکلات آن و با حضور مهدی پیرصالحی، نایب رییس سندیکای تولیدکنندگان دارو و سید ابراهیم هاشمی، رییس هیئت مدیره انجمن پخش دارو و مکمل‌های انسانی به عنوان مهمانان برنامه پرداخته شد.

هاشمی گفت: وقتی صحبت از دارو می‌شود بسیاری گمان می‌کنند متولی اول و آخر موضوع دارو، سازمان غذا و دارو است در حالی که حدود 35 درصد از مسئولیت به عهده این سازمان می‌باشد.

وی افزود: بازیگران اصلی این ماجرا یک بخش مالی بزرگی است که شامل بخش‌هایی مانند بانک‌ها، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سازمان‌های بیمه‌گر، گمرک، وزارت صمت و ... می‌شود اما پاسخگویی عمدتا از سازمان غذا و دارو انجام می‌شود و رییس سازمان غذا و دارو یا وزیر بهداشت مستقیما پاسخ می‌دهند.

رییس هیئت مدیره انجمن پخش دارو و مکمل‌های انسانی گفت: یکی از کارهای خوب و مفیدی که دولت در حوزه دارو انجام داد این است که طرح دارویاب را راه‌اندازی کرد و این موضوع به حوزه دارو به شدت کمک کرد.

پیرصالحی گفت: سال گذشته داروسازان درخواست افزایش قیمت یک شربت از 12 هزار تومان به 16 هزار تومان را داشتند که دولت مخالفت کرد.

وی افزود: همان شربت را از بازار آزاد هند به قیمت 105 هزار تومان وارد کردیم که بخش زیادی از این شربت‌ها مشکل کیفیتی داشت و از بازار جمع آوری شد.

نایب رییس سندیکای تولیدکنندگان دارو گفت: خیلی از کمبودهای دارو به دلیل مصوبه مجلس بود. گاهی خود مجلس قوانینی را وضع می‌کند که مشکلاتی را به وجود می‌آورد، سپس با یک قانون جدید، قانون قبلی را لغو می‌کند.

وی گفت: باید به صنعت توریسم سلامت کمک شود، اما قیمت‌های غیر واقعی به صادرات کشور لطمه می‌زند و باعث قاچاق معکوس می‌شود.

آخرین اخبار

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم «جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی بیداری انسانی در دانشگاه‌های برتر آمریکا آقای خاص برای اولین بار در سیمای ملی به آنتن افق رسید مداخله آمریکا در ایران؛ از دوره رضاخانی تا امروز آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟ عملیات وعده صادق و تغییر تاکتیک در جنگ سایه‌ها «به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم مدیر شبکه افق و برنامه وقت سحر در مجلس تقدیر شدند راز فروپاشی سیاسی رژیم صهیونیستی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها