مشاهده خبر

دو شنبه 9 مرداد 1402

آیا متهم اصلی افزایش قیمت دارو، سازمان غذا و داروست؟

نایب رییس سندیکای تولیدکنندگان دارو : سال گذشته داروسازان درخواست افزایش قیمت یک شربت از 12 هزار تومان به 16 هزار تومان را داشتند که دولت مخالفت کرد.

0

ویژه برنامه تلوزیونی فرامتن با محوریت موضوعات اجتماعی و فرهنگی روز شنبه از شبکه افق پخش شد. در بخش نخست این برنامه به خبرهای خوب و امیدبخش در نقاط مختلف ایران اختصاص داشت که می توان به اخباری چون: راه اندازی نخستین مرکز دولتی درمان ناباروی در استان البرز، افتتاح 100 کلاس درس تا مهرماه امسال در کرمانشاه، احیای 2 کارخانه تولید فولاد با ظرفیت اشتغال 400 نفر توسط دادگستری، ظرفیت تولید برق ایران به 91 هزار و 131 مگاوات اشاره کرد.

بخش بعدی این برنامه و در میز فرهنگ و هنر به موضوع یک شهید نوجوان والا مقام با نام شهید احمد روستایی و با حضور لیلا گودرزیان فر، نویسنده کتاب شهید الکرخ به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: این شهید والا مقام در سن 17 سالگی و در عملیات مطلع الفجر وارد جبهه می‌شوند و در این عملیات از چند ناحیه مجروح می‌شود و همراهان فکر می‌کنند که او شهید شده است و خبر شهادت ایشان را به خانواده اعلام می‌کنند در حالی که پس از 35 سال که پیکر ایشان از زندان الکرخ بغداد تفحص می‌شود و به کشور باز می‌گردد، مسئول تفحص شهدا اعلام می‌کند که ایشان اسیر بوده است.

بخش بعدی این برنامه به موضوع صنعت دارو مشکلات آن و با حضور مهدی پیرصالحی، نایب رییس سندیکای تولیدکنندگان دارو و سید ابراهیم هاشمی، رییس هیئت مدیره انجمن پخش دارو و مکمل‌های انسانی به عنوان مهمانان برنامه پرداخته شد.

هاشمی گفت: وقتی صحبت از دارو می‌شود بسیاری گمان می‌کنند متولی اول و آخر موضوع دارو، سازمان غذا و دارو است در حالی که حدود 35 درصد از مسئولیت به عهده این سازمان می‌باشد.

وی افزود: بازیگران اصلی این ماجرا یک بخش مالی بزرگی است که شامل بخش‌هایی مانند بانک‌ها، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سازمان‌های بیمه‌گر، گمرک، وزارت صمت و ... می‌شود اما پاسخگویی عمدتا از سازمان غذا و دارو انجام می‌شود و رییس سازمان غذا و دارو یا وزیر بهداشت مستقیما پاسخ می‌دهند.

رییس هیئت مدیره انجمن پخش دارو و مکمل‌های انسانی گفت: یکی از کارهای خوب و مفیدی که دولت در حوزه دارو انجام داد این است که طرح دارویاب را راه‌اندازی کرد و این موضوع به حوزه دارو به شدت کمک کرد.

پیرصالحی گفت: سال گذشته داروسازان درخواست افزایش قیمت یک شربت از 12 هزار تومان به 16 هزار تومان را داشتند که دولت مخالفت کرد.

وی افزود: همان شربت را از بازار آزاد هند به قیمت 105 هزار تومان وارد کردیم که بخش زیادی از این شربت‌ها مشکل کیفیتی داشت و از بازار جمع آوری شد.

نایب رییس سندیکای تولیدکنندگان دارو گفت: خیلی از کمبودهای دارو به دلیل مصوبه مجلس بود. گاهی خود مجلس قوانینی را وضع می‌کند که مشکلاتی را به وجود می‌آورد، سپس با یک قانون جدید، قانون قبلی را لغو می‌کند.

وی گفت: باید به صنعت توریسم سلامت کمک شود، اما قیمت‌های غیر واقعی به صادرات کشور لطمه می‌زند و باعث قاچاق معکوس می‌شود.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها