مشاهده خبر

سه شنبه 3 مرداد 1402
فرامتن

آتش بیخ گوش بازار تهران!

رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران: برخی ساختمان‌های بازار تهران در برابر حریق ناایمن هستند و نوسازی بازار تهران باید در اولویت قرار بگیرد.

0

برنامه فرامتن با موضوعات اجتماعی و فرهنگی، روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب به خبرهای خوب و مثبت منتشر شده در 24 ساعت گذشته در ایران پرداخته شد که از جمله آن‌ها می‌توان به این خبرها اشاره کرد: حذف پرداخت وثیقه خروج از کشور برای سربازان در اربعین، احیای 10 هکتار از جنگل‌‌های مخروبه در مهدی‌شهر، 110 کیلومتر خط لوله جدید دریایی در پارس جنوبی، تردد از مرز تمرچین به صورت 24 ساعته

در بخش بعدی این برنامه به موضوع ساختمان‌های ناایمن و با حضور مهدی بابایی، رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی در این خصوص گفت: طبق آمار رسمی که سازمان آتش نشانی شهر تهران که بر اساس پایش ایمنی حریق انجام داده است که مجموعا 35 هزار ساختمان مورد ارزیابی قرار گرفته است که در دسته بندی‌های بحرانی، پرخطر، نیمه خطر و کم خطر قرار دارند. آنچه تا کنون وجود داشته است مربوط به ایمنی ساختمان در برابر حریق بوده است اما هم اکنون سازمان پیشگیری و مدیریت بحران بحث پایش کامل ساختمان که مربوط به سازه ساختمان است را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی افزود: آنچه که تا کنون برای ایمن سازی ساختمان‌ها انجام شده است از سوی آتش نشانی بوده و تنها به اخطار کتبی بسنده شده است و در پی‌گیری‌های به عمل آمده از این سازمان که چرا تنها به اخطار کتبی اکتفا شده است، ضعف در قوانین بیان کرده‌اند.

بابایی خاطر نشان کرد: مهندسین ناظر نباید تنها یک بار به ساختمان در حال ساخت مراجعه کنند. مسئولیت ایمنی ساختمان به عهده نظام مهندسی است. در حادثه مترو پل مهندس ناظر اعلام کرده بود که ساختمان ناایمن است اما شهرداری سهل‌انگاری کرده بود.

وی افزود: برخی ساختمان‌های بازار در برابر حریق ناایمن هستند. نوسازی بازار تهران باید در اولویت قرار بگیرد. مقرر شده است تا ساختمان‌های پرخطر در اولویت بازسازی یا نوسازی قرار بگیرد و در دستور کار قرار بگیرد.

رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران گفت: ضعف قانون موجب عدم رسیدگی به ایمن سازی ساختمان‌ها شده است. نیازمند تصویب قانون در این زمینه هستیم.

در میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به مهرواره هوای نو و با حضور مهدی ملتجی، دبیر مهرواره هوای نو به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: این مهرواره اصطلاحی است که اشاره به آن دارد که همواره یک نگاه مهر و عطوفت به همه کسانی که در آن شرکت می‌کنند، دارد. در این مهرواره دو هدف اساسی پیگیری می‌شود این است که اولا به دنبال این است که هیئت‌ها نگاه خود را در سطح وسیع‌تری ببینند و مخاطب خود را همه مردم ایران به شمار بیاورند و هدف دوم این است که نگاه مردم را نسبت به هیئت تصحیح کند و عموم مردم هیئت را مکانی است که می‌توانند به آن تکیه کنند.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها