مشاهده خبر

سه شنبه 3 مرداد 1402
فرامتن

آتش بیخ گوش بازار تهران!

رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران: برخی ساختمان‌های بازار تهران در برابر حریق ناایمن هستند و نوسازی بازار تهران باید در اولویت قرار بگیرد.

0

برنامه فرامتن با موضوعات اجتماعی و فرهنگی، روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب به خبرهای خوب و مثبت منتشر شده در 24 ساعت گذشته در ایران پرداخته شد که از جمله آن‌ها می‌توان به این خبرها اشاره کرد: حذف پرداخت وثیقه خروج از کشور برای سربازان در اربعین، احیای 10 هکتار از جنگل‌‌های مخروبه در مهدی‌شهر، 110 کیلومتر خط لوله جدید دریایی در پارس جنوبی، تردد از مرز تمرچین به صورت 24 ساعته

در بخش بعدی این برنامه به موضوع ساختمان‌های ناایمن و با حضور مهدی بابایی، رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی در این خصوص گفت: طبق آمار رسمی که سازمان آتش نشانی شهر تهران که بر اساس پایش ایمنی حریق انجام داده است که مجموعا 35 هزار ساختمان مورد ارزیابی قرار گرفته است که در دسته بندی‌های بحرانی، پرخطر، نیمه خطر و کم خطر قرار دارند. آنچه تا کنون وجود داشته است مربوط به ایمنی ساختمان در برابر حریق بوده است اما هم اکنون سازمان پیشگیری و مدیریت بحران بحث پایش کامل ساختمان که مربوط به سازه ساختمان است را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی افزود: آنچه که تا کنون برای ایمن سازی ساختمان‌ها انجام شده است از سوی آتش نشانی بوده و تنها به اخطار کتبی بسنده شده است و در پی‌گیری‌های به عمل آمده از این سازمان که چرا تنها به اخطار کتبی اکتفا شده است، ضعف در قوانین بیان کرده‌اند.

بابایی خاطر نشان کرد: مهندسین ناظر نباید تنها یک بار به ساختمان در حال ساخت مراجعه کنند. مسئولیت ایمنی ساختمان به عهده نظام مهندسی است. در حادثه مترو پل مهندس ناظر اعلام کرده بود که ساختمان ناایمن است اما شهرداری سهل‌انگاری کرده بود.

وی افزود: برخی ساختمان‌های بازار در برابر حریق ناایمن هستند. نوسازی بازار تهران باید در اولویت قرار بگیرد. مقرر شده است تا ساختمان‌های پرخطر در اولویت بازسازی یا نوسازی قرار بگیرد و در دستور کار قرار بگیرد.

رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران گفت: ضعف قانون موجب عدم رسیدگی به ایمن سازی ساختمان‌ها شده است. نیازمند تصویب قانون در این زمینه هستیم.

در میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به مهرواره هوای نو و با حضور مهدی ملتجی، دبیر مهرواره هوای نو به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: این مهرواره اصطلاحی است که اشاره به آن دارد که همواره یک نگاه مهر و عطوفت به همه کسانی که در آن شرکت می‌کنند، دارد. در این مهرواره دو هدف اساسی پیگیری می‌شود این است که اولا به دنبال این است که هیئت‌ها نگاه خود را در سطح وسیع‌تری ببینند و مخاطب خود را همه مردم ایران به شمار بیاورند و هدف دوم این است که نگاه مردم را نسبت به هیئت تصحیح کند و عموم مردم هیئت را مکانی است که می‌توانند به آن تکیه کنند.

آخرین اخبار

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم «جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی بیداری انسانی در دانشگاه‌های برتر آمریکا آقای خاص برای اولین بار در سیمای ملی به آنتن افق رسید مداخله آمریکا در ایران؛ از دوره رضاخانی تا امروز آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟ عملیات وعده صادق و تغییر تاکتیک در جنگ سایه‌ها «به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم مدیر شبکه افق و برنامه وقت سحر در مجلس تقدیر شدند راز فروپاشی سیاسی رژیم صهیونیستی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها