مشاهده خبر

پنج شنبه 8 تیر 1402
رئیس اتحادیه کفش دست‌دوز مدعی شد

شهرداری مانع اصلی ایمن‌سازی کارگاه‌های کفش‌سازی!

رئیس اتحادیه کفش دست‌دوز در برنامه «فرامتن» شبکه افق گفت: متاسفانه ماده صد اولین مانع برای ایمن‌سازی کارگاه های کفش سازی ست و خود شهرداری مانع می شود.

0

در بخش خبرهای خوب و امیدبخش این برنامه به خبرهایی از جمله جلوگیری از بیکار شدن 6 هزار و 500 نفر در البرز با ورود دستگاه قضایی، ساخت و بازسازی 1200 قطعه تخصصی در نیروگاه برق بندرعباس، افتتاح کارخانه ای با ظرفیت تولید 8 هزار تن الیاف پلی استر در گرمسار، تجهیز 2 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی خراسان شمالی به آبیاری نوین، پرداخته شد.

در بخش بعدی این برنامه رسول شجری، رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز، درباره پیگیری مطالبات و مشکلات کفاشان به گفت و گو پرداخت.

رئیس اتحادیه کفش دست دوز گفت: کفش سازی ما قدمت تاریخی دارد ما جزو 10 کشور برتر دنیا در صنعت کفش سازی هستیم. اما متاسفانه اعتماد به نفس تولید کنندگان کفش ایرانی پایین است؛ کفش تولید داخل را با مارک خارجی می فروشند.

شجری در ادامه گفت: سرانه مصرف سالانه کفش در کشور برای هر شخص 3 عدد بود و این عدد به خاطر گرانی به 2 عدد کاهش یافته است. واردات رسمی کفش در کشور وجود ندارد. ما واردات قانونمند مشکلی نداریم و ما امروز در صنعت کفش سازی حرفی برای گفتن داریم.

وی درباره آتش سوزیی که اخیرا در بازار تهران اتفاق افتاد گفت: به دلیل فشردگی محل کارگاه، گرانی و اشتعالی بودن تمام مواد کفش سازی این اتفاق افتاد. شهرداری اعلام میکند که ما به واحدهای غیرایمن و فرسوده اخطاریه دادیم و اعلام کردیم که باید ایمن سازی کنند. اما گله ای که اینجا بوجود می آید این است که آقای شهرداری این حرفها فقط پاک کردن صورت مساله است. شما باید شرایط را فراهم کنید تا واحد صنفی از این شرایط بیرون بیاید.

وی افزود: متاسفانه ماده صد اولین مانع برای ایمن سازی کارگاه های کفش سزی ست و خود شهرداری مانع می شود.

وی درباره ماجرای درخواست مبلغ 300 میلیون آتش نشانی از واحدهای متضرر گفت: آتش نشانی در حادثه از واحدهای متضرر درخواست کرده بود که مبلغ 300 میلیون بابت هزینه ی اطفاء حریق پرداخت کنند؛ در غیر این صورت گواهی و تاییدیه اموالی که در واحد صنفی و منطقه سوخته، داده نمی شود.

شجری در ادامه گفت: ما برای صادرات کفش باید از کشورهایی که صادر کننده هستند تقلید کنیم. برای مثال تولیدکنندگان ترک که در نمایشگاه های ما شرکت می کنند توسط خود دولت ترکیه حمایت می شوند. کشور ترکیه از طریق سفارتش از ما درخواست می کند که 50 درصد هزینه های تولید کننده را میدهد تا موادش را به ایران بیاورد و به فروش برساند. ما همینقدر حمایت هایی را از دولت میخواهیم.

ی خاطرنشان کرد: دولت باید برای بخش صادرات از ما حمایت کند و امکانات را برای ما فراهم کند. تولید کننده نمی تواند بازاریابی کند، این کار به صورت کلان و از طریق خود دولت باید صورت بگیرد. کشورهایی مثل عراق و حوزه خلیج فارس و روسیه مصرف کننده هستند و اگر صادرات به این کشورها صورت بگیرد؛ بسیار برای کشور آورده خواهد داشت.

در بخش میز و فرهنگ اکرم صدیقی کلاته، رئیس حوزه هنری خراسان شمالی، درباره پویش نقالان غدیر گفت و گو کرد.  

وی درباره علت استفاده از نقالی گفت: وقتی پیامبر در غدیر دست حضرت علی را میگیرد و بالا میبرد تصویری را به مخاطب منتقل میکند بهترین قالب برای نشن دادن این تصویر پرده خوانی یا همان نقالی است.

صدیقی کلاته در ادامه گفت: وقتی استان کوچک باشد و بودجه فرهنگی کم باشد، بیشتر خلاق می شویم و دنبال قالب هایی میگردیم که با کمترین هزینه بتوانیم بیشترین بهره بردای و تاثیرگذاری را از آن ها بگیریم.

وی درباره هدف جشنواره و پویش نقالی گفت: هدف از این جشنوراه رقابت نیست. ما در تابستان باشگاه نقالان را در استان شکل می دهیم که برگزیدگان این جشنوراه در شهر خودشان به دانش آموزانی که علاقمند هستند آموزش بدهند و به سطح خودشان برسانند. نوعی همتاپروری صورت بگیرد.

آخرین اخبار

اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها