مشاهده خبر

شنبه 6 خرداد 1402
مستندهای شبکه افق در این هفته

«سلاح ایرانی» برای «نسل سوم»ی‌ ها

مستندهای مختلفی با موضوعات گوناگون علمی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، طی این هفته روی آنتن شبکه افق سیما می‌رود.

0

در این هفته، مجموعه‌ای از مستندهای تک قسمتی یا مجموعه‌ای در هفته جاری با موضوعات اجتماعی، علمی، فرهنگی و تاریخی طی جاری از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

شنبه ششم خردادماه ساعت 20، قسمت پنجم مستند «نسل سوم» روی آنتن می‌رود که هر قسمت آن، به زندگی و فعالیت‌های یکی از جوانان کارآفرین در بخش‌های مختلف کشور اختصاص دارد.

ساعت 20:30 روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هم قسمتی دیگر از مستند «سیم آخر» پخش خواهد شد؛ مجموعه‌ای که در مورد مشاغل سخت و طاقت فرسا ساخته شده است.

«داستان تحریم» عنوان مجموعه مستند دیگری است که قسمت چهارم آن، یکشنبه هفتم خردادماه از شبکه افق پخش می‌شود؛ این مجموعه با تهیه‌کنندگی و کارگردانی احمد کشاورز صدیق تولید شده و به تاریخچه چگونگی ایجاد و گسترش تحریم‌ها علیه ایران می‌پردازد.

دوشنبه این هفته هشتم خردادماه ساعت 20، قسمت بیست و سوم مستند «فناورانه» هم روی آنتن می‌رود. این مجموعه مروری است بر پیشرفت‌های کشور در حوزه فناوری با محوریت شرکت‌های دانش بنیان که در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند. کارگردانی فناورانه را بهاره صفوی بر عهده داشته است.

روز سه‌شنبه نهم خرداد ساعت 18 قسمت سوم مجموعه مستند 12 قسمتی «مسجدنشان» پخش خواهد شد؛ این فیلم روایتی از فعالیت‌های گوناگون فرهنگی، هنری و مذهبی در مساجد سراسر کشور است.

قسمت سوم مجموعه «سلاح ایرانی» هم برای پخش در ساعت 18 روز چهارشنبه این هفته در نظر گرفته شده است؛ در این مستند، تاریخچه انواع سلاح‌های سبک و سنگین که توسط متخصصان داخلی کشورمان طراحی و ساخته شده و به تولید انبوه رسیده‌اند به نمایش درآمده است، سلاح‌هایی همچون موشک، قایق و انواع اسلحه‌های خودکار و نیمه خودکار که ایران را به صادرکننده جنگ‌افزار هم تبدیل کرده است.

«بی واسطه» عنوان مستند دیگری است که قسمت‌های نهم و دهم آن پنجشنبه 11 و جمعه 12 خرداد ساعت 16 از شبکه افق پخش می‌شود؛ این مجموعه با اجرای محمد دلاوری و تهیه‌کنندگی سیدعلی صدری‌نیا در هر قسمت به سراغ یک موضوع چالشی و دغدغه‌مند می‌رود. محمد دلاوری در این برنامه ماجراجویی‌های جدیدی را در بازگشت به آنتن تلویزیون تجربه کرده است.

همان روز ساعت 20:30، قسمت بیست و چهارم مستند «ماجرای امروز» هم از شبکه افق پخش خواهد شد؛ این مجموعه روایتی از زندگی شهدای مدافع امنیت است که در راه حفظ امنیت جامعه و مقابله با آشوبگران به شهادت رسیدند. محسن اردستانی رستمی، کارگردانی ماجرای امروز را بر عهده داشته است.

از دیگر مستندهایی که شبکه افق برای این هفته در نظر گرفته می‌توان به «دردانه‌ها» برای ساعت 19 و «رنج ترنج» برای ساعت 20:30 روز جمعه اشاره کرد.

رنج ترنج، مجموعه‌ای با تهیه‌کنندگی امیرحسین جان‌پناه و کارگردانی کیومرث محمد چناری است که درباره بانوان تاثیرگذار سوریه در زمان جنگ ساخته شده است.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها