مشاهده خبر

یک شنبه 6 خرداد 1403

شهید رئیسی از زبان برادر

ویژه برنامه تلویزیونی «شهید جمهور» یکشنبه شب ششم خردادماه با محوریت زندگی و سوابق شهید آیت‌الله رئیسی روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

1

در این برنامه سید علی رئیس‌الساداتی برادر رئیس جمهور شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به عنوان مهمان حضور داشت؛ او اظهار کرد: مدتی در دستگاه قضایی بودم ولی زمان ریاست برادرم، خودم را بازنشسته کردم و زمانی هم که شهید رئیسی به ریاست جمهوری رسیدم، با وجود پیشنهاداتی که بود ولی هیچ کدام را قبول نکردم و ترجیح دادم مسئولیتی نداشته باشم.

شهید رئیسی با وجود مشغله‌های فراوان هر ماه روضه خانگی داشت

رئیس الساداتی افزود: برادرم با وجود مشغله‌های فراوان نسبت به صله رحم و دید و بازدیدهای خانوادگی اهتمام داشت، ماهی یک بار در منزل خود روضه خانگی داشت و حداقل سالی یک بار جلساتی با بستگان داشت و بدون اینکه کسی مطلع شود، کمک‌های مالی به اقوام نیازمند می‌کرد و این مسئله همیشه استمرار داشت.

به خاطر شهید رئیسی وکالت را کنار گذاشتم

برادر شهید رئیسی خاطرنشان کرد: با توجه به ملاحظات و جایگاهی که برادرم داشت و برای اینکه درآمد معینی داشته باشم، وکالت را کنار گذاشتم چون وکلا در هر پرونده، پول متفاوتی می‌گیرند.

رئیسی از کودکی به حوزه علاقه داشت و از 15 سالگی راهی قم شد

او ادامه داد: برادرم از کودکی به دروس حوزوی علاقمند بود و مادرمان هم همین احساس را داشت و زمینه کار را به واسطه برادر بزرگترمان فراهم کرد تا سید ابراهیم به حوزه برود و مقدمات علوم دینی را در مشهد فرا گرفت و سپس راهی قم و نزد برادرمان رفت.

فعالیت‌های سیاسی آیت‌الله رئیسی از دوره نوجوانی شروع شد

رئیس الساداتی گفت: شهید رئیسی پیش از انقلاب فعالیت‌های سیاسی مختلفی از جمله توزیع اعلامیه‌های امام خمینی(ره) را در قم انجام می‌داد؛ در مشهد هم در جلسات رهبر معظم انقلاب در مسجد کرامت شرکت داشت و کارهای سیاسی‌اش را ادامه داد.

او تصریح کرد: پیروی او از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از همان زمان شروع شد و مأموریت‌هایی را هم از جانب ایشان انجام داد.

روایت چند دهه همراهی شهید رئیسی با رهبر معظم انقلاب

برادر رئیس جمهور شهید کشورمان با بیان اینکه شهید رئیسی در حوزه جزو شاگردان رهبر معظم انقلاب بود گفت: همچنین در دوره ریاست جمهوری آیت‌الله خامنه‌ای و پیش از آن در مشهد، تحت نظر ایشان در فعالیت‌های سیاسی و مذهبی مشارکت داشت.

شهید رئیسی در جمع فامیل به چه چیزی معروف بود؟

او افزود: برادرم همیشه و در هر جمعی، با تبسم وارد می‌شد و سعی می‌کرد مشکلاتش را به طرف مقابل منتقل نکند؛ صبر هم جزو ویژگی‌های بارز او بود و صبوری او در برابر معضلات زبان‌زد بود به طوری که در عین خستگی ناشی از کار، در برنامه‌های خانوادگی و روضه‌های خانگی شرکت داشت و هیچ وقت از کسی یا چیزی گلایه نمی‌کرد.

تفاوت سفرهای استانی رئیسی با دیگر دولت‌ها چه بود؟

رئیس الساداتی با بیان اینکه سفرهای استانی یکی از جلوه‌های خدمت دولت سیزدهم و شهید رئیسی به مردم بود اینکه با افرادی که دارای مشکلات مختلفی هستند از نزدیک و بی واسطه گفت‌وگو شود هر چند ساختارهای حکومتی وجود دارند و استانداران، فرمانداران و دیگر مسئولان در استان‌ها حضور دارند.

او ادامه داد: تفاوت سفرهای استانی رئیسی با دیگر دولت‌ها این بود که کارها را به صورت قلبی پیش می‌برد چون خودش فقر و محرومیت را درک کرده بود و احساس می‌کرد باید بدون واسطه با مردم حرف بزند و در حد توان برای آنها کار کند.

شهید رئیسی مدیر پشت میزی نبود

رئیس الساداتی گفت: شهید رئیسی مدیر پشت میزی نبود و مردم ملاک عمل او بودند به طوری که از هر ظرفیتی استفاده می‌کرد تا خدمتی در شأن مردم ارائه دهد؛ زمانی که در قوه قضائیه هم بود به همین مسئله اهتمام داشت و تلاش می‌کرد با راه‌اندازی کارخانه‌ها و مقابله با فساد به مردم خدمت کند به همین دلیل سفرهای استانی را از همان زمان در دستور کار قرار داد.

آیا شهید رئیسی «سفارش» هم قبول می‌کرد؟

برادر رئیس جمهور شهید با بیان اینکه او هیچ وقت بر اساس سفارش کاری انجام نمی‌داد عنوان کرد: سید ابراهیم رئیسی ساختاری به وجود آورده بود که مردم به راحتی به مدیران دسترسی داشته باشند و معطل نمانند.

دیپلماسی خارجی تاثیرگذار دولت سیزدهم و نقش شخص رئیسی در آن

او تصریح کرد: دولت سیزدهم دیپلماسی خارجی تاثیرگذاری را در پیش گرفته بود به طوری که توفیقات خوبی را در سطح منطقه به دست آوردیم و عضو پیمان‌های مهمی همچون بریکس و شانگهای شدیم.

رئیس الساداتی گفت: گروه کشورهای اسلامی هم نهاد مهم دیگری است که در مقابل گروه 7 شکل گرفته و با حضور ایران فعالیت چشمگیری داشت؛ سخنرانی شهید رئیسی در عربستان و در حمایت از مقاومت هم ماندگار شده و دست گرفتن قرآن و شهید سلیمانی در سازمان ملل هم اقدام بزرگ شهید رئیسی به شمار می‌رود.

آخرین اخبار

روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها