مشاهده خبر

پنج شنبه 30 شهریور 1402

نگاه نادرست به ایمنی در ایران

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران گفت: نوع نگاه به مقوله ایمنی جدی گرفته نشده است و بخاطر همین نگاه، قطعا در حوزه نیروهای انسانی و تجهیزات تاثیرات خود را می‌گذارد

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در ایران به این خبرهای پرداخته شد: تامین لوازم مصرفی ICU با تولید داخل، افزایش 60 درصدی ظرفیت تامین آب آشامیدنی شهر بندری «سوزا» در قشم، مقاوم سازی 109 هزار واحد مسکونی روستایی در استان همدان، تلاش 40 ساعته امدادگران برای نجات 6 دره نورد در استان چهارمحال و بختیاری.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع مشکلات آتش‌نشانان و با حضور قدرت‌الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران بزرگ به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: در سنوات گذشته آتش نشانان در حوزه‌های مختلف دارای مشکلاتی از نظر معیشت بودند که دارای سختی‌های کاری بسیار زیادی است و مصوب و مقرر شد که نیروهای آتش نشانی به دلیل سختی‌های کاری که دارند، 25 سال بازنشست شوند، این در حالی است که سختی کار با 20 سال بازنشستگی است که موافقت به عمل نیامده است.

محمدی گفت: نوع نگاه به مقوله ایمنی جدی گرفته نشده است و بخاطر همین نگاه، قطعا در حوزه نیروهای انسانی و تجهیزات تاثیرات خود را می‌گذارد و ما با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم که از قبل وجود داشته است و مجوز داریم که سالانه 200 تا 250 نفر را به بدنه آتش نشانی اضافه کنیم که کسری را جبران کنیم.

وی افزود: ما در حال حاضر 5300 نفر برای تهران بزرگ نیرو داریم که حدود 1000 نفر نیاز داریم که به وضعیت خوب برسیم اما مطلوب ما 2500 نفر است. نیروهای ما در روز به صورت میانگین 2 یا 3 ماموریت را دارند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران بزرگ اضافه کرد: ما در گذشته تماس‌های تلفنی مزاحمتی داشتیم که با فرهنگ سازی‌ها و یک سری اقدامات، این تماس‌ها حدود 70 درصد کاهش داشته است.

وی گفت: میانگین خدمت آتش نشانی در تهران، 4 دقیقه و نیم است که با یک تلفن انجام می‌شود و شهروندان خدمت خود را دریافت می‌کنند.

محمدی گفت: این شغل حادثه زیادی دارد که هم روحی و هم جسمی است که باید برای این وضعیتی که وجود دارد، باید فکری کنیم. ما خدمات درمانی و پزشکی و روانی را به آتش نشانان ارائه می‌کنیم که البته مطلوب نیست و به اندازه بودجه‌ای که در اختیار است تلاش می‌کنیم خدماتی را به آتش نشانان خود ارائه کنیم.

وی گفت: تجهیزات آتش نشانی متناسب با برج‌های تهران و ساختمان‌های بزرگ است و عملیات‌هایی را با این تجهیزات انجام می‌دهیم، یکی برای اطفا و دیگری برای نجات افراد.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع فعالیت‌های مجمع ملی خانواده و با حضور فاطمه سادات رازقی، جانشین مجمع ملی خانواده به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: مجمع ملی خانواده حدود یک سال است که به صورت جدی فعالیت خود را آغاز کرده است و یکی از اهدافی که ما در این مجمع پیگیری می‌کنیم بحث‌های پژوهشی مرتبط با خانواده است و افق خود را نیز فقط به بخش ملی محدود نکرده‌ایم.

وی گفت: مجمع ملی خانواده به عنوان یک حلقه میانی فعالیت می‌کند به این معنا که افرادی که کنشگر هستند را ایجاد می‌کند و ظرفیت یابی و ظرفیت سازی می‌کنند.

 

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها