مشاهده خبر

پنج شنبه 22 تیر 1402

حجاب؛ سبکی از زندگی عفیفانه

دبیر کل تشکل های زنان انقلاب اسلامی گفت: ما حجاب در کشور اسلامی را به معنای صرفا پوشش بدن نمی دانیم از یک تفکر عفیفانه عفت اجتماعی، عفت فردی، عفت رفتاری و عفت خانوادگی که ثمره آن حفظ حجاب در کشور اسلامی است، صحبت می‌کنیم.

1

برنامه وارونگی با موضوعات اجتماعی و سیاسی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اخبار جعلی این برنامه به اخباری که رسانه‌های بیگانه پوشش داده بودند، پرداخته شد. از جمله این اخبار، خبر جعلی سخنگوی وزارت برق عراق مدعی شده بود که ایران صادرات گاز خود را قطع کرده و در ادعایش توضیح داده که با مقامات ایرانی پیگیری کردند و  به دلیل عدم پرداخت هزینه گاز آن را قطع کرده اند! مدیر دیسپاچینگ شرکنت ملی گاز این خبر و ادعا را تکذیب کرد و گفت به دلیل اختلالی که در عملکرد شبکه گاز در غرب کشور بوجود آمد از چند روز گذشته حدود 5 تا10 میلیون متر مکعب در روز از گاز صادراتی به کشور عراق نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.روابط حسنه است و مشکلی وجود ندارد. خبر جعلی دیگر درباره موسی اسماعیلی بود که رسانه های معاند مدعی شده بودند که در ارومیه زیر شکنجه کشته شده است ولی خبرگزاری میزان در واکنش به این خبر جعلی گفت که خبر کشته شدن این شخص درست است اما اتفاق در سال 98 افتاده است. اسماعیلی به اتهام عضویت در گروهک تروریستی دموکرات سال 97 زندانی می شود و سال 98 آزاد می شود و در حین ضربه زدن به نیروهای حافظ امنیت و مسلح کشته می شود.

بخش شبهه به موضوع پاسخ به شبهات رسانه های بیگانه در خصوص حجاب با حضور دکتر فرشته روح افزا، استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه زنان پرداخته شد

روح افزا درباره مساله حجاب و میزان پایبندی مردم به آن گفت: میزان پایبندی زنان به حجاب نسبت به اوایل انقلاببیشتر است. این شبهات  یک غلط اندازیست که ایمان مردم کم تر شده است.

وی افزود: در جامعه ما دو دستگی ایجاد شده است اما طبق آمرهای رسمی کشور از جریانات پاییز سال گذشته فقط 10 در صد زنان در کل جامعه کشور کشف حجاب کرده اند. متاسفانه کار فرهنگی برای بچه ها انجام نشده است . نه آموزش و پرورش، نه آموزش عالی و نه حتی سینما، تئاتر، مجلات و تلوزیون کاری کرده اند. دولت های گذشته از آقای موسوی  و هاشمی و خاتمی و روحانی گرفته و حتی احمدی نژاد معتقد به بحث حجاب نبودند و کار فرهنگی انجام نشده است.

مهسا فروزان دبیر کل تشکل های زنان انقلاب اسلامی مهمان تلفنی این گفت و گو بود.

وی در این باره گفت: عملا ما در یک جنگ نابرابر ضد فرهنگها هستیم و وارد جنگ نوین شدیم که باید اهداف مدنظر دشمن را بدانیم. مساله ما این است که در حیطه حجاب کار فرهنگی به مانند مدل مصرف برق و آب و امثالهم انجام نشده است . باید مقوله پوشش عفیفانه را به عناون یک سبک زندگی عفیفانه معرفی میکردیم و توجه را روی زن به عنوان محور و مرد به عنوان نقش تکمیلی خانواده و ستون آن می گذاشتیم. تا امروز حتی این حداقلی را شاهد نبودیم که بخواهیم امروز این جبهه و این تهاجم را نسبت به مقوله حجاب در کشورمان داشته باشیم.

فروزان تاکید کرد: ما حجاب در کشور اسلامی را به معنای صرفا پوشش بدن نمی دانیم از یک تفکر عفیفانه عفت اجتماعی، عفت فردی، عفت رفتاری و عفت خانوادگی که ثمره آن حفظ حجاب در کشور اسلامی است، صحبت میکنیم.

روح افزا ضمن اشاره به نیت کشورهای بیگانه و رسانه های معاند گفت: کشورهای بیگانه می خواهند مردم را از دینشان جدا کنند و بگویند اگر پایبندی به نظام داریم سیاسی است و سیاست ما بر مبنای دینمان است.

سینا واحد نویسنده و پژوهشگر در بخش دیگری از گفت و گو بودند که به مساله خیانت رسانه های معاند و خدمت به کشورهای غربی اشاره کرد.

روح افزا درباره ورود قوه قضاییه به مساله حجاب و کنترل آن گفت: قوه قضاییه وظیفه اش در قبال این 10 درصد از جامعه را می داند و طبق قوانین قبلی پیش می روند. چون نوشتن قانون به راحتی نیست و باید روی آن به خوبی  کار شود، اما مساله این 90 درصد باقیمانده است . باید در این زمینه فرهنگ سازی شود کار فرهنگی انجام شود و با همان ابزارهای دشمن به مقابله با او برویم.  و ابعاد رادیدن ظرف ثانیه ای نمی شود قانون فعلی خیلی کارایی دارد، چرا ما در پازل دشمن می افتیم.

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها