مشاهده خبر

شنبه 27 خرداد 1402

ماجرای نوشتن کتابی درباره شهید زمان

گفتم شهید زمان که حاج قاسم است و نیروی قدس این کتاب را به من نمی‌دهد تا اینکه دوباره از نیروی قدس با من تماس گرفته شد و سفارش نوشتن زندگینامه شهید وحید زمانی‌نیا را به من دادند.

1

در بخش نخست برنامه، به آخرین اخبار خوب که در رسانه های کشور منتشر شده بود، پرداخته شد. از جمله این اخبار می توان به طراحی سامانه بومی تنظیم هوشمند برنامه های قطاری راه آهن، رونمایی از سامانه شبیه ساز مراقبت پرواز و خودکفایی 99 درصدی در تعمیرات هواپیما اشاره کرد. 
در بخش گفت و گوی برنامه سجاد لطفی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس شورای فرهنگ عمومی کشور مهمان این برنامه بود.
وی درباره اینکه آیا راهکار یا الگویی برای کنترل مد و لباس های موجود در بازار وجود دارد، گفت: ما راهکاری اندیشیدیم که بر مساله پوشاک بیرونی مانند پالتو، مانتو شلوار و غیره موثرساز باشد و آن اجرایی سازی دستور العمل شناسه یکپارچه مد و لباس ایران یا اصطلاحا شیما است.
لطفی درباره وجود الگو و چارچوبی برای طراحان لباس گفت: کارگروه ساماندهی مد و لباس ماموریتش از سال 86 و 87 ایجاد یک الگو و چارچوب برای این مساله بوده است. بر این اساس ما سال گذشته سامانه ای راه اندازی کردیم که طراحان لباس در آن ثبت نام کنند. در حال حاضر حدود 700 نفر طراح و حدود 100 کارت عضویت در این سامانه صادر شده است. 
وی افزود: بعد از راه اندازی این سامانه، لازمه شرکت در نمایشگاه ها و ایونت های طراحی لباس و صدور مجوز موسسات تک منظوره مد لباس دارا بودن این کارت است. قابلیت های زیادی برای این کارت طراحی کردیم که شخص با این کارت خود را به عنوان طراح لباس معرفی کند.
در ادامه گفت و گو غلامعلی مهدوی ، دبیر هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور مهمان برنامه بود، وی درباره وجود اتحادیه یا نظارت بر طراحان کشور گفت: برابر مصوبات شورای عالی فرهنگی و قانون مشاوره مد ولباس قرار بود تشکلی برای طراحان ایجاد شود. ما در وزارت صنعت، معدن تجارت اول برای صنف رسته طراحی کد ایسیک را پیش بینی کردیم و ضوابط آن را نوشتیم و به کل اتحادیه های کشور اعلام کردیم تا برای متقاضیان پروانه صادر شود. در صورت به حدنصاب رسیدن تعداد متقاضیان، برای این افراد اتحادیه صنف طراحان کشور ایجاد می شود.
لطفی در ادامه گفت: بهترین همکاری که با ما صورت گرفته است، همکاری با وزارت سمت و سپس صدا و سیما ست. متاسفانه نماینده آموزش و پرورش در جلسات کارگروه شرکت نمی کند و ضعیف ترین همکاری را در بین دستگاه های مختلف دارد .
در بخش گفت و گوی فرهنگ و هنر، نویسنده کتاب «من محافظ حاج قاسمم» هاجر پورواحد مهمان برنامه بود. 
پور واحد درباره ماجرای نوشتن کتاب «من محافظ حاج قاسمم» زندگینامه شهید وحید زمانی نیا گفت: من شبی خواب همسر شهیدم را دیدم و او به من گفت که تو باید کتاب شهید زمان را بنویسی. من گفتم شهید زمان که حاج قاسم است و نیروی قدس این کتاب را به من نمی دهد. تا اینکه دوباره از نیروی قدس با من تماس گرفته شد و سفارش نوشتن زندگینامه شهید وحید زمانی نیا را به من دادند. من متوجه شدم که منظور همسرم شهید زمانی نیا بوده است.
وی درباره علت انتخاب این عنوان برای کتاب گفت: در جریان مصاحبه با همسر شهید زمانی، به من گفت که همسرم به من گفته بود که من مدافع حرمم و من محافظ شهید قاسم سلیمانی هستم و من باید پا به پای او و همراه او باشم. به همین دلیل پس از مشورت، این عنوان را برای نام کتاب انتخاب کردم.

آخرین اخبار

سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «اشک» روایتی متفاوت از سوگواری بر سالار شهیدان روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها