مشاهده خبر

شنبه 27 خرداد 1402

ماجرای نوشتن کتابی درباره شهید زمان

گفتم شهید زمان که حاج قاسم است و نیروی قدس این کتاب را به من نمی‌دهد تا اینکه دوباره از نیروی قدس با من تماس گرفته شد و سفارش نوشتن زندگینامه شهید وحید زمانی‌نیا را به من دادند.

0

در بخش نخست برنامه، به آخرین اخبار خوب که در رسانه های کشور منتشر شده بود، پرداخته شد. از جمله این اخبار می توان به طراحی سامانه بومی تنظیم هوشمند برنامه های قطاری راه آهن، رونمایی از سامانه شبیه ساز مراقبت پرواز و خودکفایی 99 درصدی در تعمیرات هواپیما اشاره کرد. 
در بخش گفت و گوی برنامه سجاد لطفی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس شورای فرهنگ عمومی کشور مهمان این برنامه بود.
وی درباره اینکه آیا راهکار یا الگویی برای کنترل مد و لباس های موجود در بازار وجود دارد، گفت: ما راهکاری اندیشیدیم که بر مساله پوشاک بیرونی مانند پالتو، مانتو شلوار و غیره موثرساز باشد و آن اجرایی سازی دستور العمل شناسه یکپارچه مد و لباس ایران یا اصطلاحا شیما است.
لطفی درباره وجود الگو و چارچوبی برای طراحان لباس گفت: کارگروه ساماندهی مد و لباس ماموریتش از سال 86 و 87 ایجاد یک الگو و چارچوب برای این مساله بوده است. بر این اساس ما سال گذشته سامانه ای راه اندازی کردیم که طراحان لباس در آن ثبت نام کنند. در حال حاضر حدود 700 نفر طراح و حدود 100 کارت عضویت در این سامانه صادر شده است. 
وی افزود: بعد از راه اندازی این سامانه، لازمه شرکت در نمایشگاه ها و ایونت های طراحی لباس و صدور مجوز موسسات تک منظوره مد لباس دارا بودن این کارت است. قابلیت های زیادی برای این کارت طراحی کردیم که شخص با این کارت خود را به عنوان طراح لباس معرفی کند.
در ادامه گفت و گو غلامعلی مهدوی ، دبیر هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور مهمان برنامه بود، وی درباره وجود اتحادیه یا نظارت بر طراحان کشور گفت: برابر مصوبات شورای عالی فرهنگی و قانون مشاوره مد ولباس قرار بود تشکلی برای طراحان ایجاد شود. ما در وزارت صنعت، معدن تجارت اول برای صنف رسته طراحی کد ایسیک را پیش بینی کردیم و ضوابط آن را نوشتیم و به کل اتحادیه های کشور اعلام کردیم تا برای متقاضیان پروانه صادر شود. در صورت به حدنصاب رسیدن تعداد متقاضیان، برای این افراد اتحادیه صنف طراحان کشور ایجاد می شود.
لطفی در ادامه گفت: بهترین همکاری که با ما صورت گرفته است، همکاری با وزارت سمت و سپس صدا و سیما ست. متاسفانه نماینده آموزش و پرورش در جلسات کارگروه شرکت نمی کند و ضعیف ترین همکاری را در بین دستگاه های مختلف دارد .
در بخش گفت و گوی فرهنگ و هنر، نویسنده کتاب «من محافظ حاج قاسمم» هاجر پورواحد مهمان برنامه بود. 
پور واحد درباره ماجرای نوشتن کتاب «من محافظ حاج قاسمم» زندگینامه شهید وحید زمانی نیا گفت: من شبی خواب همسر شهیدم را دیدم و او به من گفت که تو باید کتاب شهید زمان را بنویسی. من گفتم شهید زمان که حاج قاسم است و نیروی قدس این کتاب را به من نمی دهد. تا اینکه دوباره از نیروی قدس با من تماس گرفته شد و سفارش نوشتن زندگینامه شهید وحید زمانی نیا را به من دادند. من متوجه شدم که منظور همسرم شهید زمانی نیا بوده است.
وی درباره علت انتخاب این عنوان برای کتاب گفت: در جریان مصاحبه با همسر شهید زمانی، به من گفت که همسرم به من گفته بود که من مدافع حرمم و من محافظ شهید قاسم سلیمانی هستم و من باید پا به پای او و همراه او باشم. به همین دلیل پس از مشورت، این عنوان را برای نام کتاب انتخاب کردم.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها