مشاهده خبر

چهار شنبه 7 تیر 1402
وارونگی

استعفای رئیسی شرط شرکت در انتخابات!

برنامه وارونگی روز سه شنبه با رد اخبار جعلی با موضوع القای ناکارآمدی دولت توسط اصلاح طلبان و حضور سعید آجرلو، استاد دانشگاه از شبکه افق پخش شد.

1

در ابتدای این برنامه به اخبار جعلی منتشر شده درباره ایران اشاره شد. یکی از خبرهایی که ابتدای برنامه عنوان شد. روزنامه هم میهن در گزارشی نوشت که علیرضا زاکانی شهردار تهران مانند احمدی نژاد قهر کرده و استعفای خودش را به مهدی چمران و آقای سروری تقدیم کرده است. مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در واکنش به این دروغ ها گفت که خبر استعفای شهردار تهران دروغ است.

خبر دیگر شورای شهری دیگری که دروغ بود، حاکی از این بود که یکی از اعضای شورای شهر تهران بازداشت کردند که این خبر تکذیب شد و اعلام شد که این خبر از بنیان کذب است.

در این باره مهمان تلفنی علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران گفت: به علت نتایج مثبت و اثربخشی که در طی سفر دکتر زاکانی به بروکسل بوجود آمد، شاهد انتشار چنین اکاذیبی از روزنامه هم میهن شدیم.

در بخش دیگر برنامه سعید آجرلو ، استاد دانشگاه درباره آخرین مصاحبه آقای حجاریان و شبهه بوجود آمده از هدف و مخاطبان او، به گفت و گو نشست.

وی با اشاره به انتخاب خانم منصوری به ریاست جبهه اصلاحات هدف و مخاطب آقای حجاری را مشخص کرد و گفت: هدف اصلی او تبدیل کردن صحنه انتخابات از رقابت بین جناح چپ و راست به رقابت تحریم به مشارکت است که در ادامه راهبرد سال 98 و 1400 اصلاحطلبان ساختاری یا به تعبیری اصلاحطلبان ساختار شکن یا تجدید طلب آمده است.

آجرلو در ادامه گفت: این مصاحبه سه سطح از مخاطبان را مورد هدف قرار داده است. مخاطب اول او حاکمیت است و در خلال مصاحبه می بینیم که 6 پیش شرط مطرح کرده و یک پیش شرط مهم افزوده است که پیش شرط استعفای دولت است. او به نوعی پروژه رقابت با نظام شروع کرده است

اما مخاطب سطح دوم، اصلاح طلبان عام است. گفتمان هژمون و مسلط در جریان اصلاحات همان گفتمان به تعبیری تحریم طلب است و به نوعی هراسی در بین اصلاح طلبان ایجاد کند که خلاف یا غیر این گفتمان را صحبت کند.

در این میان مخاطب سوم او هسته سخت اصلاحات اعم از بدنه نخبه آنها و جریانات روشن فکری نزدیک به اصلاح طلبان است. و هدف بالابردن سطح مطالبه و جنبشی ماندن جریان اطلاحطلبی می باشد.

این استاد دانشگاه درباره روش انتخاب شده توسط حجاریان گفت: روش اتخاذ شده او تحریم فعال است. شبیه روش دوم خرداد. در واقع در این مصاحبه نوعی از عملیات روانی علیه این سه مخاطب و تحت تاثیر قرار دادن آن ها را استفاده کرده است. در واقع به این صورت است که از جهتی اصلاحات را به گرو بگیرند و از جهت دیگر رهبری جریانات اصلاحت و لیدری آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

آجرلو خاطرنشان کرد: موانع پیش روی حجاریان، مانع اول حاکمیت  است؛ حالکمت در تمام سال ها تلاش کرده که جناح چپ حذف نشود. راهبردی که حضرت آقا در سخنرانی اول سال فرمودند؛ مشارکت و رقابت بود که دقیقا در نقطه مقابل تحریم طلب هاست.

وی درباره آینده اصلاح طلبانی که به دنبال جدا شدن از این نظام هستند، گفت: انتقاد طیف دوم اصلاح طلبان میانه رو به رادیکالیسم ها همین است که به کجا می خواهید بروید، از سال های 70 تا به الان نقشه راه و جای مشخص و معینی را در نظر ندارند. پایان این رادیکالسم به کجا است.

این استاد دانشگاه در ادامه گفت: سیاست تحریم توسط رادیکالیسم ها به نفع اصلاح طلبان نیست. انتخابات خون سیاست است و اگر رویکرد تحریم طلبی مسلط شود ماهیت سیاسی اصلاح طلبان زیر سوال می رود.  جوانان اصلاح طلب در صورت نبود مشارکت فعال در سیاست انگیزه خود را از دست می دهند و اگر در انتخابات شرکت نکنند ماهیتشان را از دست می دهند.

وی با گمانه زنی درباره تولد جریان جدیدی از دل اصلاح طلبان مدرن گفت: به نظر من احتمال وجود دارد که جریان جدیدی از دل جریان مدرن اصلاح طلب خارج شود جریانی چپ جدیدی است که به چپ سنتی که به خط انقلابی امام و اصول آن، با ویژگی های زمانه و عصری شده پایبند است.

وی در پایان گفت: ترس بزرگ اصلاح طلبان ساختاری این است که نتوانند رای از مردم  بگیرند، یعنی اینکه لیستی ارائه دهند و مردم با آنها همراه نشوند چون از سال 96 به بعد ارتباطشان با جامعه قطع شده است.

وی در پاسخ به این سوال که جریان جدیدی که احتمال تولدش وجود دارد آیا جریانی مثل نداست یا ترکیبی از جوانانی و ژنرال های طرد شده است، گفت: پیش بینی من این است که آقای نبوی همچنان در جبهه اصلاحات می ماند و رایزنی و لابی می کند تا حرفش را به کرسی بنشاند؛ بخشی از آن ها یا همان طیف اعتدالی که اتفاقا منتقد وضع موجود هستند به ائتلاف با دولت سابق روی می آورند و در آنجا فضا پیدا می کنند و شکل می گیرند.

در بخش دیگری از گفت و گو بیژن مقدم، روزنامه نگار در این باره گفت: کاری که اصلاح طلبان رادیکال انجام می دهند این است که انتخابات را با شرط و شروط همراه کنند تا شرایط را بر وفق مراد خود پیش ببرند. مواضع حجاریان، صحبت کل اصلاح طلبان نیست.

آخرین اخبار

نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها