مشاهده خبر

دو شنبه 8 خرداد 1402
وارونگی

سیاست کاهش جمعیت در ایران؛ از طرح‌ریزی بیگانگان تا اجرای مسئولان

برنامه «وارونگی» یکشنبه این هفته با رد و تکذیب اخبار و شایعات جعلی مهمی درباره جمعیت و فرزندآوری ایران، ساعت 21 روی آنتن شبکه افق سیما رفت.

0

ابتدای این برنامه با پوشش اخبار جعلی منتشر شده درباره ایران آغاز شد. در این بخش به خبری جعلی درباره برخورد تند با هنجارشکنان حجاب توسط یکی از مسئولان که از سوی شبکه معاند ایران اینترنشنال پوشش داده شده بود، اشاره شد.

یکی دیگر از اخبار جعلی که در این برنامه مورد بررسی قرار گرفت، خبر واردات گوشت و مرغ آلوده از بلاروس بود.

خبر حذف ارز ترجیحی یکی دیگر از اخبار جعلی بود که بر روی بورس تاثیر داشت و پس از آن با تکذیبیه دولت، بورس به حالت عادی درآمد.

در همین راستا با حمیدرضا تینای ‌تهرانی، رئیس اداره روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار گفتگوی مفصلی انجام شد.

تینای تهرانی عنوان کرد: چنین نامه نگاری‌هایی در کشور انجام می‌شود و معمول و مرسوم است ولی مساله این است که این اتفاق تاثیر مستقیم روی تحلیل سهام‌داران و پیش بینی بازار دارد، این موارد باید در سطوح مدیریتی کلان کشور دروازه‌بانی شده و در سطح رسانه و به این شکل مطرح نشود.

بخش دیگری از این برنامه به رصد خط خبری رسانه‌های معاند اختصاص داشت که به صورت مشخص درباره وضعیت مرزهای شرقی ایران و درگیری‌های ایجاد شده با طالبان بود.

این رسانه‌ها با ادعای این موضوع که ایران به دنبال آن است تا با فشار نظامی به اهداف خود دست یابد، نوشته‌ند که نیروهای طالبان و مرزبانان ایران در منطقه مرزی نیمروز با یکدیگر درگیری شدید داشتند.

از دیگر خط های خبری این رسانه‌ها می‌توان به طرح ادعای کاهش اسلام‌گرایی در غرب با تعطیلی فعالیت‌های مرکز اسلامی فرانکفورت اشاره کرد. همچنین اعتراض‌های کارگری در ایران از جمله مواردی بود که این رسانه‌ها سعی در خط‌دهی به مخاطبان خود بودند.

بخش شبهه این برنامه نیز به موضوع جمعیت و شبهات مربوط به آن اشاره داشت. مهمان تلفنی این برنامه علی گودرزی، دبیر جایزه ملی جوانی جمعیت و همکار دبیرخانه ستاد ملی جمعیت بود که درباره کاهش میل به فرزندآوری خانواده‌های ایرانی توضیحاتی ارائه کرد.

گودرزی با تاکید بر نادرستی شایعه کاهش میل خانواده‌های ایرانی و تأکید رسانه‌های معاند بر این موضوع، گفت: با توجه به آمار و ارقام موجود و بررسی‌های انجام شده در سال 97 در مناطق شهری، هر خانم ایرانی خواستار داشتن دو یا سه فرزند است.

مهمان دیگر این برنامه، محمد اسماعیل اکبری، کارشناس جمعیت بود که با اشاره به سیاست کاهش جمعیت از 70 سال گذشته توسط فراماسونرها و داعیه‌‌داران نظم نوین جهانی در دنیا تأکید کرد: متاسفانه پس از انقلاب، مدیران و مسئولان نظام نیز این سیاست را به بدترین شکل ممکن ادامه دادند.

این کارشناس جمعیت افزود: متاسفانه سازمان‌های دولتی جمهوری به دروغ اعلام می‌کنند که وضعیت جمعیت ایران، وضعیت مطلوبی است.

اکبری خاطرنشان کرد: سیاست‌های کاهش جمعیت در خارج از کشور طراحی و در داخل به خوبی اجرا شد.

آخرین اخبار

کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها