مشاهده خبر

دو شنبه 8 خرداد 1402
وارونگی

سیاست کاهش جمعیت در ایران؛ از طرح‌ریزی بیگانگان تا اجرای مسئولان

برنامه «وارونگی» یکشنبه این هفته با رد و تکذیب اخبار و شایعات جعلی مهمی درباره جمعیت و فرزندآوری ایران، ساعت 21 روی آنتن شبکه افق سیما رفت.

0

ابتدای این برنامه با پوشش اخبار جعلی منتشر شده درباره ایران آغاز شد. در این بخش به خبری جعلی درباره برخورد تند با هنجارشکنان حجاب توسط یکی از مسئولان که از سوی شبکه معاند ایران اینترنشنال پوشش داده شده بود، اشاره شد.

یکی دیگر از اخبار جعلی که در این برنامه مورد بررسی قرار گرفت، خبر واردات گوشت و مرغ آلوده از بلاروس بود.

خبر حذف ارز ترجیحی یکی دیگر از اخبار جعلی بود که بر روی بورس تاثیر داشت و پس از آن با تکذیبیه دولت، بورس به حالت عادی درآمد.

در همین راستا با حمیدرضا تینای ‌تهرانی، رئیس اداره روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار گفتگوی مفصلی انجام شد.

تینای تهرانی عنوان کرد: چنین نامه نگاری‌هایی در کشور انجام می‌شود و معمول و مرسوم است ولی مساله این است که این اتفاق تاثیر مستقیم روی تحلیل سهام‌داران و پیش بینی بازار دارد، این موارد باید در سطوح مدیریتی کلان کشور دروازه‌بانی شده و در سطح رسانه و به این شکل مطرح نشود.

بخش دیگری از این برنامه به رصد خط خبری رسانه‌های معاند اختصاص داشت که به صورت مشخص درباره وضعیت مرزهای شرقی ایران و درگیری‌های ایجاد شده با طالبان بود.

این رسانه‌ها با ادعای این موضوع که ایران به دنبال آن است تا با فشار نظامی به اهداف خود دست یابد، نوشته‌ند که نیروهای طالبان و مرزبانان ایران در منطقه مرزی نیمروز با یکدیگر درگیری شدید داشتند.

از دیگر خط های خبری این رسانه‌ها می‌توان به طرح ادعای کاهش اسلام‌گرایی در غرب با تعطیلی فعالیت‌های مرکز اسلامی فرانکفورت اشاره کرد. همچنین اعتراض‌های کارگری در ایران از جمله مواردی بود که این رسانه‌ها سعی در خط‌دهی به مخاطبان خود بودند.

بخش شبهه این برنامه نیز به موضوع جمعیت و شبهات مربوط به آن اشاره داشت. مهمان تلفنی این برنامه علی گودرزی، دبیر جایزه ملی جوانی جمعیت و همکار دبیرخانه ستاد ملی جمعیت بود که درباره کاهش میل به فرزندآوری خانواده‌های ایرانی توضیحاتی ارائه کرد.

گودرزی با تاکید بر نادرستی شایعه کاهش میل خانواده‌های ایرانی و تأکید رسانه‌های معاند بر این موضوع، گفت: با توجه به آمار و ارقام موجود و بررسی‌های انجام شده در سال 97 در مناطق شهری، هر خانم ایرانی خواستار داشتن دو یا سه فرزند است.

مهمان دیگر این برنامه، محمد اسماعیل اکبری، کارشناس جمعیت بود که با اشاره به سیاست کاهش جمعیت از 70 سال گذشته توسط فراماسونرها و داعیه‌‌داران نظم نوین جهانی در دنیا تأکید کرد: متاسفانه پس از انقلاب، مدیران و مسئولان نظام نیز این سیاست را به بدترین شکل ممکن ادامه دادند.

این کارشناس جمعیت افزود: متاسفانه سازمان‌های دولتی جمهوری به دروغ اعلام می‌کنند که وضعیت جمعیت ایران، وضعیت مطلوبی است.

اکبری خاطرنشان کرد: سیاست‌های کاهش جمعیت در خارج از کشور طراحی و در داخل به خوبی اجرا شد.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها