مشاهده خبر

چهار شنبه 23 خرداد 1403
خواهر شهید رئیسی:

صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود

خواهر شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، نماز اول وقت و صله‌رحم را یکی از مهم‌ترین خصیصه‌های خادم‌الرضا (ع) دانست.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، بی بی طاهره رئیس الساداتی خواهر شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در حاشیه رونمایی ازفصل پنجم مستند «بزرگ راه همت» درباره ویژگی‌های اخلاقی برادر شهیدش گفت: او به صله رحم اهمیت بسیار می‌داد. این شهید بزرگوار روضه ماهانه داشت و این مجلس روضه‌خوانی تبدیل به محلی برای حل مشکلات مردم شده بود.

وی اشاره‌ای به عبودیت شهید آیت الله رئیسی کرد و افزود: او به نماز اول وقت بسیار اهمیت می‌داد و هرجا که بود به اقامه نماز می‌پرداخت. لحظه لحظه‌های زندگی‌اش برای ما خاطره بود.

خواهر شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی او را نمونه الگو برای مسئولان دانست و افزود: برادرم ساده زیستی و توجه مردم را همواره مد نظر داشت و با تسری از سبک زندگی ائمه معصومین (ع) دوست داشت که زندگی ساده و بی‌آلایشی داشته باشد نوع نگاه او به زندگی و رفتار با مردم می‌تواند یک الگوی ارزشمند برای مسئولان باشد.

وی به ویژگی صله‌رحم شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در خانواده اشاره و بیان کرد: شهید رئیسی همیشه ساده برگزار کردن صله‌رحم را به ما سفارش می‌کرد و خودش هم همواره این مهم را در نظر داشته و تاکید داشت که هر چه دید و بازدید‌ها ساده‌تر و بدون تشریفات باشد، همان اندازه مهمانی‌ها بیشتر می‌شود و صفا و صمیمیت را به ارمغان می‌آورد.

بی بی طاهره رئیس الساداتی افزود: دست‌گیری از مستضعفین برای شهید رئیسی بسیار مهم بود. کمک به نیازمندان را همواره مد نظر داشت. او تکبر در برخورد با مردم نداشت و به واقع در همه امور خداوند متعال را حاضر و ناظر می‌دانست.

وی ادامه داد: نیکی کردن به مردم در اولویت برنامه‌های برادرم بود. او حتی در بین خانواده و اقوام نیز بسیار مهربان بود و به نرمی سخن می‌گفت. خیرخواهی و یاری جستن از خداوند متعال بخشی از خصیصه‌های ذاتی این شهید بزرگوار بود.

خواهر شهید رئیسی تاکید کرد: امیدوارم فردی که در پست رئیس‌جمهوری حضور پیدا می‌کند بتواند ادامه‌دهنده راه برادر شهیدم و دیگر شهدای ایران عزیز باشد. رئیس‌جمهوری آینده باید خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد.

منبع: خبرگزاری میزان

آخرین اخبار

روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها