مشاهده خبر

چهار شنبه 2 خرداد 1403

همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم

ویژه برنامه تلویزیونی «شهید جمهور» چهارشنبه شب دوم خردادماه با موضوع شهادت شهید آیت‌الله رئیسی و هیئت همراه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

1

در بخش نخست، نماهنگی در ارتباط با عملکرد شهید آیت‌الله رئیسی پخش شد و سپس ساسان رئیسیان مجری برنامه به گفت‌وگو با حسین الله کرم – استاد دانشگاه – نشست.

حماسه تشییع شهدای خدمت تکرار پیام انقلاب بود

الله کرم در این برنامه اظهار کرد: حضور حماسی مردم در تشییع پیکر شهدای خدمت، حاوی این پیام است که مکتب همان مکتب است و مدیریت جامعه باید اینگونه باشد که در دولت رئیسی بود.

او افزود: این حضور، تقدیر از عملکرد او هم بود و همچنین پویایی ملت ایران را نشان داد که همواره هزینه می‌دهد ولی پای آرمان‌ها و اهدافش ایستاده است.

امروز مردم ایران به بدرقه مالک اشتر علی زمان آمدند

این استاد دانشگاه گفت: مظلومیت، ویژگی مورد علاقه مردم ایران است و همان طور که حاج قاسم مظلوم را دوست داشتند، رئیسی مظلوم را هم دوست دارند؛ همان مظلومیتی که در مورد شهید بهشتی، رجایی و باهنر وجود داشت و امروز تکرار شد.

چرا شهید آیت‌الله رئیسی در راه خدمت خسته نمی‌شد؟

او ادامه داد: زمانی که او دولت را در اختیار گرفت، شاهد کسری بودجه 480 همتی، خزانه خالی، ناتوانی در پرداخت حقوق کارمندان دولت و همچنین بحران کرونا بودیم که هر کسی را مأیوس می‌کرد ولی وضعیت به خاطر خستگی‌ناپذیری او تغییر کرد.

الله کرم با بیان اینکه سوء مدیریت دولت قبل، اقدامات دولت ترامپ، عملکرد دولت وقت در خالی کردن خزانه، ورود کالاهای غیر اساسی به جای اساسی، از جمله مشکلات بودند عنوان کرد: رئیسی با دانستن این موضوعات وارد میدان شد.

رئیسی درس مدیریت حاج قاسم را در عمل اجرا کرد

این استاد دانشگاه تصریح کرد: فتنه بنزینی آبان 98 به گونه‌ای بود که دشمن به براندازی نظام جمهوری اسلامی امیدوار شده بود، این شرایط در سال 1401 هم به گونه‌ای شدیدتر تکرار شد و رئیسی همه اینها را می‌دانست و آگاهانه احساس مسئولیت کرد.

او افزود: دو نگاه وجود داشت، نخست اینکه رئیسی ذخیره انقلاب است و باید در قوه قضائیه بماند ولی دومین نگاه این بود که باید برای حل مشکلات وارد عرصه اجرایی شد؛ درس مدیریت حاج قاسم اینجا خود را نشان داد که در تهدیدات، فرصت‌های بیشتری نهفته است.

عملیات وعده صادق به خاطر همسویی دیپلماسی و میدان بود

الله کرم گفت: در زمان شهادت حاج قاسم، راهبرد دفاع فعال در میدان داشتیم ولی دیپلماسی ما با میدان همسو نبود و رویکرد سازش برای توسعه داشتیم اما در این دوره عملیات «وعده صادق» برای تامین امنیت پایدار کشورمان انجام شد و دیپلماسی ما همگام با میدان بود.

دولت رئیسی راهبرد نگاه به شرق را به خوبی اجرایی کرد

این استاد دانشگاه با بیان اینکه شهید رئیسی اصول ژئوپلیتیکی را در قالب راهبرد نگاه به شرق و ارتباط با روسیه و چین، به سیاست ایران وارد کرد افزود: منطق مقاومت نیازمند پشتوانه‌هایی است و چیره‌دستی شهید امیرعبداللهیان با حمایت آیت‌الله رئیسی، موجب رشد چند میلیارد دلاری تعاملات تجاری ایران با شرق شود.

دولت رئیسی در 3 سال شاهکار کرد

او تصریح کرد: ورود به بریکس و پیمان شانگهای، ارتباط با سازمان اقتصادی اوراسیا و قرار گرفتن در دو کریدور بین‌المللی در طول سه سال گذشته شاهکار هستند.

برخی می‌خواستند رئیسی را روی میدان مین ببرند!

الله کرم در بخشی دیگر از صحبت‌های خود اظهار کرد: در مرحله چهارم عملیات آزادسازی خرمشهر، بریده بودیم و به امام گفتیم عملیات باید چند ماه عقب بیفتد ولی ایشان فرمودند باید ادامه بدهید چون موفقیت شما از روز ازل تضمین شده است.

این استاد دانشگاه گفت: شاید برخی می‌خواستند رئیسی را به عنوان ذخیره انقلاب روی میدان مین ببرند، جایی که اولین اشتباه آخرینش هم خواهد بود، و حالا هم شاید در مرحله اول از شهادتش خوشحال شدند.

او تصریح کرد: همان افراد رئیسی را در میدان مین رها کردند ولی دولت سیزدهم با اقداماتی همچون افزایش یارانه‌ها، پایان دادن به بازی دو قطبی‌سازی، احیای صندوق ذخیره ارزی، راه‌اندازی هزاران کارخانه و واحد تولیدی ورشکسته و کاهش بیکاری و کاهش روند رشد نقدینگی، از این مسئله عبور کرد.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها