مشاهده خبر

شنبه 8 اردیبهشت 1403

«جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی

مجری «جهان آرا» با اشاره به اینکه این برنامه نظرات مختلف مهمانان و کارشناسانش را به قضاوت مخاطبان برنامه می‌گذارد، عنوان کرد رسانه ملی دیگر تنها بستر گفت‌وگو با مردم نیست.

5

به گزارش روابط عمومی شبکه افق؛ محمدرضا باقری که این روزها اجرای «جهان آرا» را در شبکه افق بر عهده دارد درباره اجرای این برنامه، بیان کرد: «جهان آرا» سعی دارد نظرات و سویه های مختلف یک پدیده را به قضاوت مخاطب بگذارد. لازم است این بستر توسط مجری ایجاد شود تا کارشناس برنامه هم در آرامش بتواند حرف خود را بیان کند و مجری البته بتواند تناقضات احتمالی مهمان را هم نمایش دهد.

وی اضافه کرد: در عین حال مجری باید بتواند در بحث پیش‌برنده باشد و نه اینکه سدی در مقابل گفت‌وگو ایجاد کند. فکر می کنم اگر بتوانم این فضا را ایجاد کنم، می توانم در اجرای این برنامه که برندی چندین ساله است موفق باشم.

باقری با اشاره به پخش ویژه برنامه‌ای در راستای عملیات موشکی ایران و پرداخت رسانه ها به آن بیان کرد: از شبی که عملیات موشکی ایران علیه صهیونیسم اجرایی شد واکنش‌ها بسیار متفاوت بود؛ عده‌ای در صف ما ایستادند که شاید فکر می‌کردیم طول می‌کشد تا اینها قانع شوند و از آن طرف برخی هم بی خیالی‌هایی نشان دادند که فکر نمی‌کردم اینها بی خیال باشند.

وی اضافه کرد: واکنش‌ها درنهایت قابل پیش بینی نبود. همان شب حدود یک ساعتی پمپ بنزین‌ها شلوغ شد و اینها درصدی از مردم بودند که به نوعی دچار هراس شدند اما صبح همان روز می توانستند، بفهمند آن تعجیل و نگرانی اشتباه بوده است. عده‌ای اینها را تحریک کردند که برداشت اشتباه داشته باشند. من صبح همان روز هم که فرزندم را با سرویس به مدرسه فرستادم، دیدم شرایط مثل همیشه است، سرویس مدرسه هم شلوغ بود و آدم‌ها زندگی روزمره خود را داشتند.

این مجری تلویزیون یادآور شد: مردم دو دسته بودند عده‌ای که احساس غرور داشتند و حتی آن شب را از این حس نخوابیده بودند تا ببینند چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. عده‌ای هم بودند که اصلاً کاری نداشتند و یا شاید حتی نمی‌دانستند چه شده است که اتفاقاً این هم از یک حیث قابل افتخار است که آنقدر همه چیز به درستی پیش رفت که برخی هموطنان اصلاً متوجه ماجرا نشدند. این اتفاق نشان می‌دهد افکار عمومی برایش حل شده است که مسؤولان کار خود را انجام می‌دهند. این برخلاف آن چیزی بود که در سرزمین‌های اشغالی رخ داد چون خبرهایی مبنی بر رفتن به پناهگاه و التهاب در آنجا وجود داشت.

وی درباره عملکرد رسانه در این فضا و نقش آن چه در ایران و چه جهان بیان کرد: این میان اقشاری هستند که هنوز باید با آنها صحبت شود و وظیفه رسانه در این فضا این است که شفاف سازی کند و بگوید که ما حمله نکردیم بلکه پاسخ دادیم و آن هم پاسخ یکی از جنایت هایشان را دادیم. تلویزیون البته در این چند وقت این کار را انجام داد. اما این رسانه دیگر تنها بستر گفت‌وگو با مردم نیست و شبکه های اجتماعی و دیگر شبکه ها نیز باید پای کار باشند.

این مجری تلویزیون اضافه کرد: اگر به طور مثال پلتفرم ها ادعا می کنند مخاطب دارند که البته دارند باید به میدان بیایند. پلتفرم ها وظیفه شان فقط ساخت سریال نیست و اتفاقا اینجور مواقع آنها هم باید پای کار باشند. اگر اینفلوئنسری در بستر آرامش این کشور کار می کند و کسب درآمد دارد که حقش هم است او هم باید در این موارد به کمک بیاید. دفاع از خاک مساله ای است که به همه مرتبط است و اگر خدایی نکرده تجاوزی به این خاک صورت بگیرد از آدم ها نمی پرسند که گرایش سیاسی آنها چیست؟

وی در پایان درباره برنامه سازی‌های تلویزیون و رویکرد آن نیز بیان کرد: تلویزیون متعلق به همه است و متعلق به یک قشر خاصی نیست. همانقدر که ممکن است این تقسیم بندی خیلی مسخره باشد که یک شبکه تلویزیونی فقط برای زنان یا مردان است همین قدر هم تلویزیون باید در برنامه هایش همه سلیقه ها و گروه ها را در نظر بگیرد.

انتهی پیام/

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها