مشاهده خبر

شنبه 19 اسفند 1402

رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع

مجموعه‌ای از مستند‌های تک قسمتی یا مجموعه مستند متنوع همزمان با فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی در این هفته از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مجموعه‌ای از مستند‌های تک قسمتی یا مجموعه مستند متنوع همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی در این هفته از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

«رهبران استقلال» مجموعه‌ای هشت قسمتی که هر قسمت از آن به یکی از رهبران بزرگ ضد استعماری جهان و مبارزات آنها برای استقلال طلبی می پردازد. تهیه کننده و کارگردان این مجموعه وحید فرجی است. دو قسمت پایانی این مجموعه مستند شنبه  و یکشنبه ساعت ۲۱ از قاب شبکه افق سیما پخش می‌شود.

«گنج‌نامه» قسمت پنجم از مجموعه مستند «همت» به تهیه‌کنندگی امیرحسین نورزوی است که روایتی از شکل‌گیری معاونت علمی ریاست جمهوری و جذب جمع زیادی از نخبگان کشور است که زمینه را برای فعالیت گسترده شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم کرده است. در این مستند به نقش مهم و مؤثر رهبر معظم انقلاب در شکل‌گیری این معاونت نیز پرداخته‌شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند این مستند را یکشنبه ساعت ۲۲ از قاب افق سیما به تماشا بنشینند.

 مجموعه مستند «پازل» یکی دیگر از تولیدات شبکه افق است که توسط گروه مستند این شبکه تولید شده است. مستند «پازل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی روح‌الله رحیمی تولید شده و در هر قسمت به بیان دستاوردهای علمی، فناوری و صنعتی کشور در تمام حوزه‌ها می‌پردازد. علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه مستند را شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱:۳۰ بامداد، ۵:۳۰ صبح و ۱۳ ظهراز قاب افق سیما به تماشا کنند.

مستند «چشم به راه»، مجموعه مستند «چشم به راه» روایت متفاوتی از مادرانی که سال هاست منتظر بازگشت فرزندان خود هستند. این مستند پنج قسمتی پرتره ای از مادران شهدای مفقودالاثر و مادران شهدایی است که در اسارت بودند. مستند «چشم به راه» از سه‌شنبه ۲۲ اسفند ماه ساعت ۲:۳۰ بامداد به روی آنتن شبکه افق می‌رود.

مستند «سرزمین ستاره‌ها» یک مجموعه مستند سفرنامه قرآنی است. راویان این مجموعه ضمن سفر به شهرهای مختلف ایران از مناطق تاریخی طبیعی، فرهنگی و گردشگری آن منطقه بازدید می‌کنند و در طی ایرانگردی خودشان با گویش‌های مختلف آشنا می‌شوند و جلسات قرآنی خانگی متفاوتی را به تصویر می‌کشند. مستند «سرزمین ستاره‌ها» کاری از گروه مستند شبکه افق از سه‌شنبه ۲۲ اسفندماه ساعت ۲۱:۳۰ و تکرار روز بعد ساعت ۱۳ به روی آنتن افق سیما می‌رود.

مستند «آستین خالی»، اثر روایتی از شهید حاج حسین خرازی از زبان دوستان و هم‌رزمان کمتر دیده شده‌اش مثل بیسیم‌چی‌ها و رانندگان و کسانی که ارتباط نزدیکی با شهید خرازی داشته‌اند، است. حاج حسین فرمانده‌ای منحصربه ‌فرد است که به الگویی برای هم ‌رزمانش تبدیل شده بود. او که فرمانده لشکر امام حسین(ع) بود، با رشادت‌های خود و هم‌رزمانش کاری کرد که این لشکر با نام لشکر خط ‌شکن شناخته شود.

علاقه‌مندان می‌توانند مستند «آستین خالی» را چهارشنبه این هفته ساعت ۱۴:۳۰ از قاب شبکه افق سیما تماشا کنند.

مجموعه مستند سه قسمتی «گنج شایگان» از دیگر مستندهای آماده شده شبکه افق است که در هر یک از قسمت‌ها به یکی از ظرفیت‌های اقتصادی کشور می‌پردازد. این مجموعه مستند چهارشنبه، پنجشنبه این هفته و شنبه هفته آینده ساعت 10 صبح به روی آنتن خواهد رفت.

 

منبع: خبرگزاری فارس

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها