مشاهده خبر

پنج شنبه 17 اسفند 1402

رقابت در رخداد تاریخی

برنامه رخداد، مسابقه‌ای است که با کنکاش پیرامون موضوعات سیاسی ــ تاریخی معاصر کشورمان با حفظ ارزش‌های بومی، ایرانی ــ اسلامی و مطرح‌ کردن نمادهای فرهنگ اصیل ایرانی، دستخوش زرق‌ و برق‌های برخی از آثار به شیوه و سبک غربی نشده و به‌ عنوان یک مسابقه تمام‌ ایرانی نشان از فضا وفرهنگ ایرانی ــ اسلامی دارد.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، برنامه رخداد، مسابقه‌ای است که با کنکاش پیرامون موضوعات سیاسی ــ تاریخی معاصر کشورمان با شرکت دو گروه برگزار می‌شود و شامل چند بخش است که حاضرین در این مسابقه تلاش می‌کنند و موظف هستند که در پاسخ به سؤال‌های مجری این برنامه که در بخش‌های مختلف از آنها می‌شود جواب صحیح را در مدت‌ زمان تعیین‌ شده اعلام کنند.

تفاوت‌ مسابقه رخداد نسبت به سایر مسابقه‌هایی که از سایر شبکه‌های تلویزیونی پخش می‌شود این‌ است که این مسابقه با حفظ ارزش‌های بومی، ایرانی ــ اسلامی و مطرح‌ کردن نمادهای فرهنگ اصیل ایرانی، دستخوش زرق‌ و برق‌های برخی از آثار به شیوه و سبک غربی نشده و به‌ عنوان یک مسابقه تمام‌ ایرانی با همان فضای بومی و تمام‌ سنتی‌اش نشان از فضا وفرهنگ ایرانی ــ اسلامی دارد.

دراین مسابقه سعی شده که از گروه‌های خانواده بهره گرفته شود و مهمانان مسابقه رخداد که در دو گروه به‌عنوان شرکت‌کننده به سؤال‌های سیاسی ــ تاریخی پاسخ می‌دهند در قالب یک خانواده هستند و لذا باید دانش و اطلاعات بسیار خوبی از موضوعات و مسائل سیاسی، تاریخی و اجتماعی معاصر ایران داشته باشند.

همچنین در مسابقه رخداد شبکه افق به‌‌ غیرازبخش‌های متنوع و جذاب، بخش ویژه‌ای هم در رابطه با انتخابات در نظر گرفته شده است که از میان گروه‌های شرکت‌ کننده یک نفر به‌عنوان نامزد انتخابات مجلس از هر گروه پشت تریبون انتخابات قرار می‌گیرد و در زمان تعیین‌ شده به برنامه‌های انتخاباتی‌اش در موضوع مورد نظر که از قبل اعلام می‌کند می‌پردازد که یکی از بخش‌های جذاب و دیدنی این مسابقه به‌شمار می‌رود.

 

مسابقه‌ای با محوریت تاریخ معاصر

وهاب عالمی، تهیه‌کننده رخداد درباره این فصل از برنامه، گفت: در حال‌ حاضر فصل سوم این مسابقه در حال پخش از شبکه افق است و یک مسابقه تاریخی ــ سیاسی با محوریت تاریخ معاصر کشورمان به‌ ویژه تاریخ انقلاب اسلامی است و سعی کرده‌ایم که این برنامه براساس استانداردهای لازم ساخته شود از جمله هیجان و اتفاقات خاص که مخاطبان به ‌خوبی بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

وی ادامه داد: آیتم‌های برنامه هم بخش‌های متنوعی را شامل می‌شود. یک بخش از سؤالات را داریم که گزینه‌ای یک‌ جوابی و دو جوابی است و چهارجوابی هم هست و یک بخش هم گزینه‌هایی است که شرکت‌ کننده باید به‌سرعت جواب بدهد. گزینه‌های سرعتی و آیتم‌های بعدی هم شامل بازی‌های رایانه‌ای است که قراراست به این برنامه اضافه شود، امیدواریم از قسمت‌های بعدی در این مسابقه گنجانده خواهد شد. همچنین بازی‌های میدانی مثل جورچین حروف، بازی جدول، بازی دریچه و بازی با حروف‌ سه‌ بعدی و حجم‌ دار و درواقع کلمه‌سازی با حروف‌.

 

فضای صمیمی و خانوادگی

عالمی افزود: با تلاش عوامل برنامه سعی کرده‌ایم فضای حاکم بر مسابقه صمیمی و خودمانی باشد. آقای فرهاد جم هم به‌ عنوان مجری این مسابقه صمیمی را اجرا می‌کند تا فضای محبت و مهربانی علی‌ رغم حالت رقابتی در این برنامه شکل بگیرد، چرا که ما هدف‌مان در مسابقه این است که خانواده‌ها حضور داشته باشند؛ مثل پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ، بچه‌ها، همکاران و دوستان یک نهاد یا اداره، بچه‌های دانشجو که باهم همکلاسی هستند. تلاش ما این بود که مسابقه ازحالت خشک خارج شود و فضای صمیمی داشته باشد که الحمدلله این اتفاق افتاد.

 

۵۲ قسمت با فصل سوم

این تهیه‌کننده عنوان کرد: فصل سوم مسابقه رخداد از شبکه افق در حال پخش است و ما در حال‌ حاضر روزانه ضبط برنامه داریم و این فصل در۵۲ قسمت ۵۵ دقیقه‌ای تولید می‌شود. مجری مسابقه هم تا پایان کار همچنان فرهاد جم خواهد بود، چرا که آقای جم فقط مجری نیست، بلکه یک شخص توانمند و با معلومات ‌در عرصه‌های مختلف سیاسی‌-تاریخی است که با همه وجودهم این برنامه را اجرا می‌کند.

 

تلاش برای پرمخاطب شدن

عالمی توضیح می‌دهد: درخصوص فضا و دکور برنامه باید بگویم ایده‌های زیادی در این مورد برای این مسابقه داشتیم اما با توجه به زمان بسیار کمی که در اختیارمان بود و باید برنامه هر چه‌ زودتر به آنتن می‌رسید بسیاری از آن طرح‌ها و ایده‌ها را نتوانستیم انجام دهیم. همه کارهای پس‌تولید و ضبط برنامه اکنون همزمان با هم درحال انجام است. تلاش می‌کنیم در روند تولید ضمن رفع کاستی‌ها و نقص‌ها، اصلاحات را انجام دهیم تا مسابقه رخداد برنامه پرمخاطبی شود.

 

منبع: روزنامه جام جم

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها