مشاهده خبر

دو شنبه 23 بهمن 1402

فرهاد جم مجری مسابقه شبکه افق شد/ جناح‌بندی سیاسی نداریم

تهیه کننده مسابقه «رخداد» با اشاره به شروع فصل جدید این برنامه از شبکه افق درباره حضور فرهاد جم در برنامه توضیحاتی ارایه داد.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، میر وهاب الدین عالمی تهیه کننده مسابقه «رخداد ۳» درباره این برنامه و تغییر مجری آن در فصل جدید، بیان کرد: تاکنون ۲ مجری مختلف در مسابقه «رخداد» شامل محمدرضا شهبازی و محسن قره شیخ لو اجرای برنامه را برعهده داشتند و در حال حاضر هم فرهاد جم به عنوان مجری برنامه مسابقه تلویزیونی «رخداد» در حال اجرای این برنامه است.

عالمی ادامه داد: طبیعتاً زمانی که گروه تولید برنامه ساز تغییر می‌کنند، تیم عوامل برنامه نیز تغییراتی خواهند داشت، این تغییرات به دلیل مشغله تیم قبلی مسابقه بود که امکان اجرای این پروژه در فصل جدید برایشان مهیا نبود. به همین دلیل در سری جدید، ما در خدمت مردم هستیم و امیدواریم برنامه همچون سری‌های قبل با استقبال مردم روبه‌رو شود.

تهیه کننده مسابقه «رخداد» درباره رویکرد برنامه که در برخی قسمت ها نگاهی یک جانبه گر داشته است، توضیح داد: در سری جدید برنامه، سوالات یک جانبه کار نشده است، سیاست کلی برنامه «رخداد» تمرکز بر انقلاب اسلامی ایران است و اگر بخواهیم تقسیم بندی کنیم رویکرد ما علیه گروه هایی است که مخالف انقلاب اسلامی هستند و عده ای که هم عقیده و موافق جمهوری اسلامی ایران هستند نیز برنامه با آنها همسو است.

وی افزود: در این برنامه سعی شده است جناح بندی سیاسی صورت نگیرد و سوالات برنامه بر اساس اسناد و مدارک تاریخی و حول انقلاب اسلامی طرح می‌شود. برخی مدعی بودند که رویکرد برنامه سیاسی بوده است اما من معتقدم این برنامه هیچ رویکرد سیاسی جناحی در پیش نداشته و نخواهد داشت؛ برای ما جناح الف یا ب فرقی نمی‌کند.
 

تهیه کننده مسابقه «رخداد» با اشاره به قسمت‌های ضبط شده برنامه، گفت: این مسابقه با ۵۷ قسمت روی آنتن شبکه افق سیما می‌رود، تقریباً هر قسمت از این برنامه ۵۵ دقیقه از کنداکتور افق سیما را به خود اختصاص داده است.

عالمی با اشاره به چرایی انتخاب فرهاد جم برای اجرای این برنامه، بیان کرد: گزینه انتخاب فرهاد جم به عنوان مجری این سری از مسابقه «رخداد» از همان ابتدا بنا بر تاکید بنده و کارگردان و سایر دوستان برنامه شکل گرفت. با توجه به اینکه آقای جم علاوه بر سابقه بازیگری، در برنامه هایی با محوریت مسابقه سابقه فعالیت و اجرای درخشانی دارد، اجرای او دقیقاً مطابق همان چیزی است که مد نظر ما بود چون به دنبال ایجاد فضایی جذاب در برنامه هستیم.

تهیه کننده مسابقه «رخداد» درباره محوریت برنامه و تغییرات ایجاد شده، توضیح داد: این برنامه یک مسابقه تاریخی- سیاسی است و محوریت سوالات ما تاریخ معاصر است که روی مقطع زمانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به این لحظه تمرکز دارد. انتخاب داوطلبان شرکت کننده در مسابقه بر اساس این نکته بود که تا حدی با یکدیگر آشنایی داشته باشند و سعی کردیم از فرم کلاسیک معمول مسابقات تلویزیونی خارج شده و فضایی نزدیک و صمیمی ایجاد کنیم.

وی در پایان با اشاره به در پیش بودن انتخابات گفت: با توجه به اینکه در ۱۱ اسفند ماه سال جاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را در پیش داریم، رویکرد برنامه بر اساس سوالات انتخاباتی است و محوریت تاریخ معاصر با انتخابات، محور اصلی برنامه است. شاید ما هم بتوانیم قدم کوچکی در بحث مشارکت در انتخابات برداریم تا با اطلاع رسانی دقیق اهمیت رای هر نفر را برای مردم تبیین کنیم و انتخابات مطلوب و خوبی را داشته باشیم.

 

 

منبع: خبرگزاری مهر

آخرین اخبار

روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها