مشاهده خبر

چهار شنبه 18 بهمن 1402

ورزش هم یک نوع ارزش است

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» چهارشنبه این هفته با موضوع ورزش و سیاست و مسئله جنگ غزه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط زنده اینترنتی با پیتر فورد – سفیر سابق انگلیس در سوریه – برقرار شد.

او در گفت‌وگو با سید حسین حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: ضمانتی بابت آتش‌بس و تعهدات اسرائیل وجود ندارد و حماس هم حرفش همین است.

فورد خاطرنشان کرد: منافع مقاومت و حماس باید در مذاکره و آتش‌بس دیده شود البته هر دو گروه درگیر به برقراری آتش‌بس نیاز دارند.

سفیر سابق انگلیس در سوریه گفت: چارچوب اصلی آتش‌بس، مبادله اسرا است بنابراین اگر نحوه آن مشخص نشود، اتفاقی نخواهد افتاد.

به گفته او، حماس به اسرائیل اعتماد ندارد به همین دلیل با قطر گفت‌وگو می‌کند و از کشورهای دیگری همچون روسیه خواسته است این آتش‌بس را ضمانت کنند.

در ادامه حجت‌الاسلام محمد علی پور متقی - فعال فرهنگی و ورزشی – در استودیو حضور یافت.

ورزش ارزشی یا ارزش‌های ورزشی؟

او با بیان اینکه از ورزش می‌توان برای انتقال ارزش‌ها استفاده کرد و البته خود ورزش یک نوع ارزش است اظهار کرد: در جام جهانی اخیر، مسئولان و مردم ما به این نکته پی بردند که یک جامعه می‌تواند با ورزش، المان‌های فرهنگی و ارزش‌های خود را به جهان نشان دهد؛ در همین مسابقات جام ملت‌های آسیا هم این مسئله به عینه دیده شد.

دیپلماسی ورزشی ما ضعیف است

متقی عنوان کرد: فوتبالیست تیم ملی در یک لحظه مسئله خلیج فارس را مطرح کرد و بازخودهای سریعی در سطح بین‌المللی داشت در حالیکه بارها عنوان جعلی این خلیج را خودشان مطرح کردند و گفتند ورزش، سیاسی نیست.

به گفته او، در ماجرای جنگ اوکراین هم روسیه را از همه مجامع ورزشی کنار گذاشتند، اگر ورزش سیاسی نیست چرا ورزشکاران روس باید از این مسئله آسیب ببینند؟

این فعال فرهنگی و ورزشی خاطرنشان کرد: با یک دیپلماسی ورزشی مناسب می‌توان همه این توطئه‌ها را خنثی کرد، چیزی که در این زمینه عملکرد ضعیفی داشتیم.

پس از آن بخش اخبار غزه پخش شد و سپس گزارشی اختصاصی از غزه روی آنتن رفت.

تجربه ایرانی‌های ساکن قطر از تغییر فضای طرفداری از تیم ملی

در ادامه حسینی مجری به افق فلسطینی بخش نهایی گفت‌وگو با متقی را آغاز کرد؛ این فعال فرهنگی و ورزشی با بیان اینکه ایرانی‌های مقیم قطر به ما می‌گفتند موقع جام جهانی، قبل از ورود به ورزشگاه دلهره داشتیم که آیا از تیم ملی طرفداری کنیم یا نه گفت: ولی در جام ملت‌ها، فضا تغییر کرده و همه به نوعی حمایت خود را از تیم ملی ابراز می‌کنند.

او خاطرنشان کرد: به یقین اعضای تیم ملی هم بار مثبت این حمایت‌ها را دریافت کردند و بازی‌های آنها تاکنون نشان‌دهنده تاثیر این طرفداری‌هاست.

آخرین اخبار

حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها