مشاهده خبر

یک شنبه 15 بهمن 1402

18 درصد مدارس ایران نیازمند بازسازی یا مقاوم‌سازی هستند

مجله خبری «فرامتن» شنبه 14 بهمن با موضوع فعالیت‌های مختلف سازمان نوسازی مدارس روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

 در این برنامه و با حضور حمیدرضا خان محمدی (معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور) به فعالیت‌های این سازمان پرداخته شد.

او با بیان اینکه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایران در سال 1354 تاسیس شده است اظهار کرد: مأموریت این سازمان در عنوانش گنجانده شده که شامل احداث و نوسازی می‌شود.

خان محمدی افزود: در آغاز بیشتر فعالیت‌های این سازمان به مکان‌یابی و ساخت مدارس معطوف بود و حتی تجهیز مدرسه‌ها هم جزء وظایف آن به شمار می‌رود.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه 20 درصد مدارس کشور فرسوده هستند گفت: از 104 هزار کلاس درسی که نیاز به مقاوم‌سازی یا تخریب و بازسازی دارند، 30 درصد نیاز به تخریب دارند و بقیه، باید مقاوم‌سازی شوند که به معنای حفظ سازه و اجرای عملیات عمرانی است.

او تصریح کرد: بیش از 70 هزار کلاس درس در ایران نیازمند مقاوم‌سازی هستند ولی مدارسی که نا ایمن هستند، به سرعت تخلیه شده و دانش‌آموزان در شیفت مخالف مدارس تک نوبته مشغول به تحصیل می‌شوند.

خان محمدی با بیان اینکه در گذشته 65 درصد مدارس ایران نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی داشتند گفت: در حال حاضر این رقم به 18.1 رسیده که مقاوم‌سازی یا نوسازی 4 هزار کلاس درس در همین دولت انجام شده است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس خاطرنشان کرد: نوسازی مدارس یک ضرورت دیگر هم دارد چون در مواقع بحرانی مثل سیل یا زلزله، این مدارس هستند که به عنوان پایگاه‌های امدادرسانی یا استقرار مردم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی گفت: هم اکنون 8 هزار پروژه نوسازی یا مقاوم‌سازی در سراسر کشور در دست اقدام است که بخشی از آنها شامل تخریب و بازسازی است.

خان محمدی به اهداف پیش‌بینی شده در برنامه ششم برای نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس اشاره و ابراز کرد: تحریم‌ها سبب شد بخشی از منابعی که برای این کار در نظر گرفته شده بود تامین نشود البته خیرین پای ثابت کار بودند و کمک‌های زیادی داشتند.

مخاطبان شبکه افق می‌توانند پیشنهاد، انتقاد و هرگونه مسئله‌ای در مورد این برنامه را از طریق سامانه پیامکی 100076 ارسال کنند.

فرامتن را می‌توانید از طریق شناسه @faramatn_ir در پیام‌رسان‌های «بله» و «روبیکا» دنبال کنید.

آخرین اخبار

رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها