مشاهده خبر

جمعه 6 بهمن 1402

زنان، پیشران پیشرف کشور

مجله خبری «فرامتن» با موضوع زنان و مسئله خانواده در ایران، چهارشنبه 4 بهمن ماه روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، به قیمت ارز به خصوص دلار اشاره شد و همچنین وعده‌های همیشگی مسئولان راجع به کنترل بازار ارز که هیچ وقت محقق نشده و قیمت ارز همیشه روند افزایشی داشته است.

در میز سیاسی و اقتصادی هم به مسئله زنان و خانواده در ایران پرداخته شد؛ شمیم علیزاده در این بخش به گفت‌وگو با مریم اردبیلی (پژوهشگر حوزه زنان و خانواده) نشست.

این محقق با بیان اینکه وقتی حرف از مردانگی زده می‌شود به معنای افول زنانگی نخواهد بود و عکس این قضیه هم صدق می‌کند گفت: در واقع زن و مرد، هم افزای هم و معانی‌ای هستند که در کنار هم رشد می‌کنند و معنی می‌یابند.

او خاطرنشان کرد: اندیشه برتر را رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند که زن و مرد در کنار هم موفق هستند، نه در کلیشه‌های سنتی و نه در کلیشه‌های مدرن فرو نمی‌روند که بخواهند زن و مرد را در طول هم یا مقابل هم قرار دهند و این نگاه، کاملا قرآنی و الهی است.

این پژوهشگر حوزه زنان و خانواده با بیان اینکه در داستان کربلا هم امام حسین(ع) می‌دانستند به کجا می‌روند و چه اتفاقی می‌افتد گفت: در عین حال ایشان عزم جدی داشتند و زنان و کودکان را هم با خود بردند، حضرت محمد(ص) نیز در قضیه مباهله، حضرت زهرا(س) را به همراه بردند و در مجموع سیره ائمه اطهار(ع) اینگونه نبود که در نقاط حساس و دشوار، زنان را بگذارند و ماجرا را مردانه کنند.

او به پیام‌رسانی حضرت زینب(س) از ماجرای کربلا اشاره و ابراز کرد: اگر این بانوی بزرگوار نبودند، روایت جمیل و زیبایی را از عاشورا نداشتیم.

اردبیلی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب، زنان را پیشران پیشرفت کشور توصیف کرده‌اند گفت: اگر آن همراهی و همگامی زنان با مردان را در نظر داشته باشیم، به این رویکرد خواهیم رسید.

مخاطبان شبکه افق می‌توانند پیشنهاد، انتقاد و هرگونه مسئله‌ای در مورد این برنامه را از طریق سامانه پیامکی 100076 ارسال کنند.

فرامتن را می‌توانید از طریق شناسه @faramatn_ir در پیام‌رسان‌های «بله» و «روبیکا» دنبال کنید.

آخرین اخبار

شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها