مشاهده خبر

جمعه 17 آذر 1402

عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد

سخنگوی ستاد انتخابات گفت: از نمایندگان فعلی مجلس ۵ نماینده عدم احراز و ۲۹ نماینده عدم تایید هستند که در مراحل ابتدایی فرآیند‌های بررسی است.

1

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز سه‌شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه به آخرین خبرهای مربوط به انتخابات مجلس و خبرگان پرداخته شد که از جمله آن‌ها به این خبرها اشاره شد: نظارت بر هزینه‌های انتخابات کاندیداها، تامین فیبرنوری شعب انتخابات، آمادگی برای انتخابات الکترونیکی در تمامی، حوزه‌های انتخاباتی بیشتر از دو کرسی.

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع فعالیت موسسه تعالی که در زمینه آموزش معارف اسلامی فعالیت می‌کنند. و با حضور حسین فاطمی، مدیرعامل این موسسه به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: فعالیت‌های موسسه ما در قالب‌های مختلف برگزار می‌شود و آموزش‌های معارف اسلامی با سازوکار جدید به مردم تقدیم می‌شود و تلاش می‌کنیم به افراد معارف اصیل اسلامی برنامه‌های عملی ارایه می‌شود.

در بخش میز سیاسی و اقتصادی این برنامه به موضوع روند انتخابات مجلس و شورای نگهبان و با حضور محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: بعد از ثبت نام نهایی در انتخابات، هیئت‌های اجرایی شکل گرفته و گام اول صلاحیت‌ها آغاز می‌شود. در این مرحله از پنج دستگاه شامل اطلاعات، اطلاعات سپاه، فراجا، قوه قضاییه و ثبت احوال استعلام می‌کند.

اسلامی افزود: هئیت اجرایی شامل سه عضو اداری (فرماندار، رییس ثبت احوال و دادستان) و هشت عضو معتمد مردمی هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات گفت: پرونده هر داوطلب تشکیل و استعلام آمده از پنج دستگاه جمع آوری می‌شود، سپس بررسی محلی صورت می‌گیرد و بررسی صلاحیت در هیئت اجرایی بررسی می‌شود.

وی گفت: اگر داوطلبی به صلاحیت خود اعتراض داشته باشد می‌تواند ابتدا به هیئت اجرایی و اگر قانع نشود به شورای نگهبان اعتراض کند.

اسلامی افزود: مجموعا هشت دستگاه مسئولیت تایید صلاحیت را انجام می‌دهند.

سخنگوی ستاد انتخابات گفت: حدود ۱۷ هزار و پانصد نفر تأیید صلاحیت شده‌اند و  ۷۵ درصد از متقاضیان تایید صلاحیت شده‌اند و مابقی یا تایید صلاحیت نشده‌اند یا صلاحیت آنان احراز نشده است.

وی گفت: از نمایندگان فعلی مجلس ۵ نماینده عدم احراز و ۲۹ نماینده عدم تایید هستند که در مراحل ابتدایی فرآیند‌های بررسی است.

اسلامی افزود: براساس قانون باید یک سامانه شفاف مالی برای همه داوطلبان وجود داشته باشد که نظارتی بر فرایند مالی آنان و بودجه‌های تبلیغاتی آنان دارد و طبق اعلام حسابی که از سوی داوطلبان انجام شده است، منابع مالی و مخارج آن در سامانه ثبت و ضبط و بررسی می‌شود.

سخنگوی ستاد انتخابات گفت: طبق قانون فقط ۲۰ درصد از سقف منابع مالی که داوطلبان مجلس، می‌تواند از  شخص حقیقی ایرانی و حزب و گروه‌های سیاسی دارای پروانه تامین شود.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها