مشاهده خبر

جمعه 26 آبان 1402

تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس

یک متخصص طب سنتی گفت: حکما معتقدند که اگر اضطراب یا استرس دارید هرگز با چنین حالتی به خواب نروید. هر کاری کنید تا استرس شما کم و سپس به خواب بروید. اگر کسی با ترس، استرس یا اضطراب بخوابد، صبح که بیدار شود با چالش جدی از خواب بیدار خواهد شد.

0

یک متخصص طب سنتی گفت: حکما معتقدند که اگر اضطراب یا استرس دارید هرگز با چنین حالتی به خواب نروید. هر کاری کنید تا استرس شما کم و سپس به خواب بروید. اگر کسی با ترس، استرس یا اضطراب بخوابد، صبح که بیدار شود با چالش جدی از خواب بیدار خواهد شد.

برنامه انارستان با موضوع شانه یخ زده و با حضور دکتر معصومه صرافان، پزشک و متخصص طب سنتی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: به باور حکما ریشه بسیاری از بیماری‌ها اعراض نفسانی یا همان حالات روحی است.

صرافان افزود: شانه یخ زده در طب مدرن یعنی التهاب غیر عفونی موجود در مفصل شانه است. شیوع این بیماری در ایران حدود دو تا پنج درصد است اما پس از کرونا افزایش پیدا کرد.

این متخصص طب سنتی گفت: معمولا در شانه یخ زده یک شانه درگیر است و به صورت نادر دو شانه درگیر می‌شود.

وی گفت: اگر این بیماری درمان نشود، به مرور زمان و طولانی مدت ممکن است برطرف شود اما بسیار زمان‌بر و حدود دو تا سه سال است و اذیت کننده می‌شود‌.

صرافان افزود: شانه یخ زده با افزایش سن و معمولا از چهل سالگی شروع می‌شود اما با عدم تحرک شاهد این بیماری در سنین کمتر از چهل سال هم هستیم و شایع‌ترین علت آن عدم تحرک است.

این متخصص طب سنتی گفت: گاهی اوقات بر اساس ضربات میل تصادف این اتفاق می‌افتد و ناشی از اسپاسم عضلات است.

وی گفت: از دیگر دلایل وجود چنین موضوعی، وجود بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت یا تیروئید است.

صرافان افزود: از دیگر دلایل بروز شانه یخ زده وجود اضطراب و استرس در فرد است. حکما معتقدند که اگر اضطراب یا استرس دارید هرگز با چنین حالتی به خواب نروید. هر کاری کنید تا استرس شما کم و سپس به خواب بروید. اگر کسی با ترس، استرس یا اضطراب بخوابد، فردا صبح با چالش جدی از خواب بیدار خواهد شد.

این متخصص طب سنتی گفت: برای درمان چنین مشکلی حتما ابتدا باید توسط پزشک بررسی و مشکلات رایج مانند مشکلات قلبی بررسی و سپس اقدامات دیگر انجام شود.

وی گفت: سبک زندگی غلطی که داریم عامل اصلی ایجاد چنین مشکلاتی است. متاسفانه امروزه به دلیل اینکه مدت زمان زیادی را می‌نشینیم و فشارهای ناشی از نشستن سبب می‌شود تا بدن وارد اسپاسم عضلاتی شود.

صرافان افزود: در کنار راهکارهای درمانی شانه یخ زده که در طب مدرن وجود دارد، بادکش درمانی نیز بسیار موثر است. در کنار آن استفاده از روغن‌های گرم مانند روغن بادام تلخ بسیار کمک‌کننده است.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها