مشاهده خبر

سه شنبه 23 آبان 1402

قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی گفت: تاکنون حدود هشت میلیارد تومان از خانه‌های خالی مالیات وصول شده است زیرا تا کنون سه مرحله حذفیات از گزارش ۵۱۰ هزار خانه وزارت راه و شهرسازی وجود داشته و امروز تبدیل به ۶۴ هزار خانه شده است.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب به این خبرها اشاره شد: رشد ۱.۵ برابری احداث گلخانه در همدان، بهره‌برداری از همراه سرای بیمارستان ۲۹۰ تخت خوابی در تربت حیدریه، آب‌رسانی به ۳۸۸ روستای محروم خراسان رضوی، تکمیل مرکز جامع سلامت شهر شیرینو در کنگان، پویش لبخند احسان به منظور ارائه خدمات دندانپزشکی در کرمان

در بخش بعدی این برنامه و در میز فرهنگ به موضوع موکب‌های بهشت قدس و با حضور سید علی رضوی، مسئول اجتماع مردمی بهشت قدس به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: ما در پویش بهشت قدس به این نتیجه رسیدیم که امروز غزه مسئله یک جهان است، باید یک کنش جدید داشته باشد و مدیوم‌های رسانه‌ای گذشته دیگر کارگشا نیست.

وی افزود: ایده ما در موکب بهشت قدس این بود که برخلاف موکب‌های معمول از آلمان مرتبط استفاده کنیم و طرح قبه الصخره که المان نوآورانه‌ای بود، استفاده شده است.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع مالیات بر خانه‌های خالی و با حضور شاهین مستوفی، مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور پرداخته شد.

وی گفت: قانون مالیات بر خانه‌های خالی از پیش از انقلاب نیز وجود داشت اما به دلیل مشکلات در این قانون برای اجرا وجود داشت، پیاده سازی نمی‌شد. در سال ۹۹ مجلس قانون مالیات بر خانه‌های خالی را تصویب و ابلاغ شد. شناسایی خانه‌های خالی صرفا از طریق سامانه ملی املاک انجام می‌شود و براساس اطلاعات آن سامانه وقتی به سازمان مالیات ارسال می‌شود، خانه‌های خالی شناسایی می‌شوند.

مستوفی افزود: کلیه مالکین موظف هستند به این سامانه مراجعه کرده و وضعیت مالکیت را تعیین کنند. اگر کسانی که در سامانه تعیین تکلیف ملک خود را نکرده باشند، به عنوان خانه خالی شناسایی می‌شوند.

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی گفت: در سال ۱۴۰۱ و بر اساس اطلاعاتی که وزارت راه و شهرسازی به سازمان امور مالیاتی ارائه شد، ۵۱۰ هزار خانه خالی شناسایی و سازمان‌ امور مالیاتی وارد دستور کار شد تا قانون مالیات بر خانه‌های خالی اعمال شود که سیل اعتراضات به سمت سازمان روانه شد.

وی گفت: تاکنون حدود هشت میلیارد تومان از خانه‌های خالی مالیات وصول شده است زیرا تا کنون سه مرحله حذفیات از گزارش  ۵۱۰ هزار خانه وزارت راه و شهرسازی وجود داشته و امروز تبدیل به ۶۴ هزار خانه شده است.

مستوفی افزود: فهرست اطلاعات وزارت راه و شهرسازی برج سوم امسال به دست سازمان امور مالیاتی رسیده و ما مجددا مشغول محاسبات مالیات هستیم که به اطلاع تمامی مالکین خانه‌های خالی خواهد رسید.

آخرین اخبار

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم «جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی بیداری انسانی در دانشگاه‌های برتر آمریکا آقای خاص برای اولین بار در سیمای ملی به آنتن افق رسید مداخله آمریکا در ایران؛ از دوره رضاخانی تا امروز آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟ عملیات وعده صادق و تغییر تاکتیک در جنگ سایه‌ها «به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم مدیر شبکه افق و برنامه وقت سحر در مجلس تقدیر شدند راز فروپاشی سیاسی رژیم صهیونیستی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها