مشاهده خبر

پنج شنبه 18 آبان 1402

مقاومت در جنگ رسانه‌ای هم پیروز میدان است

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: رزمنده‌ای که در حال هدف گرفتن تانک رژیم صهیونیستی است در همان لحظه هم تصویربرداری می‌کند و بعد در اتاق‌های مقاومت این فیلم‌ها تنظیم می شود و به دنیا مخابره می‌شود. این جنگ رسانه‌ایست که اتفاقا مقاومت در آن هم پیروز شده است.

0

برنامه به افق فلسطین، روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد و به آخرین اخبار از غزه و اتفاقات اخیر پرداخته شد.

در گفت‌وگوی نخست دکتر سیدناصر عمادی، پزشک بدون مرز مهمان برنامه بود.

وی گفت:سازمان پزشکان بدون مرز تا الان برای اعزام پزشکان بدون مرز اعلام نکرده است ولی ما درخواستمان را برای اعزام به غزه، اعلام کردیم. ولی فعلا نه صلیب سرخ و نه سازمان پزشکان بدون‌مرز پاسخی نداده‌اند.

عمادی افزود: عدم اعلام سازمان پزشکان بدون مرز ممکن است به چند دلیل باشد، اولا امنیت جانی برای پزشکانی که اعزام می‌شوند مهم است تا پزششک بتواند در سلامت به طبابت بپردازد. دوما گاها موضوعات سیاسی این سازمان را تحت شعاع قرار میدهند، آمریکا و رژیم صهیونیستی بی‌شک فشارهایی را روی این سازمان اعمال میکند و می‌تواند مانعی باشد.

تصور من این است که اگر التهاب جنگ کمتر شود و به سمت آتش بس برود قطعا این سازمان به سمت اعزام پزشکان بدون مرز می‌رود.

وی گفت: در تعریف سازمان پزشکان بدون مرز آمده است که مستقل از سیاست‌ها عمل می‌کند اما متاسفانه گاها تحت تاثیر سیاست‌ها و نفوذهای دولت‌هاست.

در بخش دیگر گفت‌وگو، دکتر جبلی، رئیس سازمان صدا و سیما مهمان برنامه بود.

وی گفت: منتظر خبر خوب آخر جنگ نباشیم، هر روز در کنار فجایعی که در غزه میبینیم خبر خوب این روزها، مقاومت و پایداری مردم و جوانان حماس و جهاد و دیگر گروه ها است.

جبلی گفت: از مقاومت مردم فلسطین باید درس بگیریم که تمام سختی ها و تمام فشارها و دشمنی‌ها و جنایت‌ها را حول محور آزادی وطنشان را تحمل می‌کنند. وقتی هدف واحد و دستیافتنی باشد به نظر من دستیابی به آن هم محقق می‌شود.

 اتفاقی که می‌افتد جنگ رزمندگان مقاومت با تانکهای زرهی رژیم در نوار غزه نیست مهمتر از آن جنگ روایت‌ها و تصاویری است که با تمام سلطه‌ای  که رژیم صهیونیستی و خالقان آن کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا بر روی رسانه های بین المللی دارند و تلاش می‌کنند دیکتاتوری رسانه و یکصدایی رسانه ایجاد کنند اما مقاومت مردم غزه و وحدتی که در هدفشان دارند که آزادی سرزمینشان است باعث شده که تمام این محدودیت‌ها درنوردیده شود.

وی افزود: رزمنده‌ای که در حال هدف گرفتن تانک رژیم صهیونیستی است در همان لحظه هم تصویربرداری می‌کند و بعد در اتاق‌های مقاومت تنظیم می شود و به دنیا مخابره می‌شود. این جنگ رسانه‌ایست که اتفاقا مقاومت در آن هم پیروز شده است. نه فقط در میدان زمینی.

بیژن عبدالکریمی، استاد فلسفه مهمان دیگر برنامه به افق فلسطین بود و در این باره گفت‌وگو کرد.

وی گفت: جنگ غزه نشان داد که در تمدن امروز چه خشونت بنیادینی نهفته است و خشونت وحشت‌انگیز رژیم صهیونیستی و حمایت تمام قد قدرتهای بزرگ جهانی آمربکا، انگلیس و فرانسه از این خشونت لخت و عریان، نشان میدهد که ما با آخرین مراحل متافیزک غربی روبه‌رو هستیم و غرب و قدرتهای بزرگ تمام تاریخ خودش تمام متافیزیک و تمام میراث معنوی خودش را که چهره‌های از ارسطو و افلاطون گرفته تا هگل و کانت که در این سنت داشت را خرج اسرائیل و حمایت از آن کرد به نحو بسیار حیرت انگیزی آبروی این سنت بزرگ را بردند.

عبدالکریمی خاطرنشان کرد: اگر توده ها را بگوییم، بخشی زیادی از آنها هدایتشان دست رسانه‌هاییست که به طور اقماری ما را احاطه کرده اند.  به شدت جامعه ما تب الود است و مردم ما به دلیل فشارهایی که در جامعه هستند تب دارند و بخاطر تبی که دارند گاها حرف‌های نامربوط می‌زنند و جامعه انقلابی باید آنها را درک کند. بخشی از ایرانی‌ها روشنفکران ما هستند ، متاسفانه بخش بزرگی از روشنفکران به دلیل خشم و کینه‌ای که از جمهوری اسلامی و شرایط ایران دارند، از اسرائیل حمایت کردند و بسیار ننگین اند.

 مرتضی روحانی، پژوهشگر مهمان آخر میز گفت‌وگوی برنامه به افق فلسطین بود.

وی گفت: این مقوله که مساله ایران و رژیم صهیونیستی یک مساله‌ژئوپلتیک و مساله ایرانه یک حربه رسانه‌ایست علیه ایران و مساله غزه و فلسطین، مردم باید بیرون از مرزهای این مملکت نگاه کنند یا حتی بیرون از مرزهای اسلامی.

حتما کسانی هستند که در ایران علیه رژیم صهیونیستی صحبت میکنند ولی خب تعداد قابل توجهی از افراد در این مساله صحبت نکردند.

ویی افزود: در تعریف روشنفکر این است که روشنفکر کسی است که بر علیه قدرت است، برعلیه قدرت بودن یکی از المانهای روشنفکری است. روشنفکر از یک جهت تاریخی با نهاد قدرت مخالف کند. اما در ایران روشنفکر چه کاری باید بکند، مشکلش این است که نهاد قدرت دارد ار فلسطین حمایت می‌کند، باید از قدرت مخالفت کند، میتواند از رژیم صهیونیستی حمایت کند ولی نمیتواند اینکار را هم بکند، بنابراین ساکت می‌شود یا برخی مثل دیگر روشنفکرهای داخلی به حمایت از رژیم صهیونیستی میپردازند.

روحانی گفت: مخالفت با جمهوری اسلامی می‌شود معیار و ملاک برخی که به دنبال اغراض و منافع خودشان هستند، مثل استاد دانشکده حقوق که درباره افغانستان، طالبان و سیستان و بلوچستان و غیرهم، نظر می‌دهد ولی وقتی مردم از او می‌خواهند درباره رژیم صهیونیستی نظری بدهد، می‌گوید من اختصاص بین الملل ندارم! مردم ما در ایران برای اینکه با فلسطین همراهی کنند، منتظر شخصی که درگیر اغراض و منافع خودش است، نیستند.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها