مشاهده خبر

سه شنبه 18 مهر 1402

به بن بست رسیدن دکترین تخریب امنیت ایران

یک کارشناس سیاسی گفت: امروز زمین بازی و آشوب و اغتشاشات تغییر کرده است، رژیم صهیونیستی سال گذشته به دنبال تجزیه ایران، حمله به مرزهای کشور، براندازی حاکمیت و تخریب امنیت ایران بود اما امروز می بینیم که هیمنه پوشالی این رژیم به کلی فروپاشیده شده است.

0

برنامه وارونگی با موضوعات اجتماعی و سیاسی و پاسخگویی به شبهات سیاسی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه به خبرهای جعلی منتشر شده در 24 ساعت گذشته پرداخته شد: علت حضور اورژانس در یک مدرسه دخترانه، هزینه جنگ حماس علیه اسرائیل توسط ایران پرداخته شده، بمب گذاری در یک درمانگاه در بوشهر! 

در بخش شبهات به موضوع طوفان الاقصی (عزاداران شیطان) و با حضور سعید آجرلو، کارشناس مسائل سیاسی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: این عملیات موفقیت آمیز، رژیم صهیونیستی را بیش از همیشه تحقیر کرد و به تعبیری می توان گفت این عملیات انتقام 70-80 ساله مقاومت و فلسطینیان از رژیم اشغالگر بود.

آجرلو درباره ایده و مبنای اندیشه مقاومت گفت: اگر تاریخ مبارزات فلسطین و اتفاقات افتاده را مرور کنیم، همواره دو  ایده در کنار هم و موازی با هم قرار داشت، یکی ایده سازش و تشکیل دو دولت و یکی مقاومت و مبارزه با رژیم صهیونیستی بود. ایده سازش تقریبا شکست خورده است به این دلیل که از درون این ایده هیچ منفعت و حاصلی برای فلسطینیان بیرون نیامده است و اساسا اسرائیل به هیچ کدام از تعهدات بین المللی و پیمان هایی که قرار بوده دو دلت تشکیل بدهد، پایبند نبوده است.

این کارشناس سیاسی گفت: یک نظرسنجی در ماه مارس در غزه و کرانه باختری انجام شد، در این نظرسنجی، 84 درصد مردم بر این باور بودند که رژیم صهیونیستی به تعهدات خود پایبند نیست یعنی ایده سازش به نوعی شکست خورده است. اکثریت مرد، تشکیلات خودگردان را برای منافع فلسطین زیانبار می دانند، 77 درصد مردم خواستار استعفای محمود عباس شدند. موافقان راه حل دو دولت از 32 درصد به 27 درصد رسیدند. حدود 90 درصد با اقداماتی که تشکیلات خودگردان در مورد مسلح کردن مردم ممانعت می کنند، مخالفند.

 این نظرسنجی نشان دهنده این است که مردم و افکار عمومی فلسطین مخالف سازش و موافق مقاومت است. فلسفه سیاسی مقاومت می گوید که اسرائیل به تعهداتش پایبند نیست و ما از درون سازش هیچ حاصلی برایمان ایجاد نمی شود. این فلسفه حاکم بر افکار عمومی سرزمین های اشغالی است.

وی افزود: زید آبادی، محمود صادقی و زیباکلام بر این اتفاق نقدهایی داشتند، اولین نکته در پاسخ به این نقدها این است که اساسا چه کسی به اینگونه افراد اجازه داده است که جای ملت فلسطین حرف بزنند. در غزه انتخابات برگزار شد و از درون آن حماس رای آورد . امروز نه تنها در غزه بلکه در کرانه باختری این مساله مقاومت گسترش یافته است. نکته دوم این است که راه حل هایی که ارائه دادند، تماما شکست خورده است. نکته سوم این است که این افراد به اشتباه افکار عمومی مردم کشورهای اسلامی و فلسطین را تفسیر می کنند، کشورهای اسلامی هم با مقاومت همراه هستند و نکته آخر اینکه اینها اساسا رئالیسم مسلط بر روابط بین الملل خصوصا منطقه در مقابل رژیم صهیونیستی را درک نمی کنند. این رژیم هیچ چیزی جز زبان زور نمی فهمد.

آجرلو خاطرنشان کرد: امروز زمین بازی و آشوب و اغتشاشات تغییر کرده است، رژیم صهیونیستی سال گذشته به دنبال تجزیه ایران، حمله به مرزهای کشور، براندازی حاکمیت و تخریب امنیت ایران بود اما امروز می بینیم که هیمنه پوشالی این رژیم به کلی فروپاشیده شده است. مقاومت طی 30 – 40 سال به شدت قوی شده است و تغییر سلاح سنگ به پهپاد به خودی خود نشان دهنده این مساله است.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها