مشاهده خبر

دو شنبه 17 مهر 1402

روایت وارونه از صلح در جایزه صلح نوبل

یک کارشناس سیاسی گفت: در نوبل تا کنون به دو گروه جایزه داده شده است: گروه اول جنایت کاران یا مقامات غربی که سعی شده است نشانه‌های صلح طلبی معرفی شوند، گروه دوم افرادی هستند از داخل نظام‌هایی که با غرب مقابله می‌کنند و با این مقابله موافق نیستند و به عنوان صلح طلب معرفی می‌شوند.

1

برنامه وارونگی با موضوعات اجتماعی و سیاسی و پاسخگویی به شبهات سیاسی روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه به خبرهای جعلی منتشر شده در 24 ساعت گذشته پرداخته شد: برخورد خمپاره به ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، محاصره نیروهای حکومتی در بیمارستان محل بستری آرمیتا گراوند

در بخش شبهات به موضوع اعطای جایزه صلح نوبل به نرگس محمدی و با حضور محمد قادری، کارشناس مسائل سیاسی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: اساسا جایزه دادن در موضوعات این چنینی، معمولا ابزاری است در دستان نظام سلطه برای اینکه انگاره‌های ذهنی خود را در ذهن مخاطبان تثبیت کند. این جوایز در فرایند جنگ‌های شناختی، حقیقت را وارونه روایت کنند.

قادری افزود: در نوبل تا کنون به دو گروه جایزه داده شده است: گروه اول جنایت کاران یا مقامات غربی که سعی شده است نشانه‌های صلح طلبی معرفی شوند، گروه دوم افرادی هستند از داخل نظام‌هایی که با غرب مقابله می‌کنند و با این مقابله موافق نیستند و به عنوان صلح طلب معرفی می‌شوند.

این کارشناس سیاسی گفت: صلح و صلح طلبی معنای واضحی دارد. بر اساس فطرت بشری معنای آن مشخص است یعنی کسی که ضد ظلم است یا ضد تحریم است علاوه بر اینکه برای این موضوع را برای ملت خودش بخواهد نه اینکه علیه ملت خودش تقاضای تحریم کند!

وی گفت: عمق حقارت نظام سلطه در این است که در مواجه با پیشرفت و اعتماد به نفس یک ملت به این مرحله برسد که به امثال نرگس محمدی جایزه بدهند.

قادری افزود: روز به روز از میزان اثر گذاری این رسانه‌های معاند کاسته می‌شوند زیرا دیگر دست آنان رو شده است و برای آنان آبرویی نمانده است. وقتی کسی که به صورت علنی از غرب تقاضای حمله به ایران می‌کند دیگر نمی‌تواند برای مردم حرفی داشته باشد.

این کارشناس سیاسی گفت:خوبی این جریان در این است که خودش، خودش را لو می‌دهد و خودشان دست یکدیگر را رو می‌کنند.

وی در واکنش به تبریک آذر منصوری، رییس جبهه اصلاحات ایران به نرگس محمدی گفت: چرا دوستان اصلاح طلب حاضر نیستند هزینه بدنام شدن در جناح خود را بپردازند اما علیه ملت و کشور خود اقدام نکنند و به نفع منافع ملی صحبت کنند.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها