مشاهده خبر

یک شنبه 9 مهر 1402

لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان

امام جمعه مهاباد گفت: به نظر من باید امت مسلمان دارای یک اتحادیه رسانه‌ای علیه دشمن شود تا بتواند در مقابل جنگ رسانه‌ای دشمن ایستادگی کند.

0

برنامه وارونگی با موضوعات فرهنگی و اجتماعی و پاسخگویی به شبهات روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای جعلی این برنامه که از سوی رسانه‌های معاند منتشر شده است به این خبرها اشاره شد: تیراندازی ماموران ده‌ها نفر در زاهدان زخمی شدند، ماجرای شنیده شدن صدای تیراندازی در سنندج.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع شیطنت رسانه‌ای دشمن برای ایجاد ناامنی در کشور از طریق اختلاف افکنی قومی و مذهبی و با حضور ماموستا عبدالسلام امامی، امام جمعه مهاباد به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: امروزه عاملی که می‌تواند مرزهای ساختگی را در میان امت اسلامی درنوردد و همه را حول یک محور جمع کند، وجود پیامبر گرامی اسلام است. خوشبختانه با ایجاد روابط گسترده میان ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس و اسلامی به موفقیت‌هایی دست یافته‌ایم.

امامی افزود: دشمن به دنبال تخریب و از بین بردن وحدت اسلامی است، به ویژه در ایام وحدت اسلامی و تلاش می‌کند با هجمه‌هایی آن را مورد هدف قرار بدهد.

وی گفت: انسان عالم و زمان شناس در دوراهی‌ها گیر نمی‌کند. وقتی دشمن ما را تشویق می‌کند که ما کاری را انجام بدهیم، باید شک کنیم. دشمنی که هیچ گاه هیچ چیزی جز غارت، بدبختی برای کشورها نداشته است الان خیرخواه ما شده است؟

امام جمعه مهاباد افزود: دشمن از اتحاد و همدلی میان مسلمانان بیزار است و می‌داند هروقت که مسلمانان کنار یکدیگر جمع شدند، علیه آنان اقدام کردند. اگر سابقا شعار این کشورها تفرقه بینداز و حکومت کن بود الان شعار آنان به تفرقه بینداز و نابود کن تبدیل شده است.

وی افزود: ایرانیان با اتحاد و همدلی و همچنین زیر تدابیر رهبر فرزانه توانسته است از مشکلات در امان بماند. دشمن با انجام جنگ ترکیبی به دنبال حذف امنیت ایران بود که نتوانست موفق شود. امروزه دشمن می‌داند که مردم ایران پشت هم هستند و این موضوع آنان را می‌ترساند.

امام جمعه مهاباد گفت: این همه پیشرفت در ایران صورت می‌گیرد و دشمن این موارد را نمی‌بیند اما بر روی نقاط ضعف دست می‌گذارد. به نظر من باید امت مسلمان دارای یک اتحادیه رسانه‌ای علیه دشمن شود تا بتواند در مقابل جنگ رسانه‌ای دشمن ایستادگی کند.

مهمان دیگر این بخش از برنامه علی قادری، کارشناس مسائل سیاسی بود که درباره موضوع برنامه، توضیحاتی را ارائه کرد.

وی گفت: بعد از جنگ جهانی اول دشمن تلاش کرد جغرافیای کشورهای غرب آسیا را به موضوعات مذهبی و قومیتی تبدیل کرد. دشمن با بهرهگیری با تمام رسانه‌هایی که بین مردم دارد، به دنبال ایجاد تفرقه بین مردم ایران است و اختلافات مذهبی دست گذاشته است. از سوی دیگر دشمن تلاش می‌کند که با ایجاد یک جنگ شناختی، امنیت مردم را به خطر بیندازند.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم هم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها