مشاهده خبر

سه شنبه 4 مهر 1402

سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی

یک کارشناس رسانه گفت: دشمن از سکوهای رسانه‌ای به عنوان یک سلاح شناختی استفاده می‌کند و برای اینکه بتوانند به انقلاب آسیب بزنند، از همین سلاح‌های شناختی استفاده می‌کنند.

1

برنامه وارونگی با موضوعات فرهنگی و اجتماعی و پاسخگویی به شبهات روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای جعلی این برنامه که از سوی رسانه‌های معاند منتشر شده است به این خبرها اشاره شد: گفتگوی مستقیم و مذاکره ایران و آمریکا، آلودگی آب دریاچه آزادی با آب چیتگر، دخالت دانشگاه‌های علوم پزشکی در رد صلاحیت کاندیدای نظام پرستاری

در بخش بعدی این برنامه به موضوع شبهات رسانه‌ای حجاب و با حضور محمد جوانی، کارشناس رسانه به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: رسانه‌های بیگانه سال‌ها است که درباره این موضوع به عنوان یک گسل بین مردم تولید محتوا می‌کنند و هر از گاهی در تیتر رسانه‌ها قرار می‌گیرد و رسانه‌های بیگانه ادعا می‌کنند که حکومت به دنبال دریافت پول از مردم در ازای جریمه بدحجابی است.

وی افزود: موضوع حجاب و پافشاری بر روی حجاب، چقدر برای نظام هزینه داشته است. اتفاقات سال پیش نمونه‌ای از این جریان است. انتهای این موضوع زوال خانواده‌ها و از بین رفتن عفت در جامعه است.

جوانی گفت: مقاله‌ای سازمان ناتو منتشر کرد و در آن مقاله، جنگ شناختی را بعد ششم جنگ یاد می‌کنند و نبردی است که در پیچ و تاب ذهن افراد ایجاد می‌شود. در این مقاله به صورت رسمی اعلام می‌کند که در جنگ شناختی، افراد با نفوذ مثل اینفلوئنسرها هستند.

این کارشناس رسانه گفت: دستاورد نهایی کشف حجاب، تشکیل وزارت تنهایی است و الان در غرب به خصوص انگلستان چنین وضعیتی وجود دارد.

مهمان دیگر این برنامه، سیدعلیرضا آل داوود، کارشناس حوزه فضای مجازی و رسانه بود که توضیحاتی پیرامون موضوع برنامه ارائه کرد.

آل داوود گفت: ما در بحث حجاب و عفاف اولین بار نیست که از سوی دشمن مورد هدف قرار گرفته‌ایم و در حال حاضر در یک جنگ روایت قرار داریم. دشمن از سکوهای رسانه‌ای به عنوان یک سلاح شناختی استفاده می‌کند و برای اینکه بتوانند به انقلاب آسیب بزنند، از همین سلاح‌های شناختی استفاده می‌کنند. حتی ما شاهد این بودیم که در اغتشاشات گذشته بسیاری از این پلتفرم‌ها مانند توییتر چقدر از قوانین خود را زیرپا گذاشت و علیه کشور اقدام کرد.

وی گفت: در بحث هشتگ خانم امینی که رباتیک‌ترین هشتگ فضای مجازی شد، دشمن، عفاف و حجاب را به عنوان یک روایت اعلام می‌کند که به واسطه آن جنبش‌های زنانه را در کشور ایجاد کند که اینقدر مردم با آن‌ها همراهی نکردند که مجبور شدند از ربات‌ها برای این کار استفاده کنند.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها