مشاهده خبر

دو شنبه 3 مهر 1402

مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور

سخنگوی انجمن داروسازان ایران گفت: درصد بسیار زیادی از مشکل نقدینگی دارویی فعلی کشور با الزام وزارت بهداشت به بیمارستان‌ها هزینه‌کرد در بخش دارو باشد.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب  24 ساعت گذشته در ایران، به این خبرها پرداخته شد: اهدای 66 هزار جلد کتاب به کتابخانه استان فارس، فرزندآوری 99 خانواده با کمک مرکز درمان نا باروری خراسان شمالی، افتتاح ایستگاه قطار شهری در شهر جدید مهستان، رشد 17 درصدی اهداکنندگان خون بار اولی در خراسان رضوی

در بخش بعدی این برنامه به موضوع دارو و با حضور شهاب‌الدین جنیدی جعفری، عضو هیات مدیره و سخنگوی انجمن داروسازان ایران به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: یارانه دارو مسیر خود را طی می‌کند و تلاش سیاست‌گذاران و مجموعه‌های حمایتی این است که حمایت خود را از دارو انجام دهند، فرصت‌ها و تهدیدهایی را برای کشور خواهد داشت. بحث دارویار یکی از تصمیماتی بود که اگر وزارت بهداشت در زمان خود اختیار نمی‌شد، قطعا می‌توانست مشکلات زیادی رابه همراه داشته باشد.

جعفری گفت: برخی از داروها برای بیماران، پرداخت بسیار بسیار کمی را می‌پردازند برای مثال داروهای دیابت از جمله این داروها است که هزینه‌های بسیار کمی از جیب بیماران پرداخت می‌شود.

وی گفت: یکی از نقدهای ما بر موضوع دارو این است که ما منابع مالی محدود داریم و با توجه به اینکه برخی از بیماران یک بار در کل عمر نیاز داشته باشند، اگر قرار باشد قیمت مناسب برای همه مردم باشد در مواردی که مشکلاتی را ایجاد نمی‌کند، می‌تواند از جیب بیمار برود و مبالغ را در جای دیگر استفاده شود.

عضو هیات مدیره و سخنگوی انجمن داروسازان ایران افزود: سازمان بیمه سلامت تقریبا قول‌های خود را به روز انجام می‌دهد اما تامین اجتماعی در شهریور ماه و اوایل سال به مشکل برخوردیم و منابع مالی آنان تامین نشد و شرکت‌های داروسازی دچار مشکل شدند.

وی افزود: یکی از معضلاتی که هست الزامی است که باید وزارت بهداشت روی بیمارستان‌ها داشته باشد و حجم مطالبات شرکت‌های پخش از بیمارستان‌ها مدت‌ها است که وصول نشده است حتی اگر بیمارستان‌ها را با بیمه تسویه کرده‌اند، اما با شرکت‌های پخش تسویه نشده است. درصد بسیار زیادی از مشکل نقدینگی دارویی فعلی کشور با الزام وزارت بهداشت به بیمارستان‌ها هزینه‌کرد در بخش دارو باشد.

جعفری گفت: مجموعه وزارت بهداشت موظف به پاسخگویی مشکلات دارو هست اما بسیاری از مشکلاتی در حوزه دارو پیش می‌آید اصلا در وزارت بهداشت تصمیم گرفته نمی‌شود. بانک مرکزی باید تامین منابع مالی کند اما کارشناس بانک نمی‌داند اگر 15 روز پرفورم‌ها امضا نشود، چه اتفاقی در بازار می‌افتد. بنابراین بیمه، پول به داروخانه نمی‌دهد، داروخانه به پخش نمی‌دهد، پخش به تولید نمی‌دهد و منابع مالی تامین نمی‌شود و مواد اولیه آورده نمی‌شود.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع فعالیت‌های فرهنگی پیرامون دفاع مقدس و با حضور رضا کاظمی احمد آبادی، کارشناس و موسس موسسه مطاف عشق به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: موسسه مطاف عشق با هدف ترویج سبک زندگی شهدا تاسیس شده است و در حوزه‌های مختلف فعالیت کرده است و عمده فعالیت خود، تولید مکتوب سبک زندگی شهدا است و تلاش می‌کنیم که سبک زندگی شهدا در هر زمینه‌ای را ترویج دهیم. یکی از پروژه‌های ما دانشنامه ایثار و شهادت است.

آخرین اخبار

عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک رقابت در رخداد تاریخی مردی که اشتباه اخوان المسلمین را تکرار نکرد رهبران ضد استعماری جهان در «رهبران استقلال»/ مسیر آزادی کم هزینه نیست ابر معامله‌ای که مذاکرات آتش بس بهانه آن است! سریال «عاشورا» روایتگر لشکر ۳۱ عاشورا به افق رسید «بی بی» از جان اسرائیل چه می‌خواهد؟! روایت ظرفیت‌های اقتصادی کشور در مستند «گنج شایگان»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها