مشاهده خبر

دو شنبه 3 مهر 1402

فرار به سمت نجات!

یک کارشناس مذهبی گفت: موقعیت دنیا موقعیت فرار است اگر با تمام وجود اهل فرار به سمت خدا نباشیم، به سمت شیطان و هوای نفسانی است.

0

برنامه تکیه به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (علیه‌السلام) با حضور حجت‌الاسلام محمدباقر حیدری کاشانی، کارشناس مذهبی روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: برای سیر الی الله باید به سمت خداوند فرار کرد. این فرار با وسیله قرار دادن ائمه اطهار علیهم السلام خواهد بود. خود اهل بیت علیهم السلام نیز بر این موضوع تاکید دارند که ما وسیله رساندن شما به خداوند هستیم.

وی افزود: این مغناطیس ولایت و امامت که انسان را جذب می‌کند می‌تواند انسان را به مقصد برساند. این فرار برای دنیا است و دنیا دار الفرار است و آخرت دارالقرار و دنیا آنقدر دارای مصائب و مشکلات است که انسان در آن آرامش نخواهد داشت و باید برای رسیدن به آرامش از دنیا بگریزد و به خداوند پناه آورد.

حیدری کاشانی گفت: موقعیت دنیا موقعیت فرار است اگر با تمام وجود اهل فرار به سمت خدا نباشیم، به سمت شیطان و هوای نفسانی است.

وی افزود: دوران امامت حضرت امام حسن عسکری علیه‌السلام یکی از دوران‌های سخت در امامت است و به همین دلیل ایشان تحت حفاظت و مراقبت بوده‌اند. امام حسن عسکری علیه‌السلام در 28 سالگی به شهادت می‌رسند و 6 سال امامت کرده‌اند که خطرناک‌ترین دوران را سپری می‌کنند. حفظ جان امام مهدی (عج) یکی از موارد دشوار مربوط به ایام زندگی امام حسن عسکری علیه‌السلام است. ایشان پس از ولادت امام مهدی (عج) 40 گوسفند را عقیقه و از طریق نایب خود به دست شیعیان می‌رساندند و اینگونه خبر ولادت حضرت قائم به شیعیان می‌رسید.

این کارشناس مذهبی گفت: در عصر غیبت، اطاعت از مطلق از امام عصر (عج) همان فرار به سمت خداوند است که اطاعت از ایشان محقق نخواهد شد مگر اطاعت از نائبان عام ایشان.

آخرین اخبار

سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «اشک» روایتی متفاوت از سوگواری بر سالار شهیدان روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها