مشاهده خبر

دو شنبه 3 مهر 1402

فرار به سمت نجات!

یک کارشناس مذهبی گفت: موقعیت دنیا موقعیت فرار است اگر با تمام وجود اهل فرار به سمت خدا نباشیم، به سمت شیطان و هوای نفسانی است.

0

برنامه تکیه به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (علیه‌السلام) با حضور حجت‌الاسلام محمدباقر حیدری کاشانی، کارشناس مذهبی روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: برای سیر الی الله باید به سمت خداوند فرار کرد. این فرار با وسیله قرار دادن ائمه اطهار علیهم السلام خواهد بود. خود اهل بیت علیهم السلام نیز بر این موضوع تاکید دارند که ما وسیله رساندن شما به خداوند هستیم.

وی افزود: این مغناطیس ولایت و امامت که انسان را جذب می‌کند می‌تواند انسان را به مقصد برساند. این فرار برای دنیا است و دنیا دار الفرار است و آخرت دارالقرار و دنیا آنقدر دارای مصائب و مشکلات است که انسان در آن آرامش نخواهد داشت و باید برای رسیدن به آرامش از دنیا بگریزد و به خداوند پناه آورد.

حیدری کاشانی گفت: موقعیت دنیا موقعیت فرار است اگر با تمام وجود اهل فرار به سمت خدا نباشیم، به سمت شیطان و هوای نفسانی است.

وی افزود: دوران امامت حضرت امام حسن عسکری علیه‌السلام یکی از دوران‌های سخت در امامت است و به همین دلیل ایشان تحت حفاظت و مراقبت بوده‌اند. امام حسن عسکری علیه‌السلام در 28 سالگی به شهادت می‌رسند و 6 سال امامت کرده‌اند که خطرناک‌ترین دوران را سپری می‌کنند. حفظ جان امام مهدی (عج) یکی از موارد دشوار مربوط به ایام زندگی امام حسن عسکری علیه‌السلام است. ایشان پس از ولادت امام مهدی (عج) 40 گوسفند را عقیقه و از طریق نایب خود به دست شیعیان می‌رساندند و اینگونه خبر ولادت حضرت قائم به شیعیان می‌رسید.

این کارشناس مذهبی گفت: در عصر غیبت، اطاعت از مطلق از امام عصر (عج) همان فرار به سمت خداوند است که اطاعت از ایشان محقق نخواهد شد مگر اطاعت از نائبان عام ایشان.

آخرین اخبار

عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک رقابت در رخداد تاریخی مردی که اشتباه اخوان المسلمین را تکرار نکرد رهبران ضد استعماری جهان در «رهبران استقلال»/ مسیر آزادی کم هزینه نیست ابر معامله‌ای که مذاکرات آتش بس بهانه آن است! سریال «عاشورا» روایتگر لشکر ۳۱ عاشورا به افق رسید «بی بی» از جان اسرائیل چه می‌خواهد؟! روایت ظرفیت‌های اقتصادی کشور در مستند «گنج شایگان»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها